Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Wiosna: Oto cztery kreatywne dekoracje wielkanocne, które wykonasz samodzielnie

Świeże kolory i budząca się do życia przyroda: Po zimowej szarości nadeszła radosna wiosna, a my jesteśmy pełni energii! Lubisz dekorować wnętrza? Przygotuj swój dom na nowy sezon dzięki świątecznym i wiosennym dekoracjom DIY. Od ozdób do salonu po dekoracje na stół — oto cztery kreatywne propozycje DIY.

Różowe tło i podłoże, na nich wytłaczanka z 10 wydmuszkami, do których włożone są małe bukieciki kwiatów. Na wydmuszkach namalowane są twarze z zamkniętymi oczami, kolorowymi lśniącymi policzkami i małymi usteczkami.
© Ирина Кузьменко – stock.adobe.com

Informacje w skrócie

  • Wiosna to czas pierwszych kwiatów i Wielkanocy – idealny moment dla miłośników dekoracji
  • Od kwiatów po wydmuszki: Z łatwością samodzielnie wykonasz oryginalne wiosenne dekoracje. 
  • W kilku krokach osiągniesz zachwycający efekt: Tutaj znajdziesz cztery inspirujące pomysły DIY
Pomysły na dekoracje

Wiosenne dekoracje: Więcej niż bukiet kwiatów i wielkanocny zajączek

Zwłaszcza wiosną na stole w salonie pięknie prezentuje się bukiet kwiatów w wazonie. Oczywiście o tej porze roku obowiązkową pozycję stanowią również dekoracje wielkanocne. Ale, jeśli chcesz wnieść prawdziwie wiosenny powiew do własnych czterech ścian, klasyczne kwiaty w wazonie, jaskrawo pomalowane jajka czy czekoladowy zajączek wielkanocny to stanowczo za mało. Teraz podczas spacerów staraj się nie przeoczyć niczego, co kwitnie. Tworzenie dekoracji z naturalnych materiałów jest nie tylko przyjemne, ale także ekologiczne. Oto cztery pomysły na dekoracje, które są efektowne i łatwe do wykonania.


Kwiaty

Zamiast wazonu: Kwiaty w uchwycie na butelki

Drewniany, lakierowany na biało blat, na nim stojak na butelki wypełniony wiosennymi kwiatami.
Lubisz kwiaty? Pokaż je w nowej odsłonie: Zamiast do wazonu włóż bukiet do stojaka na butelki.

Ta dekoracja jest prosta: Zamiast zwykłego szklanego lub porcelanowego wazonu użyj drewnianego stojaka na butelki. Wiosenną atmosferę nadają w szczególności tulipany lub goździki, które są charakterystyczne dla tej pory roku. Możesz również użyć sztucznych kwiatów, jeśli je posiadasz. Bardziej zrównoważonym wariantem są kwiaty własnoręcznie wykonane z kolorowych skrawków papieru. Jednak najlepszym wyborem będą dziko rosnące rośliny. Samodzielnie zebrane podczas relaksującej wycieczki nadadzą wnętrzu wyjątkowo osobistego charakteru. Kwiaty, w zależności od ich gatunku i ilości, możesz mocować na podłożu wykonanym z mchu. Nie tylko stojaki na butelki są piękną i kreatywną alternatywą dla wazonu – dobrze sprawdzają się również małe drewniane skrzynki czy wiaderko ze stali nierdzewnej. 


Talerz

Unikatowa dekoracja: Wiosna na talerzu

Granatowe tło, na nim kolorowe pisaki, biała ceramiczna filiżanka, dwie dłonie i talerz. Jedna dłoń przytrzymuje talerz, a druga pisakiem wykonuje na nim zdobienia. Rant talerza został ozdobiony kwiatami.
Jeśli potrafisz malować i rysować, w mgnieniu oka zmienisz zwykły biały talerz w wiosenne dzieło sztuki.

Ten pomysł jest idealny dla każdego, kto przejawia talent do rysowania lub malowania: Przejrzyj swoje naczynia i znajdź prosty biały talerz, który zmienisz w wyjątkową wiosenną ozdobę. Czego jeszcze potrzebujesz: Linijka, ołówek, pisaki do ceramiki lub farba akrylowa i gotowe. Zastanów się nad motywem, którym ozdobisz krawędź talerza: Wiosenny kwiat, taki jak ten na zdjęciu, jest ładny, ale ptak lub motyl wyglądałyby równie efektownie. Na krawędzi talerza zaznacz ołówkiem ćwiartki (jak na cyferblacie zegara, czyli 12, 3, 6 i 9). Następnie narysuj ósemki. Pomoże Ci to równomiernie nanieść motyw. Pomalowany talerz pozostaw na całą noc do wyschnięcia. Tak ozdobiony doskonale sprawdzi się jako patera na owoce, wypieki i inne smaczne przekąski. Wiosennym motywem możesz również udekorować białą ceramiczną filiżankę. 


Kostki lodu

Efektowna ozdoba: Kostki lodu z kwiatami

Dużo kostek lodu, a w każdej z nich zamrożony jest fioletowy kwiatek, białe tło.
Decydują drobiazgi: Kwiaty w kostkach lodu zrobią wrażenie!

Najlepsze pomysły są często tak proste: Wiosenne kwiaty w kostkach lodu zrobią na pewno duże wrażenie na Twoich gościach. Ten pomysł wymaga znalezienia odpowiednich roślin, ponieważ im mniejszy kwiatek, tym drobniejsza jest kostka lodu DIY. Dobrym pomysłem są również kwiaty jadalne, ponieważ można wtedy bez obaw wypić całą zawartość szklanki. Jeśli zapraszasz na wieczór dużo gości, przygotuj wystarczającą liczbę wielokrotnego użytku tacek lub torebek na kostki lodu. Jeśli urządzasz większe przyjęcie, potrzebujesz więcej kwiatów.


Wydmuszki

Wielkanocna dekoracja do domu: Kwiaciarki w wytłaczance

Różowe tło i podłoże, na nich wytłaczanka z 10 wydmuszkami, do których włożone są małe bukieciki kwiatów. Na wydmuszkach namalowane są twarze z zamkniętymi oczami, kolorowymi lśniącymi policzkami i małymi usteczkami.
© Ирина Кузьменко – stock.adobe.com Wielkanoc lubią dzieci i dorośli. Ekologiczna i pomysłowa dekoracja do samodzielnego wykonania: Kwiaciarki w wytłaczance z jajkami.

Wiosną w naszych domach gości miłe stworzonko – zajączek wielkanocny. A wraz z nim pojawiają się naturalnie inne charakterystyczne dekoracje. Od pisanek po klasyczne świąteczne wianki – pomysłów na ozdoby DIY jest bez liku. Możesz przecież wybrać mniej znane motywy. Wykonaj nietuzinkową ekologiczną dekorację na stół lub parapet: Kwiaciarki w wytłaczance z jajkami. Potrzebne będą wytłaczanka z 6 lub 10 jajkami, ze starannie odciętym wieczkiem oraz samodzielnie zebrane kwiaty i kolorowe pisaki. Wykonaj małe otwory w jajkach. Możesz użyć do tego ostrego noża. Po dokładnym wypłukaniu i oczyszczeniu ich z pozostałej zawartości, pozostaw je do wyschnięcia, a następnie włóż do wytłaczanki otworami do góry. Teraz możesz na nich namalować buźki z różnokolorowymi policzkami, jak na zdjęciu. Na koniec napełnij wazoniki z wydmuszek drobnymi kwiatami, które znajdziesz w ogrodzie, podczas spaceru na łące lub na leśnej polanie.