Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

FAQ

Zebraliśmy tutaj najistotniejsze informacje na temat firmy Kaufland, naszych produktów i naszej strony internetowej, a także porady dotyczące prawidłowego odżywiania. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Nie odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania?

W innych sprawach prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta za pośrednictwem formularza internetowego, lub dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 300 062. Pracownicy infolinii są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00.

FAQ

Ekspansja

Jakie wymagania musi spełnić lokalizacja pod nowy market?

Lokalizacja nowego marketu musi być terenem o powierzchni od 15 000 m2. Powinna być zlokalizowana przy głównych ciągach komunikacyjnych. Mile widziany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający realizację obiektów handlowych.

Przejdź do Ekspansji

Jak wysyłać oferty dotyczące nieruchomości?

Oferty prosimy przysyłać do naszego Działu Ekspansji za pomocą naszego formularza.

Przejdź do Ekspansji

Czy posiadamy listę miast, gmin bądź regionów, gdzie w pierwszej kolejności chcielibyśmy założyć nowe obiekty?

Nowych obiektów poszukujemy we wszystkich miastach powyżej 20 000 mieszkańców.

Przejdź do Ekspansji

Inne pytania

Czy sklepy sieci Kaufland znajdę także za granicą?

Tak, znajdą Państwo nasze markety także w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Rumunii, Bułgarii, jak i na Słowacji.

Przejdź na stronę kaufland.com

Co to jest kod MCC?

Merchant Category Code (w skrócie MCC) jest 4-cyfrowym numerem przypisanym do przedsiębiorstwa przez MasterCard lub VISA. Kody MCC są używane do zaklasyfikowania danego przedsiębiorstwa w zależności od oferowanego towaru lub oferowanej usługi.

Jaki kod MCC posiadają sklepy sieci Kaufland?

Kod MCC dla firmy Kaufland to: 5411

Czy firma Kaufland uczestniczy w programie Cashback?

Na chwilę obecną firma Kaufland nie świadczy usługi Cashback.

Lista zakupów

Czy muszę się zarejestrować, aby korzystać z funkcji tworzenia listy zakupów?

Listami zakupów możesz zarządzać na stronie Kaufland.pl, jak również w naszej aplikacji Kaufland. Jednak, aby móc je tworzyć, edytować, wysyłać rodzinie bądź znajomym, niezbędna jest rejestracja.

Czy utworzone przeze mnie listy zakupów mogę wydrukować?

Tak, kliknij w tym celu na punkt nawigacyjny „Lista zakupów“ i wybierz w menu „Pokaż listę”. Pod Twoją listą zakupów po prawej stronie znajduje się symbol drukarki.

Na mojej liście zakupów kliknęłam/kliknąłem na kwadracik przed artykułem, a teraz artykuł zniknął. Jak mogę przywrócić artykuł do mojej listy?

Jeżeli zaznaczysz kwadracik przed wybranym artykułem na swojej liście zakupów, przesunie się on na lewo do kolumny „Dokonane zakupy”. Jeżeli go odznaczysz, wróci z powrotem na listę zakupów.

Dlaczego nie widzę cen na mojej liście zakupów?

Ceny na listach zakupów tymczasowo nie wyświetlają się. Pracujemy jednak nad wprowadzeniem tej funkcji.

Czy mogę wpisać produkty również ręcznie?

 Tak, kliknij w tym celu na punkt nawigacyjny „Lista zakupów“ i wybierz punkt z menu „Pokaż listę“. W lewej kolumnie „Dodaj artykuł“ możesz wpisać ręcznie nazwę artykułu i swoje uwagi. Jeżeli następnie klikniesz na symbol „Dodaj artykuł”, wybrany artykuł pojawi się na Twojej liście zakupów.

Czy mogę pobrać listę zakupów również za pomocą smartfona?

Tak, zaloguj się w naszej aplikacji Kaufland, używając swojego loginu i hasła. Aplikację Kaufland możesz pobrać bezpłatnie na system iOS lub Android.

Czy mogę utworzyć kilka list zakupów?

Tak, kliknij w tym celu na znajdujący się w górnej części strony punkt nawigacyjny „Lista zakupów“ i wybierz punkt z menu „Zmień lub edytuj listę“.

Jak mogę zaprosić przyjaciół do mojej listy zakupów?

Na stronie Kaufland.pl możesz zaprosić przyjaciół do swojej listy zakupów, klikając w menu nawigacyjnym „Lista zakupów” na punkt „Wyślij zaproszenie”.  Otworzy się wtedy nowe okno. Wyświetlony w nim link skopiuj ręcznie i załącz w wiadomości mejlowej lub wygeneruj automatycznie mejla. W tym celu kliknij na przycisk „Wyślij link na adres e-mail”. W aplikacji Kaufland masz dodatkowo możliwość wysłania listy zakupów do przyjaciół za pomocą SMS-a lub komunikatora WhatsApp.

Jak mogę usunąć konto klienta?

Wyślij w tym celu wiadomość mejlową do naszego Działu Obsługo Klienta na adres service@kaufland.pl z prośbą o usunięcie Twojego konta. Możesz również zwrócić się do nas telefonicznie, dzwoniąc na bezpłatną Infolinię pod numer 800 300 062. Pamiętaj jednak, że usuwając swoje konto, tracisz dostęp do wielu przydatnych funkcji na naszej stronie internetowej, jak również w aplikacji Kaufland. Usunięcie konta klienta dokona się w ciągu najbliższych 24 godzin.

Nasze promocje

Czy istnieją ograniczenia ilościowe podczas zakupu towarów promocyjnych?

Oferta firmy Kaufland przeznaczona jest dla klientów indywidualnych. Ponieważ chcemy udostępnić towary promocyjne jak największej liczbie naszych klientów, podczas zakupów obowiązuje zasada: sprzedaż w ilościach detalicznych.

W jaki sposób ustala się wielkość zamówienia towarów promocyjnych?

Towary promocyjne zamawiamy na podstawie doświadczeń z poprzednich akcji. Zazwyczaj udaje się nam bardzo dokładnie oszacować potrzebne ilości. Czasem jednak, mimo długotrwałych przygotowań do akcji promocyjnej, może się niestety okazać, że reklamowane artykuły sprzedają się dużo lepiej, niż się spodziewaliśmy. Możemy jednak zapewnić, że zawsze staramy się spełnić oczekiwania naszych klientów.

Co zrobić, jeśli nie dostaję gazety dla klientów sieci Kaufland?

Jeśli nie otrzymują Państwo gazety dla klientów sieci Kaufland, najprościej będzie skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Jego pracownicy sprawdzą, czy mieszkają Państwo w obszarze dystrybucji gazety i skontaktują się z Państwem.

Czy istnieje możliwość skorzystania z systemu rabatowego przy zakupie dużej ilości towaru?

Niestety nie przewidujemy takich rabatów. Nasze towary są wyjątkowo tanie, a wprowadzenie systemu rabatowego mogłoby spowodować wzrost cen.

Ogólne pytania dotyczące strony internetowej

Gdzie znajdę informacje dotyczące sklepów w okolicy, godzin ich otwarcia, a także dojazdu do nich?

Prosimy skorzystać z naszej wyszukiwarki sklepów. Oprócz adresów marketów podajemy tam także godziny ich otwarcia oraz usługi w nich świadczone.

Przejdź do wyszukiwarki sklepów.

Dlaczego w wyszukiwarce nie działa automatyczne ustalenie mojej lokalizacji?

Aby ustalić Twoje bieżące położenie, musisz kliknąć na znak krzyża nitkowego obok pola, gdzie wpisujesz kod pocztowy lub nazwę miejscowości do wyszukania. Jeśli odnalezienie Twojego bieżącego położenie nie jest możliwe, należy sprawdzić ustawienia w przeglądarce internetowej (również tam musi być umożliwione automatyczne wskazywanie lokalizacji użytkownika). Pamiętaj, że jeśli masz problemy z automatycznym wskazaniem swojego położenia, zawsze możesz zrobić to ręcznie, wpisując w polu wyszukiwania nazwę lub kod pocztowy miejscowości, w której się obecnie znajdujesz.

Przejdź do wyszukiwarki sklepów.

Orientacja na stronie kaufland.pl

Jak mogę przeszukać treść zawartą na stronie Kauflandu?

Ogólna wyszukiwarka znajduje się na każdej stronie w prawym górnym rogu. Po wpisaniu szukanego słowa lub frazy należy kliknąć na znajdujące się po prawej stronie pole z symbolem lupy, w celu rozpoczęcia wyszukiwania. Przeszukiwana jest cała zawartość naszej strony. Można wpisać jednocześnie jedną lub więcej szukanych fraz.

Czy można zmienić wielkość czcionek na stronie?

Tak, jest to możliwe. W tym celu należy użyć kombinacji klawisza "Ctrl" (trzymając go ciągle wciśniętym) oraz klawisza "+"(jeśli chcemy zwiększyć czcionkę) lub "-" (w przypadku jeśli chcemy ją zmniejszyć).

Pytania dotyczące odżywiania się

Czy produkty light są zdrowsze od tradycyjnych?

Produkty light nie są zdrowsze od tradycyjnych, są jednak świetną alternatywą dla tych wszystkich, którzy chcą schudnąć. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie jeść ich więcej niż tradycyjnych, bo wtedy spożyjemy taką samą ilość kalorii i nie schudniemy. Trzeba także przed zakupem dokładnie sprawdzić skład produktu, często bowiem zmniejszenie ilości cukru powoduje jednocześnie zwiększenie zawartości tłuszczu. Zasadniczo jako produkty light powinno się określać tylko takie, które mają ok. 40 procent kalorii mniej od porównywalnych produktów tradycyjnych. Często jednak zdarza się tak, że pod nazwą „light” kryją się artykuły, w których zmniejszono zawartość cukru, tłuszczu lub alkoholu.

Co to jest wartość odżywcza potrawy?

Wartości odżywcze produktów jadalnych to określenie zawartości substancji odżywczych w produktach. Najczęściej podaje się 4 informacje: wartość kaloryczną, zawartość białek, węglowodanów i tłuszczów w danej potrawie (lub produkcie), często podając także rodzaje tłuszczów.

Wartość kaloryczna to ilość energii dostarczonej organizmowi po zjedzeniu danego produktu. Najczęściej podaje się ją w kilokaloriach (kcal) lub kilodżulach (kJ) na 100 g.

Białka składają się z aminokwasów i są konieczne do budowy tkanek. Dobre źródła białka to ryby, mięso, jajka i produkty mleczne.

Węglowodany, do których należy także cukier (również ten znajdujący się w owocach i w mleku), to najważniejsze źródło energii dla naszych organizmów. W przeciwieństwie do tłuszczów są szybko przetwarzane na energię.

Tłuszcze to kolejne źródło energii. Poza tym rozpuszczają się w nich substancje trudno rozpuszczalne w wodzie, a niezbędne dla naszego właściwego funkcjonowania, na przykład witaminy. Poza tym tłuszcze tworzą warstwę ochronną otaczającą narządy wewnętrzne, a podskórny tłuszcz stanowi izolację cieplną. Głównym źródłem tłuszczów są produkty zwierzęce i oleje roślinne.

Na co zwracać uwagę przy analizowaniu wartości odżywczych?

Każdy organizm potrzebuje określonej ilości substancji odżywczych dziennie. Zapotrzebowanie to jest różne dla różnych ludzi. Można założyć, że dorosła osoba prowadząca umiarkowanie aktywny tryb życia potrzebuje średnio około 2000 kilokalorii dziennie. 55 procent z tego powinny stanowić węglowodany (1100 kcal), 15 procent białka (300 kcal), a 30 procent tłuszcze (600 kcal). Spożycie zbyt dużej ilości kalorii prowadzi do tycia, a zbyt małej – do utraty wagi.


Tak zwane zalecane dzienne zapotrzebowanie (GDA – Guideline Daily Amount) to optymalna ilość energii i substancji odżywczych, spożywana dziennie. Na opakowaniach wielu produktów podawana jest informacja, jaki procent dziennego zapotrzebowania stanowi dany produkt. Proszę jednak pamiętać, że często informacja ta (podobnie jak informacja o kaloryczności produktu) dotyczy 100 g, a nie całego opakowania czy jednej porcji.

Czy dzieci potrzebują tyle samo substancji odżywczych i energii co dorośli?

Opracowane przez naukowców wartości odnoszą się do osób dorosłych. Zapotrzebowanie dzieci znacznie się różni i uzależnione jest od wieku, płci, trybu życia, wzrostu i wagi. W związku z tym bardzo istotne jest, by dzieci miały dużo ruchu, a także jadały urozmaicone i zdrowe posiłki, zapewniające im odpowiednią ilość energii, witamin i mikroelementów. Ponadto warto już od wczesnego dzieciństwa uczyć dzieci zdrowego, racjonalnego stylu życia.

Wynajem powierzchni

Jakich informacji potrzebujemy od przyszłego najemcy?

Potrzebne są nam Państwa dane teleadresowe, koncepcja prowadzenia działalności i informacja dotycząca asortymentu sprzedaży.

Przejdź do Wynajmu

Jakie są kryteria wybierania najemcy?

Najemcę wybieramy według zestawu branż (branże obowiązkowe, cukiernia/piekarnia, sklep mięsny, salonik prasowy; kolejne branże: salon optyczny, kwiaciarnia, pralnia, szewc, dorabianie kluczy, odzież, buty, telefonie komórkowe itd.) W pierwszej kolejności stawiamy na stawiamy na partnerów lokalnych – znanych miejscowym klientom, w dalszej – regionalnych i krajowych.

Przejdź do Wynajmu

Jak wysoki jest czynsz za wynajem powierzchni?

Czynsz za wynajem powierzchni jest zróżnicowany i zależny od wielkości powierzchni, branży i lokalizacji.

Przejdź do Wynajmu

Czy najemca płaci prowizję przy wynajmowaniu?

Nie, wynajmujemy bezprowizyjnie.

Przejdź do Wynajmu

Wyszukiwarka sklepów i oferta

Dlaczego muszę wybrać sklep, aby móc przeglądać aktualną ofertę?

Aby przeglądać aktualną ofertę dostępną w naszych marketach, należy wcześniej wybrać konkretny sklep naszej sieci. Tylko wtedy, możemy zagwarantować, że wyświetlone zostaną wszystkie artykuły w promocji dostępne w danym sklepie. Dlatego też prosimy wybrać market, w którym robią Państwo zakupy. Dokonany wybór pozostanie zapisany do momentu wyczyszczenia przez Państwa plików cookie na swoim komputerze.

Wybierz teraz swój sklep Kaufland. 

Jak mogę zmienić wybrany sklep?

Zawsze możesz zmienić wybrany przez Ciebie sklep. Najedź kursorem na znak lupy i kliknij w pole "Zmień wybór sklepu". Następnie podaj w polu tekstowym nazwę miejscowości lub kod pocztowy.

Czy mogę zapisać na stałe wybrany przez siebie sklep?

Jeśli zaznaczysz w wyszukiwarce jakikolwiek sklep Kaufland, twój wybór zostanie zapisany przez tak zwane pliki cookie. W przypadku następnych wizyt na naszej stronie, jeśli nie zostaną usunięte pliki cookie, wybór sklepu nie będzie już konieczny.

Jak najprościej zmienić sklep spośród wcześniej wybranych marketów?

Wcześniej dokonywane przez Ciebie wybory sklepów są zapamiętywane przez Twój komputer (do momentu usunięcia plików cookie) i możesz je zobaczyć w zakładce "Wcześniej wybrane sklepy".

Dlaczego nie mogę wybrać żadnego sklepu Kaufland z innego kraju?

Jeśli szukasz sklepu za granicą, wyszukiwarka odnajdzie go, wskaże ci jego adres, godziny otwarcia i usługi, które są w nim świadczone. Jednakże aby zobaczyć aktualną ofertę sklepu znajdującego się poza granicami naszego państwa, musisz odwiedzić odpowiednią stronę krajową Kaufland.

Odwiedź witryny sieci Kaufland w innych państwach.

Zakupy w sklepie

Gdzie znajdę informacje dotyczące konkretnego sklepu?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wygodnej wyszukiwarki sklepów.

Przejdź do Wyszukiwarki sklepów

Gdzie mogę znaleźć informacje o godzinach otwarcia sklepów Kaufland?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wygodnej wyszukiwarki sklepów. Oprócz typowych godzin otwarcia znajdziesz tam również specjalne godziny otwarcia (np. w okresach świątecznych), numery telefonów do wybranych sklepów, a także wykaz usług świadczonych w danym markecie.

Przejdź do Wyszukiwarki sklepów

Jak mogę skontaktować się z konkretnym sklepem?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wygodnej wyszukiwarki sklepów. Poza godzinami otwarcia sklepów, wykazem usług świadczonych w konkretnych marketach, znajdą tam Państwo również adres każdego z nich. Co więcej, mogą się Państwo szybko i w bardzo prosty sposób skontaktować w sprawie wybranego sklepu klikając w zakładkę "Kontakt" i wypełniając formularz kontaktowy.

Przejdź do Wyszukiwarki sklepów

Czy mogę przeglądać ofertę dostępną w sklepach sieci Kaufland na stronie internetowej?

Oczywiście. Na naszej stronie internetowej zawsze znajdziesz aktualną ofertę promocyjną dostępna w naszych marketach. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sklep, aby ukazała się dostępna w nim oferta.

Przejdź do Aktualnej oferty promocyjnej

Gdzie mogę znaleźć informację o usługach świadczonych w sklepach sieci Kaufland?

Jeśli poszukują Państwo sklepu Kaufland z konkretnym stoiskiem (np. drób - stoisko z obsługą, artykuły sypkie itp.) lub konkretna usługą (np. Grill bar, stacja benzynowa itp.) prosimy skorzystać z funkcji "stosowania filtrów". Kliknijcie w "Zastosuj filtr" i wybierzcie wyszukiwaną przez Was usługę bądź stoisko . Wybrane zostaną te sklepy w Waszym pobliżu, które spełniają wybrane kryteria.

Czy w Kauflandzie można płacić kartą?

Tak, we wszystkich naszych sklepach można płacić najpopularniejszymi akceptowanymi w Polsce kartami kredytowymi i debetowymi.  

W jaki sposób jest dobierany asortyment sklepów Kaufland?

O tym, czy dany artykuł wprowadzimy do naszego asortymentu, czy też go z niego usuniemy, decydują przede wszystkim nasi klienci. Przy doborze towarów zwracamy przede wszystkim uwagę na to, czy przy wysokiej jakości, dany towar oferowany jest w atrakcyjnej cenie.

Czy Kaufland oferuje kartę stałego klienta?

Niestety, obecnie nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kart stałego klienta, ponieważ naszym celem jest oferowanie klientom towarów wysokiej jakości po najniższych cenach. By sprostać tym wymaganiom, konieczne jest unikanie dodatkowych kosztów. W chwili obecnej nie przewidujemy wprowadzenia dodatkowych bonusów.

Czy w Kauflandzie można dokonywać zakupów przez Internet?

Kaufland na bieżąco i bardzo dokładnie zajmuje się problematyką związaną z zakupami przez Internet. Obecnie jednak nie zdecydowaliśmy się na tego typu inwestycję. Związane z tym bardzo wysokie koszty spowodowałyby, że nie moglibyśmy zaoferować naszym klientom tak atrakcyjnych cen. Oczywiście mamy te uwagi na względzie i będziemy obserwować rynek, by w razie potrzeby odpowiednio zareagować.

Jakie są zasady sprzedaży i realizacji kart podarunkowych?

Karta podarunkowa Kaufland nadaje się na każdą okazję.

Jako prezent czy też podziękowanie za podlewanie kwiatów lub opróżnianie skrzynki na listy podczas urlopu, albo po prostu miły gest.

Dzięki nam dawanie prezentów sprawia przyjemność – ponieważ tyle świeżości i jakości jeszcze nigdy nikomu Państwo nie podarowali!

A jest to takie proste:

•       Karta podarunkowa Kaufland dostępna jest przy każdej kasie w naszych marketach i tam też może zostać wykorzystana.

•       Nabywca sam decyduje jakimi środkami doładuje kartę (w przedziale od 1 PLN do 500 PLN).

•       Wystarczy wybrać Kartę podarunkową i zapłacić za nią bezpośrednio przy kasie w markecie. W przypadku chęci zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000 zł lub woli dokonania zapłaty przelewem - prosimy o bezpośredni kontakt z naszym personelem w markecie.

•       Kompleksowe informacje na temat Kart podarunkowych można uzyskać pod numerem telefonu +48 71 37 70 509.

•      W zakresie sprawdzania salda lub ważności kart podarunkowych informację można uzyskać pod numerem +48 71 37 70 990.

•       Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by podarować Kartę podarunkową i sprawić komuś radość!

 

Podstawowe zasady sprzedaży oraz realizacji Kart podarunkowych:

 

1.     Karta podarunkowa może zostać zrealizowana w dowolnie wybranym sklepie sieci Kaufland na terenie całej Polski.

 

2.     Uwaga: Karty podarunkowe wydane przez Kaufland w Polsce nie są honorowane przez sklepy Kaufland  za granicą, podobnie jak Karty podarunkowe wydane przez sieć Kaufland za granicą nie są honorowane w sklepach Kaufland w Polsce.

 

3.     Aktywacja Kart podarunkowych zakupionych w kasie w dowolnie wybranym sklepie Kaufland w Polsce nastąpi z chwilą dokonania zapłaty i wydania Karty. W przypadku zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000  lub w przypadku wyboru formy płatności przelewem, aktywacja Kart nastąpi przez Pion Centralnego Zarządzania Nieruchomościami w terminie 7 dni od dnia dokonania zapłaty.

 

4.     Kartę podarunkową można używać wielokrotnie aż do wyczerpania dostępnych środków pieniężnych zgromadzonych na Karcie podarunkowej.

 

5.     Realizacja Karty podarunkowej może nastąpić wyłącznie po jej okazaniu.

 

6.     Karta podarunkowa nie może zostać wymieniona na gotówkę.

 

7.     Karta podarunkowa upoważnia do zakupu wszystkich dostępnych w ofercie sieci Kaufland artykułów na kwotę, na którą opiewa wartość nominalna Karty. Kartą podarunkową nie można jednak dokonywać zapłaty rachunków przy kasie (takich jak: prąd, woda, gaz).

 

8.     W przypadku dokonania zakupu na kwotę przewyższającą wartość nominalną karty, Klient jest zobowiązany do dokonania dopłaty kwoty stanowiącej różnicę między wartością zakupionych towarów a wartością nominalną Karty podarunkowej.

 

9.     Na życzenie Klienta wystawiony może zostać rachunek za zakup Kart podarunkowych.

 

10.   Karty podarunkowe są ważne 4 lata od daty ich wydania. Ważność Karty podarunkowej można sprawdzić:

 

a)     w Punkcie Obsługi Klienta w każdym markecie Kaufland w Polsce, albo

b)     dzwoniąc pod numer 71 37 70 905

 

11.   Kartę podarunkową należy przechowywać jak inne środki płatnicze.  Klient ma obowiązek posługiwania się Kartą podarunkową zachowaną w należytym stanie, to jest w stanie umożliwiającym pełen odczyt danych na karcie. Kaufland nie ponosi odpowiedzialności za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie Karty podarunkowej przez Klienta. W takiej sytuacji nie będą wydawane duplikaty Kart podarunkowych.

Uwaga! Aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, wzbogaciliśmy naszą ofertę o Karty podarunkowe, których wartość nominalną nadajemy zgodnie z Państwa życzeniem.

Jakie są zasady realizacji kart podarunkowych wydanych do 30.09.2017 r.?

 • Karta podarunkowa Kaufland dostępna jest przy każdej kasie w naszych marketach i tam też może zostać wykorzystana.
 • Dostępne są Karty podarunkowe o wartości 10 PLN, 20 PLN i 50 PLN (a także 100 PLN w przypadku zamówień opłacanych przelewem).
 • Wystarczy wybrać Kartę podarunkową o odpowiedniej wartości i zapłacić za nią bezpośrednio przy kasie w markecie. W przypadku chęci zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000 zł lub woli dokonania zapłaty przelewem - prosimy o bezpośredni kontakt z naszym personelem w markecie.
 • Kompleksowe informacje na temat Kart podarunkowych można uzyskać pod numerem telefonu +48 71 37 70 905

 

Podstawowe zasady sprzedaży oraz realizacji Kart podarunkowych:


 
1. Karta podarunkowa może zostać zrealizowana w dowolnie wybranym sklepie sieci Kaufland na terenie całej Polski.
Uwaga: Karty podarunkowe wydane przez Kaufland w Polsce nie są honorowane przez sklepy Kaufland  za granicą, podobnie jak Karty podarunkowe wydane przez sieć Kaufland za granicą nie są honorowane w sklepach Kaufland w Polsce.


2. Aktywacja Kart podarunkowych zakupionych w kasie w dowolnie wybranym sklepie Kaufland w Polsce nastąpi z chwilą dokonania zapłaty i wydania Karty. W przypadku zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000  lub w przypadku wyboru formy płatności przelewem, aktywacja Kart nastąpi przez Pion Centralnego Zarządzania Nieruchomościami w terminie 7 dni od dnia dokonania zapłaty.


3. Karta podarunkowa może zostać użyta tylko jeden raz.


4. Realizacja Karty podarunkowej może nastąpić wyłącznie po jej okazaniu.


5. Karta podarunkowa nie może zostać wymieniona na gotówkę.


6. Karta podarunkowa upoważnia do zakupu wszystkich dostępnych w ofercie sieci Kaufland artykułów na kwotę, na którą opiewa wartość nominalna Karty. Kartą podarunkową nie można jednak dokonywać zapłaty rachunków przy kasie (takich jak: prąd, woda, gaz).


7. W przypadku dokonania zakupu towarów na kwotę niższą od wartości nominalnej Karty, Klientowi wypłacana będzie reszta tzn. zwracana będzie różnica między wartością nominalną Karty podarunkowej a wartością zakupionych towarów.


8. W przypadku dokonania zakupu na kwotę przewyższającą wartość nominalną karty, Klient jest zobowiązany do dokonania dopłaty kwoty stanowiącej różnicę między wartością zakupionych towarów a wartością nominalną Karty podarunkowej.


9. Na życzenie Klienta wystawiony może zostać rachunek za zakup Kart podarunkowych.


10. Karty podarunkowe są ważne 4 lata od daty ich wydania. Ważność Karty podarunkowej można sprawdzić:


a) w Punkcie Obsługi Klienta w każdym markecie Kaufland w Polsce, albo


b) dzwoniąc pod numer 71 37 70 905

11. Kartę podarunkową należy przechowywać jak inne środki płatnicze.  Klient ma obowiązek posługiwania się Kartą podarunkową zachowaną w należytym stanie, to jest w stanie umożliwiającym pełen odczyt danych na karcie. Kaufland nie ponosi odpowiedzialności za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie Karty podarunkowej przez Klienta. W takiej sytuacji nie będą wydawane duplikaty Kart podarunkowych.
Uwaga! Aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, wzbogaciliśmy naszą ofertę o Karty podarunkowe, których wartość nominalną nadajemy zgodnie z Państwa życzeniem.

Jakie są zasady realizacji bonów upominkowych?

Bon upominkowy może zostać zrealizowany w dowolnie wybranym sklepie sieci Kaufland na terenie całej Polski.


Uwaga: Bony upominkowe wydane przez Kaufland w Polsce nie są honorowane przez sklepy Kaufland za granicą, podobnie jak Bony upominkowe wydane przez sieć Kaufland za granicą nie są honorowane w sklepach Kaufland w Polsce.


Wydane Bony upominkowe są już aktywne. Nie ma potrzeby podejmowania dodatkowych czynności ani też ponownej aktywacji Bonu.

Bon upominkowy może zostać użyty wielokrotnie.

Realizacja Bonu upominkowego może nastąpić wyłącznie po jego okazaniu.

Bon upominkowy nie może zostać wymieniony na gotówkę ani też nie jest wydawana z niego reszta.

Bon upominkowy upoważnia do zakupu wszystkich dostępnych w ofercie sieci Kaufland artykułów na kwotę, na którą opiewa wartość nominalna Bonu. Za pomocą Bonu upominkowego nie można jednak dokonać zapłaty rachunków przy kasie ( takich jak: prąd, woda, gaz).

W przypadku dokonania zakupu na kwotę przewyższającą wartość nominalną Bonu, Klient jest zobowiązany do dokonania dopłaty kwoty stanowiącej różnicę między wartością zakupionych towarów a wartością nominalną Bonu upominkowego.

Bony upominkowe są ważne 4 lata od daty ich wydania. Ważność Bonu upominkowego można sprawdzić:


    a) w Punkcie Obsługi Klienta w każdym markecie Kaufland w Polsce, albo


    b) dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii 800 300 062


Bony upominkowe należy przechowywać jak inne środki płatnicze. Klient ma obowiązek posługiwania się Bonem upominkowym zachowanym w należytym stanie, to jest w stanie umożliwiającym pełen odczyt danych na karcie. Kaufland nie ponosi odpowiedzialności za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie Bonu upominkowego przez Klienta. W takiej sytuacji nie będą wydawane duplikaty Bonów upominkowych.

Jakie bony towarowe honoruje Kaufland?

Kaufland honoruje bony towarowe naszej sieci, a także bony premiowe, podarunkowe i żywieniowe Sodexo Pass, bony Up Bonus, wydawane przez Chèque Déjeuner Sp. z o.o. oraz bony Górnośląskiego Konsorcjum Handlowego (GKH).

Czy sieć Kaufland oferuje usługę dostawy zakupów do domu?

Na początku września 2020 r. Kaufland rozwinął internetową sprzedaż produktów we współpracy z firmą Everli, realizującą i dostarczającą zakupy online.

Usługa realizowana jest w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi,  Piasecznie, Piastowie, Rudzie Śląskiej, Rzeszowie, Sochaczewie, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu,  Tychach, Zabrzu i Ząbkach.

Ponad 5500 artykułów w ofercie

Dzięki współpracy z Everli klienci Kauflandu mogą robić niezbędne zakupy bez wychodzenia z domu – 24 godziny na dobę. W asortymencie obejmującym ponad 5500 produktów klienci znajdą artykuły suche, świeże, takie jak owoce i warzywa, pieczywo, produkty z lady, a nawet artykuły mrożone, które będą dostarczane w specjalnych torbach utrzymujących temperaturę. Oprócz tego dostępne są także m.in. produkty do codziennej higieny, kosmetyki, karma dla zwierząt czy pieluchy. By zrobić zakupy z dostawą do domu, należy skorzystać z serwisu www.everli.pl lub aplikacji mobilnej Everli by Szopi dostępnej w Google Play oraz App Store. Po darmowej rejestracji i zalogowaniu się wystarczy wybrać Kaufland, dodać produkty do koszyka i zaznaczyć preferowany termin dostawy – Everli dostarcza zamówione zakupy do klientów w promieniu do ośmiu kilometrów od najbliższego marketu Kaufland, od poniedziałku do soboty włącznie w godzinach od 8 do 23.  Koszt standardowej dostawy to jedyne 9,90 zł – w ramach tej opłaty Everli gwarantuje dostawę do klienta w czasie do trzech godzin. Produkty można zamawiać z wyprzedzeniem do siedmiu dni, co pozwala zaplanować np. zakupy na weekend czy na przyjęcie z okazji urodzin lub imienin.

Czy w sklepach Kaufland mogę zwrócić butelki i skrzynki?

Kaufland przyjmuje butelki i skrzynki zwrotne, przy sprzedaży których pobierał kiedykolwiek kaucje. Szczegółowe zasady przyjmowania butelek i skrzynek zwrotnych zawarte są w naszym Regulaminie przyjmowania butelek zwrotnych.

Gdzie mogę zostawić swoje rzeczy na czas zakupów?

W zależności od marketu, na czas zakupów swoje rzeczy możesz zostawić w szafce depozytowej lub w Punkcie Informacyjnym. Wszystkie informacje zawarte są w:
Regulaminie szafek depozytowych
Regulaminie przechowania rzeczy w Punkcie Informacyjnym.

Czy po zakupach mogę rozmyślić się i oddać zakupiony produkt?

Kaufland przyjmuje zwroty towarów pełnowartościowych zakupionych w marketach w ciągu 3 miesięcy od daty ich zakupu. Szczegóły zawarte są w naszym Regulaminie zwrotów towarów pełnowartościowych.

Czy znajdę miejsce do zaparkowania pojazdu przy markecie?

Przy każdym sklepie Kaufland znajduje się parking. 

Na parkingach bezpłatnych obowiązuje następujący Regulaminie parkingu.

Przy wybranych sklepach Kaufland parkingi są płatne, jednak Klienci mogą z nich bezpłatnie korzystać przez dwie godziny. Konieczne jest pobranie biletu z parkomatu i pozostawienie go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu. Regulamin parkingu znajduje się przy każdym parkomacie.bevola®

Co to jest bevola®?

bevola® to marka drogeryjna dla wszystkich osób, które przywiązują dużą wagę do jakości  produktów do pielęgnacji ciała, a przy tym cenią sobie korzystne ceny. bevola® obejmuje  artykuły drogeryjne przeznaczone dla całej rodziny: produkty pielęgnacyjne do skóry i włosów, artykuły drogeryjne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Kosmetyki te zostały wyprodukowane specjalnie dla Kauflandu. Oznacza to, że klienci mogą zakupić produkty marki bevola® jedynie w sklepach sieci Kaufland.

Dlaczego produkty marki bevola® dostępne są jedynie w Kauflandzie?

Produkty te zostały stworzone wyłącznie dla Kauflandu, dzięki czemu Kaufland może jeszcze lepiej reagować na życzenia klientów i stale rozszerzać paletę swoich produktów drogeryjnych.

Ile produktów marki bevola® znajduje się w asortymencie?

Liczba artykułów drogeryjnych marki bevola® stale rośnie. Asortyment obejmuje  ponad 100 produktów drogeryjnych. Marka bevola® jest ciągle rozwijana, a sektor drogeryjny dalej rozbudowywany. Opłaca się więc na bieżąco sprawdzać, jakie nowe produkty do pielęgnacji tej marki pojawiają się w naszym asortymencie.

Dlaczego oferta produktowa marki bevola® jest tak obszerna?

bevola® skierowana jest do całej rodziny. W jej ofercie znajdują się produkty dla kobiet, mężczyzn, dzieci i niemowląt. Celem marki bevola® jest zaspokojenie potrzeb w zakresie pielęgnacji całej rodziny.

Czym odróżnia się bevola® od konkurencji?

Asortyment marki bevola® oferuje szeroki wybór produktów w różnych segmentach. Skierowany  jest do całej rodziny. Przykładowo marka oferuje specjalną serię kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry dla mężczyzn, zawierającą nawilżający pantenol  i koenzym Q10, który redukuje zmarszczki. W przypadku serii kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry dla kobiet bevola® oferuje dedykowane danemu typowi skóry produkty, zawierające najwyższej  jakości oleje, takie jak: olej jojoba, z awokado czy arganowy.

Jak produkty marki bevola® są pozycjonowane cenowo?

Produkty te stanowią niedrogą alternatywę dla droższych artykułów markowych.

Czy produkty marki bevola® zawierają składniki, które mogą wiązać się z ewentualnym zagrożeniem dla zdrowia lub mogą być zakwalifikowane jako niebezpieczne dla zdrowia? Mowa tu o takich składnikach, jak: parabeny, oleje mineralne, silikony, mikrodrobiny plastiku?

Aby chronić środowisko naturalne, szczególnie zaś morza, Kaufland już w 2013 r. zdecydował o niestosowaniu twardych mikrodrobin plastiku w swoich markach własnych, czyli w artykułach kosmetycznych i produktach do pielęgnacji ciała oraz w środkach czystości . Postanowienie to zawarliśmy w naszym  "Dobrowolnym zobowiązaniu o mikrodrobinach plastiku", obowiązującym międzynarodowo dla wszystkich produktów kosmetycznych, do pielęgnacji ciała, jak również środków czystości  marek własnych firmy Kaufland. Receptury (do produkcji tych artykułów) są bardzo złożone.  Prosimy o zrozumienie faktu, że dokładne informacje na temat dokładnych składników można uzyskać głównie w dziale fachowym lub u dostawcy. 

Czy dezodoranty zawierają aluminium?

Dezodoranty bevola®, które nie zawierają aluminium, są odpowiednio oznakowane. Najlepiej sprawdzić to osobiście w naszym dziale drogeryjnym. 

Gdzie produkowane są produkty tej marki?

Artykuły drogeryjne marki bevola®  produkowane są przede wszystkim na terenie Unii Europejskiej.  Współpracujemy z doświadczonymi producentami, a nasze produkty poddajemy regularnym kontrolom, opierającym się na naszych własnych wysokich kryteriach jakościowych. Oprócz tego wszystkie produkty drogeryjne są kontrolowane przez niezależne instytuty badawcze. 

Jakie jest stanowisko Kauflandu na temat testowania artykułów kosmetycznych na zwierzętach?

Kaufland nie zleca testów na zwierzętach, ani ich nie przeprowadza. Przestrzegamy odpowiednich wymogów prawnych.

Od kiedy można stosować szampon bevola Baby® ?

To zależy od gęstości włosów. Noworodki mają zazwyczaj bardzo mało włosów, a nawet wcale, zaś ich porost włosów jest jeszcze nieustabilizowany. W tej sytuacji wystarczy przemyć włosy wodą z wanienki i myjką kąpielową. Gdy włosy zgęstnieją, można je myć szamponem bevola Baby®, w zależności od potrzeby, raz, dwa razy w tygodniu.

Czy chusteczki nawilżane marki bevola Baby® nadają się również do usuwania makijażu?

Zasadniczo chusteczki te można stosować również do twarzy. Nie przeprowadzono jednak żadnych badań, na podstawie których można by było stwierdzić, w jakim stopniu są odpowiednie do usuwania makijażu. Rekomendujemy zatem stosowanie przy demakijażu jedynie specjalnie przeznaczonych do tego produktów.

Gdzie można wyrzucić chusteczki nawilżane marki bevola Baby®?

Chusteczki te należy wyrzucić do kosza na śmieci, nigdy do toalety.

Jakie substancje zapachowe są zawarte w chusteczkach nawilżanych marki bevola Baby®?

W chusteczkach tych stosuje się jedynie te substancje zapachowe, które zostały stworzone specjalnie dla wrażliwej skóry niemowlęcej. Regularnie testujemy oddziaływanie tego produktu na skórę. W chusteczkach nawilżanych typu Senstive marki bevola Baby® całkowicie zrezygnowano z substancji zapachowych.

Countryside®

Czym jest Countryside®? Jakie produkty są dostępne?

Gdy pojawią się pierwsze promienie słońca, wiele osób ogarnia ochota na majsterkowanie w ogrodzie lub po prostu na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby jest Countryside® - marka dostępna w Kauflandzie. Countryside® oferuje ok. 550 artykułów w segmencie Gardening i Outdoor-Living. Oprócz ziemi do kwiatów, nożyc do żywopłotu czy kosiarek asortyment obejmuje też meble ogrodowe, akcesoria kempingowe i artykuły basenowe.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach Countryside®?

Countryside® zawsze ma odpowiednią ofertę dla działkowiczów i miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aby każdy mógł szybko znaleźć odpowiedni produkt, poszczególne działy - Outdoor Living, Outdoor Fun, Camping czy Gardening – zostały oznaczone innymi kolorami, które znacznie ułatwiają orientację między regałami.

W jaki sposób zapewniamy dobrą jakość artykułów?

W przypadku marki Countryside® przywiązujemy dużą wagę zarówno do wysokojakościowych materiałów i solidnego wykonania, jak również do przestrzegania zdefiniowanych wymagań w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych wytwarzanych produktów. Nasze wymagania są przez cały czas aktualizowane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy z jednej strony poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli jakości naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytucje.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji artykułów oferowanych pod marką Countryside® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując ku temu nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Zasadniczo nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Countryside® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Countryside®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Countryside®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kaufland - uznamy naszą gwarancję „Bezproblemowy zwrot”. Cena zakupu zostanie Ci zwrócona w punkcie informacyjnym w markecie podczas najbliższych zakupów.

Crazy Wolf

Czym jest Crazy Wolf?

Crazy Wolf jest napojem energetyzującym, dostępnym w sprzedaży wyłącznie w marketach Kaufland. Tu dowiesz się więcej o naszych markach własnych.

Od kiedy istnieje Crazy Wolf?

Marka Crazy Wolf istnieje od 2011 roku.

Gdzie konkretnie znajdę w markecie produkty Crazy Wolf?

Wszystkie produkty Crazy Wolf znajdziesz w naszym dziale z napojami, a dokładniej – w części z napojami energetyzującymi.

Czy napoje Crazy Wolf są dostępne również w wersji bez cukru?

Tak, wersje produktu Crazy Wolf Classic oraz Crazy Wolf Ginseng & Guarana oferujemy również bez cukru.

Czy planowane są kolejne wersje smakowe napoju Crazy Wolf?

Z uwagą reagujemy na potrzeby i życzenia naszych klientów i stale opracowujemy nowe wersje produktu.

W jaki sposób dba się o jakość Crazy Wolf?

Kilka razy w roku nasze produkty są poddawane rygorystycznym kontrolom przeprowadzanym przez niezależne laboratoria badawcze. Zasadniczo współpracujemy wyłącznie z dostawcami, którzy spełniają najwyższe standardy certyfikacyjne w branży spożywczej. W formie regularnych degustacji sprawdzamy poza tym wrażenia smakowe i pozyskujemy opinie zarówno pracowników, jak i konsumentów zewnętrznych.

Czy mogę zwrócić produkty Crazy Wolf?

Towar, który nie został otwarty, można zwrócić na podstawie paragonu w terminie 14 dni. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy spożywanie napojów energetyzujących jest bezpieczne dla zdrowia?

Zalecamy spożycie nieprzekraczające 330 ml na dzień. 

Od jakiego wieku można spożywać napoje energetyzujące?

Nie zaleca się spożywania napojów energetyzujących przez dzieci.

Czy mogę mieszać napoje Crazy Wolf z alkoholem?

Odradzamy łączenie napojów energetyzujących z alkoholem.

Jestem w ciąży. Czy mogę pić napoje Crazy Wolf?

Wszystkie rodzaje napojów Crazy Wolf zawierają kofeinę i w związku z tym nie zaleca się ich spożywania przez kobiety w ciąży, a także matki karmiące.

Czy mogę pić napoje Crazy Wolf podczas uprawiania sportu?

W przypadku spożycia większych ilości - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich napojów energetyzujących - podczas uprawiania sportu nie można wykluczyć wystąpienia działań niepożądanych.

Hip & Hopps®

Co to jest Hip & Hopps®?

Hip & Hopps® to marka odzieżowa dla dzieci, dostępna wyłącznie w sieci Kaufland. Kierujemy ją przede wszystkim do fajnych, aktywnych dzieciaków i ich rodziców, co znajduje odzwierciedlenie również w jakości i funkcjonalności artykułów w połączeniu z nowoczesnym opakowaniem.

Jakie produkty obejmuje marka Hip & Hopps®?

Hip & Hopps® oferuje wybór bazowych elementów odzieży na każdy dzień – tutaj znajdziesz wszystkie podstawowe artykuły odzieżowe, takie jak T-shirty, spodnie czy kurtki. Centralny punkt asortymentu stanowi bielizna i wyroby pończosznicze. Nasz stały asortyment, dostępny przez cały rok, będzie regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach i w różnych wariantach kolorystycznych.

W jaki sposób jest zapewniona wysoka jakość tekstyliów?

W naszej marce Hip & Hopps® szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość materiału i produkcji, jak również na zachowanie ustawowych wartości granicznych cech chemicznych i fizycznych ubranek. Regularne śledzenie obowiązujących przepisów pozwala nam na wytwarzanie bezpiecznej i dobrej jakościowo odzieży. Realizację naszych standardów kontrolujemy przede wszystkim z pomocą naszych managerów ds. jakości, którzy częściowo są obecni w procesie produkcji. Oprócz tego korzystamy z ekspertyz przeprowadzanych przez niezależne instytuty, które systematycznie kontrolują nasze produkty. Mocną stroną wszystkich produktów linii Hip & Hopps® są starannie wybrane materiały, odpowiednia produkcja, trwałość i funkcjonalność. Oprócz tego większość użytych włókien naturalnych wykonana jest z ekologicznej bawełny posiadającej certyfikat GOTS.

Gdzie produkowane są produkty?

Informacja o kraju, w którym wyprodukowano artykuły marki Hip & Hopps®, znajduje się na etykiecie. Współpracujemy z doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy produkty według własnych wysokich kryteriów jakości. Na ogół nasi managerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio na miejscu, dodatkowo wszystkie produkty tekstylne kontrolowane są przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach linii Hip & Hopps® widnieje informacja „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Hip & Hopps®.

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony/-na z produktu marki Hip & Hopps®?

 W takiej sytuacji, podobnie jak w przypadku wszystkich innych artykułów, realizujemy naszą obietnicę: „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!” Zwrot zapłaconej przez Ciebie ceny towaru otrzymasz w Punkcie Informacyjnym naszego marketu.

Co wyróżnia bawełnę ekologiczną?

Bawełna ekologiczna produkowana jest według wytycznych rolnictwa ekologicznego, przy czym użycie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy, jest surowo zabronione. Bawełna ekologiczna jest ręcznie zbierana, dzięki czemu nie jest konieczne zastosowanie chemicznych defoliantów, używanych przy zbiorach dokonywanych za pomocą odpowiednich maszyn rolniczych. Bawełna ta jest naprzemiennie uprawiana z innymi gatunkami roślin, co przyczynia się do zachowania naturalnej żyzności gleby i równocześnie do redukcji podatności na choroby i szkodniki roślin. Tak więc bawełna ekologiczna wpływa na zachowanie zdrowia gleb, mikrofauny i flory oraz ludzi, którzy je uprawiają.

Jakie standardy obowiązują przy ekologicznej uprawie bawełny?

W procesie certyfikacji bawełny ekologicznej stosuje się oficjalne standardy lub certyfikaty, takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji GOTS jest najbardziej uznawanym instytutem certyfikacji bawełny ekologicznej. Kaufland współpracuje z instytutem GOTS, aby zapewnić produkcję tekstyliów, która jest przyjazna dla środowiska i odpowiedzialna społecznie. 

Co oznacza oznakowanie OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® to uznany na całym świecie  jednolity i niezależny system certyfikacji dla produktów tekstylnych na wszystkich etapach produkcji. Badania szkodliwych substancji uwzględniają ważne ustawowe regulacje, kwestię niebezpiecznych dla zdrowia chemikaliów, jak również różnorodne parametry związane z profilaktyką zdrowotną. Zastosowane kryteria wykraczają przy tym poza międzynarodowe wytyczne. Założeniem dla uzyskania certyfikacji wg STANDARDU 100 jest spełnienie surowych, obowiązujących na całym świecie wymagań przez wszystkie części składowe danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne, takie jak guziki czy zamki błyskawiczne.


Więcej informacji na: www.oeko-tex.com.

O czym informuje oznaczenie GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) to obowiązujący na całym świecie standard w  przemyśle tekstylnym, promujący przyjazną dla środowiska i odpowiedzialną społecznie produkcję tekstyliów. Definiuje on środowiskowe wymagania, które muszą być zachowane w całym łańcuchu produkcyjnym tekstyliów  i wymaga równocześnie zachowania (odpowiednich) kryteriów społecznych. Oznaczenie wyróżnia produkty tekstylne, składające się min. z 70% biologicznie  wytworzonych włókien naturalnych. Wszystkie zastosowane domieszki chemiczne, jak np. barwniki i środki pomocnicze, muszą spełniać określone kryteria środowiskowe i toksykologiczne. Również podstawowe normy społeczne są częścią standardu i podlegają kontroli. Więcej informacji na: www.global-standard.org

Co oznacza BIONIC FINISH®?

niepochłanianie wody i zanieczyszczeń przez tekstylia. Gęsto rozgałęzione i hydrofobowe polimery powodują, że krople wody perlą się i w ten sposób sprawiają, że tkanina pozostaje sucha i lekka.  

                                                                                                                      
Więcej informacji na: https://www.rudolf.de/en/technology/bionic-finishr/

Skąd czerpiemy inspiracje dla naszych projektów?

Nasi eksperci ciągle poszukują nowych inspiracji.  Czy to targi branżowe, szkolenia z nowych trendów czy obserwacje działań konkurencji – wykorzystujemy każdą możliwość do czerpania nowych pomysłów. Łączymy naturalne materiały z różnorodnymi kolorami, aktualnymi wzorami i nowoczesnym designem, zwracając równocześnie uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Czy rozmiary podane przy produktach marki Hip & Hopps® są takie same, jak u innych producentów?

Podając rozmiary, kierujemy się w Kauflandzie  standardowymi tabelami rozmiarów. Współpracujemy również ściśle z Instytutem w Hohenstein, aby zagwarantować perfekcyjny, dobrze dopasowany krój. Instytut w Hohenstein jest uznanym laboratorium i instytutem badawczym, specjalizującym się w tekstyliach i ich certyfikacji.  W ramach naszych kontroli wszystkie produkty są porównywane z wytycznymi zawartymi w tabelach mas Instytutu Hohenstein. Oprócz tego przeprowadzamy ocenę kwestii związanych z techniką cięcia i produkcji odzieży i butów.                               

Jak należy prać produkty Hip & Hopps®?

Większość artykułów marki Hip & Hopps® wyprodukowana jest niemal wyłącznie z bawełny, co sprawia, że są bardzo łatwe w praniu. Przed rozpoczęciem produkcji nasze produkty poddawane są wielokrotnym testom prania, aby zagwarantować odpowiednią jakość. Wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji danego artykułu widnieją na odpowiedniej metce.

K-Bio

Co oznacza określenie K-Bio?

K-Bio oznacza markę produktów ekologicznych, dostępnych wyłącznie w sklepach sieci Kaufland. Asortyment produktów stale się rozwija. Wszystkie produkty są uprawniane, produkowane i pakowane zgodnie ze ścisłymi standardami zawartymi w Rozporządzeniu Rady (WE) dot. produkcji ekologicznej. Artykuły K-Bio można znaleźć w wielu kategoriach towarowych: w nabiale, owocach i warzywach, makaronach, sokach, dżemach, bulionach, mąkach i in. Na półkach sklepowych sieci Kaufland artykuły ekologiczne oznakowane są symbolem „Bio”. Podobnie jak wszystkie marki własne firmy Kaufland również marka K-Bio gwarantuje sprawdzoną markową jakość produktów. Oznacza to, że równolegle do ścisłych uzgodnień zawartych w umowach z naszymi wyspecjalizowanymi producentami, nasi pracownicy z Działu Zapewnienia Jakości wspólnie z niezależnymi laboratoriami i instytutami regularnie kontrolują przestrzeganie wysokich wymagań jakościowych, stawianych naszym produktom i dostawcom. Oprócz tego wszystkie produkty K-Bio są regularnie sprawdzane w drodze degustacji. Chcemy bowiem, aby produkty K-Bio naprawdę smakowały naszym klientom!


Artykuły K-Bio dostępne są w standardowo przystępnych cenach sieci Kaufland.

Gdzie mogę nabyć produkty K-Bio i jak je rozpoznać?

Artykuły K-Bio dostępne są wyłącznie we wszystkich sklepach sieci Kaufland. Łatwo można je znaleźć, ponieważ znajdują się w odpowiedniej grupie asortymentowej, np. dżemy K-Bio znajdują się na półce z innymi dżemami.

Nasze artykuły ekologiczne oznakowane są ogólnie symbolem „Bio”. Artykuły marki K-Bio można natomiast rozpoznać po wyrazistym zielonym logo z czerwoną literą K.

Dowiedz się więcej o naszej marce K-Bio  

W jaki sposób firma Kaufland zapewnia markową jakość produktów K-Bio?

Jakość produktów K-Bio jest dla nas bardzo ważna. Wszyscy dostawcy produktów K-Bio muszą spełniać wytyczne zawarte w Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej oraz posiadać certyfikat odpowiednich jednostek certyfikujących. Numer kontroli ekologicznej odpowiedniej jednostki certyfikującej widnieje na każdym produkcie K-Bio.

Produkty K-Bio powinny być doskonałe w smaku. Dlatego też regularnie je degustujemy i porównujemy z produktami konkurencji. Oprócz tego nasi eksperci z Działu Zapewnienia Jakości wspólnie z niezależnymi instytucjami i laboratoriami stale kontrolują, czy produkty te spełniają wysokie wymagania jakościowe firmy Kaufland. Ścisłe uzgodnienia widniejące w umowach zawartych w producentami gwarantują dodatkowo standard jakościowy linii K-Bio. Produkcję i dostawę produktów K-Bio powierzamy jedynie niezawodnym i kompetentnym producentom. 

Co odróżnia artykuły K-Bio od konwencjonalnych produktów?

Wszystkie produkty K-Bio spełniają ścisłe wytyczne zawarte w  Rozporządzeniu Rady (WE) o produkcji ekologicznej. Zawiera ono np. konkretne wymogi dot. metod uprawy i hodowli zwierząt, stosowania środków ochrony roślin i nawozów. W przypadku produktów wytworzonych metodą ekologiczną zabronione jest stosowanie chemiczno-syntetycznych środków ochrony roślin oraz łatwo rozpuszczalnych nawozów mineralnych, jak również napromienianie produktów i surowców.

Na podstawie wspomnianego wyżej  Rozporządzenia Rady (WE)  w procesie produkcji należy zrezygnować ze stosowania przetworzonej genetycznie paszy, nasion lub innych surowców. Do wytworzonych w sposób ekologiczny artykułów spożywczych nie wolno dodawać sztucznych wzmacniaczy smaku. Należy również zrezygnować ze sztucznych barwników i substancji aromatycznych. Substancje pomocnicze są dozwolone jedynie w ograniczonym zakresie. Oczywiście również w przypadku tradycyjnie wytwarzanym produktów rezygnuje się częściowo ze stosowania wzmacniaczy smaków, sztucznych aromatów i barwników. Rezygnacja ta jest wtedy jednak dobrowolna i nie jest wiążącą wytyczną prawną.

Czy produkty K-Classic są zmodyfikowane genetycznie?

Nie! Świadomie rezygnujemy ze składników zmodyfikowanych genetycznie i podlegających obowiązkowi oznakowania. Do tego zobowiązani umowami są nasi dostawcy. Ponieważ na etapie produkcji paszy nie można dzisiaj w stu procentach zagwarantować, że jest ona produkowana bez udziału inżynierii genetycznej, nie stosuje się obecnie informacji „bez udziału inżynierii genetycznej“ w przypadku produktów pochodzenia zwierzęcego naszych marek własnych. Zasadniczo do produktów K-Classic odnosi się reguła, że wszystkie składniki roślinne są niezmodyfikowane genetycznie.

Skąd pochodzą artykuły K-Bio?

Zawsze poszukujemy najlepszych produktów oraz odpowiedzialnych i niezawodnych dostawców. Chcemy, aby wszystkie artykuły K-Bio pokonywały krótką drogę na linii produkcja-sprzedaż. Jednakże ze względu na pory roku nie zawsze jest możliwe, aby każdy produkt mógł pochodzić z okolicy. Dla wszystkich artykułów marki K-Bio obowiązuje zasada, że muszą być zachowane surowe wytyczne Rozporządzenia  Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej oraz wszystkie nasze wymagania jakościowe. Nieważne, czy chodzi przy tym o rodzime produkty regionalne czy zagraniczne.

Dlaczego owoce i warzywa marki K-Bio dostępne są jedynie w opakowaniu?

Owoce i warzywa marki K-Bio umiejscowione są obok tradycyjnych towarów. Opakowanie gwarantuje, że nie dojdzie do przemieszania artykułów ekologicznych i tradycyjnych. Jeżeli przykładowo jabłka ekologiczne nie byłyby zapakowane, nie można byłoby rozpoznać gołym okiem, czy dane jabłko pochodzi z uprawy ekologicznej czy tradycyjnej. Chcemy w ten sposób zabezpieczyć produkty K-Bio. Dopiero dzięki opakowaniu można bezbłędnie rozpoznać produkty ekologiczne. Opakowanie gwarantuje więc ochronę, żeby produkty ekologiczne rzeczywiście pozostały ekologiczne. Również nasi klienci muszą mieć pewność, że na pewno kupują produkty ekologiczne.

Czy w marce K-Bio wykorzystuje się również surowce naturalne lub produkty pochodzące z gospodarstw rolnych przechodzących na produkcję ekologiczną?

Nie pobieramy towarów z gospodarstw rolnych,  które obecnie przechodzą na produkcję ekologiczną. Wszyscy producenci, którzy produkują i dostarczają artykuły K-Bio muszą być certyfikowani wg rygorystycznych norm, które przewiduje Rozporządzenia Rady (EW) w sprawie produkcji ekologicznej.

Czy w marce K-Bio wykorzystuje się również surowce naturalne lub produkty pochodzące z gospodarstw rolnych przechodzących na produkcję ekologiczną?

Nie pobieramy towarów z gospodarstw rolnych,  które obecnie przechodzą na produkcję ekologiczną. Wszyscy producenci, którzy produkują i dostarczają artykuły K-Bio muszą być certyfikowani wg rygorystycznych norm, które przewiduje Rozporządzenia Rady (EW) w sprawie produkcji ekologicznej.

W jaki sposób można rozpoznać ekologiczny produkt spożywczy?

W prosty sposób: Jedynie ekologiczne produkty spożywcze mogą nosić znane logo Bio z informacją na temat odpowiedniej ekologicznej jednostki certyfikującej. Znak Bio świadczy o tym, że produkt ekologiczny został wyprodukowany zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Rady (WE) dot. produkcji ekologicznej oraz że jest regularnie kontrolowany przez niezależne, akredytowane przez państwo jednostki certyfikujące. Jednakże należy pamiętać o tym, że umieszczanie znaku BIO na opakowaniu nie jest obowiązkowe. Informacja ta jest dobrowolna. Na wszystkich produktach, które zostały wytworzone w ekologiczny sposób, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Rady (WE), znajduje się dobrze widoczna nazwę i numer odpowiedniej jednostki certyfikującej. Znak Bio daje dodatkową, szybką orientację.

Jaka jest różnica między określeniami bio i eko?

Nie ma żadnej. Oba pojęcia zostały zdefiniowane w Rozporządzeniu Rady (WE) o produkcji ekologicznej. Dany produkt może zostać określony jako biologiczny lub ekologiczny jedynie wtedy, gdy jego składniki w minimum 95% pochodzą z ekologicznego rolnictwa.

Co jest treścią Rozporządzenia Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej?

Rozporządzenie Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej stawia producentom produktów ekologicznych wysokie wymagania jakościowe. Do tych rygorystycznych wytycznych należą przykładowo następujące punkty:

 1. Zabronione jest stosowanie przetworzonych genetycznie pasz, nasion i innych surowców.
 2. Zabronione jest stosowanie nawozów o wysokiej wydajności oraz chemiczno-syntetycznych środków ochrony roślin.
 3. Hodowla zwierząt musi  odbywać się w warunkach odpowiednich dla danego gatunku.
 4. Zabronione jest dodawanie sztucznych wzmacniaczy smaku. Należy zrezygnować również ze sztucznych barwników i substancji aromatycznych.
 5. Zabronione jest napromienienia produktów.

Oprócz tego Rozporządzenie to zawiera również wytyczne dotyczące płodozmianu, karmienia zwierząt, dodawania leków, jak również przetwarzania dopuszczalnych dodatków i substancji pomocniczych.

W jaki sposób zagwarantowana jest realizacja wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej?

Przestrzeganie wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej przez dostawców jest regularnie sprawdzane przez niezależne jednostki certyfikujące działające w zakresie rolnictwa ekologicznego. W Niemczech jednostki te posiadają państwową akredytację. W ich kompetencjach leży kontrola zakładów wytwarzających ekologiczną żywność. Nasi klienci mogą więc być pewni, że wszyscy dostawcy produktów marki K-Bio są zobowiązani przez Kaufland  odpowiednimi zapisami w umowach do przestrzegania surowych kryteriów Rozporządzenia Rady (WE)  dot. produkcji ekologicznej! Oprócz tego wszystkie produkty marki K-Bio są regularnie kontrolowane przez niezależne laboratoria i instytuty pod kątem zachowania wysokich wymagań jakościowych ustalonych przez firmę Kaufland.

Czy mogę używać skórki cytryny K-Bio do gotowania i pieczenia?

Nasze cytryny K-Bio pochodzą z ekologicznej uprawy. Zgodnie z wytycznymi Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej uprawiane są one bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin i bez chemiczno-syntetycznych nawozów, a po  ich zebraniu nie są poddawane obróbce chemicznej. Dzięki temu skórka cytryny K-Bio nadaje się do spożycia i może być używana w gotowaniu i pieczeniu. Mimo to zalecamy umycie cytryn ciepłą wodą przed ich wykorzystaniem. Dzięki temu będziemy pewni, że usunęliśmy z owoców kurz i brud powstały w czasie transportu.

K-Classic

Po czym rozpoznać produkty K-Classic?

Wszystkie artykuły K-Classic można rozpoznać po czerwonym, kwadratowym symbolu z literą „K“ na opakowaniach. Ponadto etykiety cenowe i umieszczone na regałach tabliczki z najniższymi cenami wskazują produkty K-Classic – odkryjcie Państwo sprawdzoną jakość markowych produktów z gwarancją najniższej ceny!

Więcej informacji na temat K-Classic

 

Ile produktów K-Classic jest dostępnych?

Aktualnie dostępnych jest już prawie 900 artykułów K-Classic i co miesiąc dochodzą nowe. Nasi pracownicy stale pracują nad dalszym rozszerzeniem asortymentu, aby zawsze móc oferować Państwu nowe, atrakcyjne produkty K-Classic.

Więcej informacji na temat K-Classic

Dlaczego na opakowaniu produktów K-Classic znajduje się informacja „Wyprodukowano dla Kaufland“?

Firma Kaufland sama opracowała koncepcję marki K-Classic i sama definiuje wymogi co do jakości i opakowań produktów. Tym samym Kaufland przejmuje pełną odpowiedzialność prawną i udziela szerokich gwarancji na produkty K-Classic.

Więcej informacji na temat K-Classic

W jaki sposób zapewnia się wysoką jakość artykułów K-Classic?

Zapewnienie wysokiej jakości produktów K-Classic to nasz priorytet. Nasi eksperci z działu kontroli jakości stale sprawdzają razem z niezależnymi instytutami i laboratoriami, czy zachowane są nasze wysokie wymogi jakościowe. Regularne degustacje produktów i badania użytkowe stanowią dopełnienie podejmowanych działań. Ponadto istnieją ścisłe uzgodnienia w umowach z producentami. Tylko najbardziej solidni i najwydajniejsi producenci zostają dostawcami produktów K-Classic.

Czy produkty K-Classic są zmodyfikowane genetycznie?

Nie! Świadomie rezygnujemy ze składników zmodyfikowanych genetycznie i podlegających obowiązkowi oznakowania. Do tego zobowiązani umowami są nasi dostawcy. Ponieważ na etapie produkcji paszy nie można dzisiaj w stu procentach zagwarantować, że jest ona produkowana bez udziału inżynierii genetycznej, nie stosuje się obecnie informacji „bez udziału inżynierii genetycznej“ w przypadku produktów pochodzenia zwierzęcego naszych marek własnych. Zasadniczo do produktów K-Classic odnosi się reguła, że wszystkie składniki roślinne są niezmodyfikowane genetycznie.

Jakie artykuły K-Classic nie zawierają glutenu bądź laktozy?

Zadeklarowanie obecności zdefiniowanych alergenów w wykazie składników każdego produktu jest wymagane przez ustawę. Do tych alergenów należy między innymi gluten, laktoza i orzechy.

Artykuły K-Classic posiadają pełne obowiązkowe oznakowanie alergenów. Dzięki temu z wykazu składników jednoznacznie wynika, czy dany artykuł ma w sobie np. składnik zawierający gluten. O możliwych ilościach śladowych innych alergenów informuje odpowiednia deklaracja.

Wyłączone z obowiązku oznakowania są produkty, które z natury nie zawierają glutenu ani laktozy. Należy do nich np. woda mineralna.

Nie jestem pewien/pewna, czy dany artykuł K-Classic nie zawiera glutenu bądź laktozy. Co mogę zrobić?

Proszę skierować swoje zapytanie do pracowników Działu Obsługi Klienta firmy Kaufland pod numerem telefonu 8 00 30 00 62*. Zwrócą się oni następnie do właściwych producentów, aby móc udzielić Państwu szczegółowych informacji.

Mogą Państwo również do nas napisać wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy

*Połączenie bezpłatne.

K-Classic baby

Kiedy powinnam nakremować niemowlaka?

Najlepiej nasmarować niemowlę na pół godziny przed opuszczeniem domu. Co dwie godziny należy powtarzać kremowanie, jak również po każdej kąpieli w wodzie. Idealnie do tego nadaje się lekkie mleczko pielęgnacyjne do ciała oraz lekki krem do twarzy linii K-Classic baby.

Jak często powinno się kąpać niemowlaka? I w czym?

Niemowlę powinno być kąpane raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Kąpiel nie powinna jednak odbywać się bezpośrednio po posiłku, aby dziecku nie zrobiło się niedobrze. Możesz tutaj użyć delikatnego płynu rumiankowego lub żelu do kąpieli K-Classic baby.

W jakiej temperaturze i jak długo mogę kąpać mojego maluszka?

Najlepiej od 5 do 10 minut, w temperaturze około 37ºC.

Od kiedy mogę stosować szampon?

Ponieważ noworodki przeważnie mają bardzo mało włosów lub nawet nie mają ich wcale, a ich porost jeszcze się nie ustabilizował, wystarczy przetrzeć włosy wodą z kąpieli przy pomocy ściereczki do mycia. Dopiero gdy włosy zgęstnieją, można je myć w zależności od zabrudzenia raz do dwóch razy w tygodniu, najlepiej przy użyciu łagodnego szamponu K-Classic baby.

Czy wilgotne chusteczki K-Classic baby nadają się również do zmywania makijażu?

W gruncie rzeczy wilgotne chusteczki K-Classic baby można używać również do twarzy. Jednakże nie ma żadnych badań, które by potwierdzały, na ile nadają się one również do usuwania makijażu. Z tego powodu radzimy więc sięgnąć w tej sytuacji jedynie do specjalnych produktów do demakijażu.

Gdzie powinno się wyrzucać wilgotne chusteczki K-Classic baby?

Chusteczek nie wolno wyrzucać do toalety, lecz jedynie do kosza na śmieci.

Jakie substancje zapachowe zawierają wilgotne chusteczki K-Classic baby?

W wilgotnych chusteczkach K-Classic baby zawarte są jedynie substancje zapachowe, które zostały wytworzone specjalnie dla wrażliwej skóry niemowlęcej.

Czy również dorośli mogą stosować produkty do pielęgnacji i mycia linii K-Classic baby?

Produkty te są wprawdzie przewidziane dla niemowląt i małych dzieci, mogę być jednak stosowane również przez dorosłych, zwłaszcza o wrażliwej skórze.

K-Classic bez laktozy

Co to jest laktoza i gdzie występuje

Laktoza to łacińskie określenie cukru mlecznego. Jest to disacharyd, składający się
z glukozy i galaktozy. Występuje zarówno w mleku (krowim, kozim i owczym),
jak i w produktach je zawierających (śmietanie, jogurcie, maśle itd.).

Czym jest laktaza

W procesie trawienia, zarówno cukier mleczny (laktoza), jak i pozostałe składniki odżywcze musza być rozbite, aby móc zostać wchłoniętym przez nasz organizm. Odbywa się to za pomocą całej gamy enzymów. Enzymem, który rozdrabnia nasz cukier mleczny jest laktaza. Rozbija ona cukier mleczny na cukry proste - glukozę i galaktozę – które mogą zostać wchłonięte przez nasz organizm w jelicie.

Czy produkty bez laktozy zawierają więcej cukru?

Nie. W tych produktach laktoza jest rozbita po prostu na swoje części składowe, cukry proste, glukozę i galaktozę.

Czy produkty K-Classic bez laktozy są również odpowiednie dla osób uczulonych na białko produktów mlecznych?

Nie, bezlaktozowe produkty mleczne nie są odpowiednie dla alergików na białko mleczne, bowiem produkty te nie są pozbawione tego białka, ale laktozy.

Czy produkty K-Classic niezawierające laktozy mogą być używane do gotowania czy pieczenia, jak konwencjonalne produkty nabiałowe?

Tak, oczywiście, mogą być one stosowane w ten sam sposób jak produkty zawierające laktozę.

Czy wszystkie rodzaje serów zawierają laktozę?

Podstawowa zasada brzmi: im starszy ser, tym zawiera mniej laktozy. Podczas procesu dojrzewania sera laktoza ulega powolnemu rozbiciu na jej części składowe, cukry proste: glukozę i galaktozę. Następnie one zostają przekształcone w kwas mlekowy. Jednak dużo laktozy pozostaje w procesie produkcji w serwatce. Natomiast świeże, niedojrzałe sery zawierają sporo laktozy.

Dlaczego bezlaktozowe produkty są nieco słodsze od swoich odpowiedników zawierających laktozę?

Faktycznie, bezlaktozowe produkty mleczne są nieco słodsze od swoich odpowiedników zawierających laktozę. Wynika to z tego, że produkty te zawierają nie laktozę, a dwa cukry proste – glukozę i galaktozę – powstałe z jej podziału, odznaczające się silniejszym słodkim smakiem.

Jak mogę się dowiedzieć, czy mój organizm toleruje laktozę?

Odpowiednie badania wykonuje i zleca lekarz, który następnie stwierdza, czy cierpią Państwo na nietolerancję laktozy.

Jak odbywa się produkcja bezlaktozowych produktów mlecznych?

W mleczarni podczas procesu produkcji, laktoza zostaje albo rozłożona przez enzym (lakatazę), albo poprzez filtrację usunięta z produktu. Oczywiście wszystkie istotne składniki odżywcze, takie jak białko, wapń czy też witamy w procesie produkcji nie ulegają zniszczeniu.

K-Classic bez laktozy

Nieco ponad 20% Polaków cierpi na nietolerancję laktozy. Po spożyciu produktów zawierających laktozę – cukier mleczny – występuje u nich rozstrój żołądka, wzdęcia, a nawet biegunka. Ale osoby dotknięte tym schorzeniem wcale nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych produktów. Wystarczy, że sięgną po ich zamienniki, które nie zawierają laktozy.

K-free

Co to jest K-free?

K-free to nasza nowa marka własna obejmująca produkty, które nie zawierają takich składników jak gluten czy laktoza. Coraz więcej osób boryka się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. K-free jest więc alternatywą dla tych, którzy muszą lub świadomie chcą zrezygnować z glutenu i/lub laktozy, nie rezygnując przy tym z produktów pełnych smaku.  

Czy produkty marki K-free można stosować do gotowania i pieczenia tak samo jak tradycyjne produkty zawierające gluten i laktozę?

Tak, nasze produkty K-free można stosować tak samo jak tradycyjne produkty, które zawierają gluten czy laktozę.

Jak przebiega proces produkcji bezlaktozowych produktów nabiałowych?

W trakcie produkcji w mleczarniach laktoza jest rozkładana poprzez dodanie enzymu zwanego laktazą lub usuwana w procesie filtracji. Proces ten nie narusza ważnych substancji odżywczych, takich jak białko, wapń i witaminy.

Dlaczego mleko bezlaktozowe ma słodki smak?

Bezlaktozowe produkty mleczne są w smaku często odrobinę słodsze niż produkty zawierające laktozę, ponieważ oba rozłożone cukry proste - galaktoza i glukoza - mają mocniejszą siłę słodzącą.

Czy bezlaktozowe produkty mleczne nie zawierają już cukru?

Nie. Laktoza rozkłada się na galaktozę i glukozę. Są to cukry proste.

Czy produkty K-free nadają się również dla osób z alergią na białko mleka?

Nie, bezlaktozowe mleko i produkty mleczne nie są odpowiednie dla osób mających taką alergię, ponieważ także zawierają białko mleka.

Co to jest gluten?

Gluten to naturalne białko występujące w pszenicy i innych gatunkach zbóż, takich jak żyto, orkisz i jęczmień. Gluten odpowiedzialny jest za to, że mąka w połączeniu z wodą tworzy kleiste ciasto.

Jak przebiega proces produkcji artykułów bezglutenowych?

W procesie produkcji artykułów bezglutenowych mąka zbożowa zastępowana jest innymi substancjami podstawowymi, takimi jak mąka ryżowa, kukurydziana lub skrobia uzyskiwana z ziemniaków bądź kukurydzy,  w których gluten nie występuje naturalnie: np. nasz bezglutenowy makaron składa się z mąki kukurydzianej i mąki z ciecierzycy.

Co oznacza logo Niemieckiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią (niem. Deutsche Zöliakie-Gesellschaft)?

Kidland®

Co to jest Kidland®?

Kidland® to ekskluzywna marka zabawek sieci Kaufland. Dedykowana jest wszystkim tym, dla których ważne są bezpieczne i dobrze zaprojektowane zabawki w korzystnej cenie.

Jakie produkty obejmuje marka Kidland®?

Na asortyment marki Kidland® składają się zabawki z najrozmaitszych kategorii, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych.

Co jest dla nas szczególnie ważne w produktach marki Kidland®?

Chcemy wspierać naturalną chęć zabawy dziecka, jak również rozwijać jego motorykę i  zmysły.    Z tych względów szczególnie ważny jest dla nas wybór kształtów, kolorów i materiałów.

W jaki sposób odbywa się proces zapewnienia jakości produktów marki Kidland®?

Wysoka jakość produktów marki Kidland® jest dla nas bardzo ważna; spełniamy wszystkie wymagania ustawodawcy oraz stosujemy własne, wysokie standardy. Realizację założonych przez nas wymagań kontrolujemy z jednej strony z pomocą naszych managerów ds. jakości, którzy w większości są obecni przy procesie produkcji na miejscu, oraz poprzez ekspertyzy niezależnych instytutów. Wszystkie produkty marki Kidland® są produkowane według najwyższych standardów, ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, co sprawia, że są wytrzymałe i funkcjonalne. 

Gdzie produkowane są artykuły marki Kidland®?

Współpracujemy z doświadczonymi producentami, a kraj produkcji artykułów Kidland® podajemy na każdym opakowaniu.

Dlaczego na produktach marki Kidland® widnieje informacja „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Kidland®.

Co mogę zrobić, jeżeli nie jestem zadowolona/–ny z produktu marki Kidland®?

Podobnie, jak w przypadku wszystkich pozostałych artykułów, obowiązuje zasada: jeżeli nie są Państwo zadowoleni z danego produktu, zrealizujemy naszą obietnicę „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!”. Cena produktu zostanie zwrócona Państwu w Punkcie Informacyjnym podczas kolejnych zakupów w naszym markecie.

Kuniboo®

Co to jest Kuniboo®?

Kuniboo® to marka odzieżowa przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci, gwarantująca najwyższą jakość i funkcjonalność. Radosny szop Kuniboo jest maskotką marki i zawsze zaraża dobrym nastrojem. Produkty marki Kuniboo® są dostępne wyłącznie w sklepach sieci Kaufland.

Jakie produkty obejmuje marka Kuniboo®?

Kuniboo® oferuje wybór bazowych elementów odzieży na każdy dzień – tutaj znajdziesz wszystkie podstawowe artykuły odzieżowe, takie jak body, T-shirty czy spodnie niemowlęce. Centralny punkt asortymentu stanowi bielizna i wyroby pończosznicze. Nasz stały asortyment, dostępny przez cały rok, będzie regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach i w różnych wariantach kolorystycznych.

W jaki sposób jest zapewniona wysoka jakość tekstyliów?

W naszej marce Kuniboo® szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość materiału i produkcji, jak również na zachowanie ustawowych wartości granicznych cech chemicznych i fizycznych ubranek. Regularne śledzenie obowiązujących przepisów pozwala nam na wytwarzanie bezpiecznej i dobrej jakościowo odzieży. Realizację naszych standardów kontrolujemy przede wszystkim z pomocą naszych managerów ds. jakości, którzy częściowo są obecni w procesie produkcji. Oprócz tego korzystamy z ekspertyz przeprowadzanych przez niezależne instytuty, które systematycznie kontrolują nasze produkty. Mocną stroną wszystkich produktów linii Kuniboo® są starannie wybrane materiały, odpowiednia produkcja, trwałość i funkcjonalność. Oprócz tego większość użytych włókien naturalnych wykonana jest z ekologicznej bawełny posiadającej certyfikat GOTS.

Czym wyróżnia się Kuniboo® na tle konkurencji?

Na wielką i długą podróż przez życie potrzebujemy dobrych i wytrzymałych ubrań, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Ale szczególnie dobrej i bezpiecznej odzieży potrzebują maluchy. Już w trakcie prac przygotowawczych nad marką dokładaliśmy starań, by wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrały. Poczynając od wyboru materiału, poprzez funkcjonalność, aż po modne akcenty dla najmłodszych. W Kauflandzie centralną rolę odgrywa bardzo dobry towar w korzystnej cenie. I tak np. większość włókien naturalnych jest konsekwentnie produkowana z ekologicznej bawełny (certyfikat GOTS), towar znajduje się w pudełkach ze specjalnymi okienkami, które umożliwiają dotknięcie ubranek, opakowanie wyprodukowane jest zgodnie z regułami zrównoważonego rozwoju, zaś artykuły są zawsze modne, wytrzymałe i praktyczne w codziennym użyciu.  

Dlaczego na produktach linii Kuniboo® widnieje informacja „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Kuniboo®.

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony/-na z produktu marki Kuniboo®?

W takiej sytuacji, podobnie jak w przypadku wszystkich innych artykułów, realizujemy naszą obietnicę: „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!” Zwrot zapłaconej przez Ciebie ceny towaru otrzymasz w Punkcie Informacyjnym naszego marketu.

Co wyróżnia bawełnę ekologiczną?

Bawełna ekologiczna produkowana jest według wytycznych rolnictwa ekologicznego, przy czym użycie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy, jest surowo zabronione. Bawełna ekologiczna jest ręcznie zbierana, dzięki czemu nie jest konieczne zastosowanie chemicznych defoliantów, używanych przy zbiorach dokonywanych za pomocą odpowiednich maszyn rolniczych. Bawełna ta jest naprzemiennie uprawiana z innymi gatunkami roślin, co przyczynia się do zachowania naturalnej żyzności gleby i równocześnie do redukcji podatności na choroby i szkodniki roślin. Tak więc bawełna ekologiczna wpływa na zachowanie zdrowia gleb, mikrofauny i flory oraz ludzi, którzy je uprawiają.

Jakie standardy obowiązują przy ekologicznej uprawie bawełny?

W procesie certyfikacji bawełny ekologicznej stosuje się oficjalne standardy lub certyfikaty, takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji GOTS jest najbardziej uznawanym instytutem certyfikacji bawełny ekologicznej. Kaufland współpracuje z instytutem GOTS, aby zapewnić produkcję tekstyliów, która jest przyjazna dla środowiska i odpowiedzialna społecznie. 

Skąd czerpiemy inspiracje dla naszych projektów?

Nasi eksperci ciągle poszukują nowych inspiracji. Czy to targi branżowe, szkolenia z nowych trendów czy obserwacje działań konkurencji – wykorzystujemy każdą możliwość do czerpania nowych pomysłów. Łączymy naturalne materiały z różnorodnymi kolorami i aktualnymi wzorami, zwracając równocześnie uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Skąd pochodzi informacja o grupie wiekowej na opakowaniach produktów Kuniboo®?

Podana na opakowaniach grupa wiekowa ma być dla naszych klientów pomocna w wybraniu pasującego ubranka w odpowiednim rozmiarze. Podany wiek jest oczywiście jedynie wartością orientacyjną, sporządzoną na podstawie średnich wymiarów ciała w danym wieku. Podając rozmiary, kierujemy się standardowymi tabelami rozmiarów. Współpracujemy również ściśle z Instytutem w Hohenstein, aby zagwarantować perfekcyjny, dobrze dopasowany krój.

Co oznacza oznakowanie OEKO-TEX®?


STANDARD 100 by OEKO-TEX® to uznany na całym świecie  jednolity i niezależny system certyfikacji dla produktów tekstylnych na wszystkich etapach produkcji. Badania szkodliwych substancji uwzględniają ważne ustawowe regulacje, kwestię niebezpiecznych dla zdrowia chemikaliów, jak również różnorodne parametry związane z profilaktyką zdrowotną. Zastosowane kryteria wykraczają przy tym poza międzynarodowe wytyczne.

Założeniem dla uzyskania certyfikacji wg STANDARDU 100 jest spełnienie surowych, obowiązujących na całym świecie wymagań przez wszystkie części składowe danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne, takie jak guziki czy zamki błyskawiczne.

Dalsze informacje znajdują się na stronie: www.oeko-tex.com.

 

Jakie zalety mają produkty Kuniboo®?

W naszej marce Kuniboo® szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość materiału i produkcji, jak również na zachowanie ustawowych wartości granicznych cech chemicznych i fizycznych ubranek. Większość użytej bawełny ekologicznej jest przyjemnie miękka w kontakcie ze skórą, a dzięki wysokiej chłonności doskonale pochłania wilgoć. Ponieważ wykorzystujemy w niej włókna naturalne, ma niższy potencjał alergenny i jest przy tym oddychająca i wytrzymała. Oprócz tego wyprodukowane z bawełny produkty odznaczają się trwałością, pozostając przy tym łatwe do utrzymania w czystości.  

Nasz stały asortyment, dostępny przez cały rok, będzie regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach i w różnych wariantach kolorystycznych. Body z zatrzaskami, spodenki dla niemowląt i koszulki z praktycznym zapięciem na ramieniu ułatwiają zakładanie i ściąganie ubranek.

Jak należy prać produkty Kuniboo®?

Większość artykułów marki Kuniboo® wyprodukowana jest niemal wyłącznie z bawełny ekologicznej, co sprawia, że są bardzo łatwe w praniu. Przed rozpoczęciem produkcji nasze produkty poddawane są wielokrotnym testom prania, aby zagwarantować odpowiednią jakość. Wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji danego artykułu widnieją na odpowiedniej metce.

K-Stoisko Mięsne

Czy mogę zamrozić mięso w opakowaniu?

Zalecamy zamrażanie mięsa w specjalnych woreczkach przeznaczonych na mrożonki. Jednakże, aby nie obniżyć walorów smakowych produktów mięsnych, czas mrożenia powinien być możliwie jak najkrótszy.

Czy opakowanie może być poddane recyklingowi?

Tak. Taką możliwość rozpoznasz po zamieszczonym na opakowaniu symbolu recyklingu PP. 

W jakim celu na etykiecie wielu produktów K-Stoisko Mięsne umieszczony jest czterokątny kod?

Chodzi o tzw. kod QR (ang. quick response - szybka odpowiedź). Ten kod zawiera link internetowy, który - po zeskanowaniu go za pomocą smartfona - odsyła do szczegółowych informacji dotyczących Twojego artykułu z asortymentu K-Stoisko Mięsne. Oznacza to, że oprócz ogólnych informacji, takich jak cechy produktu, przeznaczenie czy wskazówki, uzyskasz również informacje o pochodzeniu produktu mięsnego. 

Liv&Bo®

Czym jest Liv&Bo®?

„Liv&Bo®. Aby w domu móc czuć się dobrze“

Liv&Bo® to synonim wzornictwa, funkcjonalności i dobrego samopoczucia. Dzięki Liv&Bo® urządzisz swój dom przytulnie i nowocześnie. Aby zapewnić wysoką jakość, artykuły Liv&Bo® są produkowane z wytrzymałych materiałów, testowanych przez TÜV oraz z drewna posiadającego certyfikat FSC. Bo zrównoważony rozwój ma dla nas szczególne znaczenie.

Jakie produkty są dostępne?

Marka Liv&Bo® to bogaty asortyment zawierający produkty od tekstyliów domowych po małe meble – wszystkie do siebie świetnie dopasowane. Produkty podstawowe - tzw. basics – są dla nas równie ważne, jak realizowanie aktualnych trendów i wzornictwa. Nasz stały asortyment produktów uzupełniamy o cykliczne akcje promocyjne, a tym samym cały czas gwarantujemy różnorodność naszej oferty.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach produktów Liv&Bo®?

Różnorodne kody kolorystyczne ułatwiają orientację w szerokim asortymencie produktów. Najważniejsze zalety artykułów znajdują się w dobrze widocznym miejscu na przedniej stronie opakowania.

W jaki sposób zapewnia się jakość artykułów?

Przywiązujemy dużą wagę zarówno do wysokiej jakości materiałów i wykonania produktów, jak i do przestrzegania określonych wymagań w zakresie ich właściwości chemicznych i fizycznych. Nasze wytyczne są przez cały czas aktualizowane i tym samym aktualne, ponieważ jesteśmy cały czas na bieżąco ze zmianami przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy z jednej strony poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli jakości naszych artykułów korzystamy także z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytuty.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując ku temu nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Zasadniczo nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są poddawane badaniom niezależnych instytutów badawczych.

Dlaczego na produktach Liv&Bo® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Liv&Bo®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Liv&Bo®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych produktów Kauflandu - uznajemy naszą gwarancję: „Bez zbędnego gadania - zwrot pieniędzy!“. Cena za zakup zostanie Ci wypłacona podczas zwrotu towaru w Punkcie Informacyjnym w Twoim markecie.

Co oznacza symbol OEKO-TEX®? (W przypadku artykułów Heimtex.)

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych, uwzględniających występowanie środków chemicznych stwarzających zagrożenie dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej, są uregulowane prawnie. Zastosowane kryteria daleko wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100 jest to, aby wszystkie elementy danego produktu, a więc również elementy nietekstylne takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie.

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze do naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji. Wykorzystujemy każdą możliwość na nowe pomysły – na targach specjalistycznych, na szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów czy obserwując działania konkurencji. Łącząc funkcjonalne tkaniny z modnym wzornictwem, jednocześnie przywiązujemy dużą uwagę do tego, by nasze produkty były funkcjonalne i trwałe.

Newcential®

Co to jest Newcential® ?

Newcential® jest nową, dynamiczną marką dostępną tylko w Kauflandzie, obejmującą odzież sportową i artykuły użytkowe. Ofertę takich artykułów jak akcesoria i sprzęt sportowy kierujemy do wszystkich tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i interesują się sportem. Chcemy im zaoferować wysokiej jakości funkcjonalną i zgodną z obecnymi trendami odzież oraz akcesoria sportowe.

Jakie produkty są dostępne?

Newcential® proponuje Ci szeroki wybór produktów – od funkcjonalnej odzieży sportowej, takiej jak koszulki sportowe, legginsy, spodenki czy buty, po sprzęt i akcesoria sportowe. Odzież jest funkcjonalna, trwała i wytrzymała. Posiada funkcję regulacji wilgotności oraz aktywnego oddychania. Charakteryzuje się również doskonałym krojem. Nosząc nowoczesną odzież funkcjonalną, jesteś doskonale przygotowany do tego, by stawić czoła swoim wyzwaniom sportowym.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach Newcential®?

Różne kody kolorystyczne służą lepszej orientacji wśród szerokiej gamy kategorii sportowych, takich jak joga, bieganie, fitness, trekking czy rower.

W jaki sposób zapewniamy wysoką jakość tekstyliów?

W przypadku marki Newcential® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania, a także do przestrzegania zdefiniowanych wymagań w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są uaktualniane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów z jednej strony weryfikujemy poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas stałej kontroli jakości naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytucje.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji artykułów oferowanych pod marką Newcential® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Newcential® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Newcential®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Newcential®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kaufland – uznamy naszą obietnicę: „Zwrot pieniędzy bez zbędnych słów!“. Po okazaniu paragonu zwrócimy Ci pieniądze w punkcie informacyjnym w markecie.

Co oznacza symbol GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest obowiązującym na całym świecie standardem przemysłu tekstylnego, który potwierdza przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej. Ten standard definiuje wymagania w całym łańcuchu produkcji tekstylnej i równocześnie wymaga przestrzegania kryteriów społecznych. Tym symbolem oznaczane są produkty tekstylne, które przynajmniej w 70% wyprodukowano z biologicznie pozyskanych włókien naturalnych. Wszystkie zastosowane dodatki chemiczne, takie jak barwniki i środki dodatkowe, muszą spełniać określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Brane pod uwagę są również minimalne standardy socjalne i te również poddaje się kontrolom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.global-standard.org

Co oznacza symbol OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych uwzględniają ważne regulacje prawne, występowanie środków chemicznych stwarzających zagrożenie dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Zastosowane kryteria wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100-Label jest to, aby wszystkie elementy danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne, takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Co oznacza BIONIC FINISH®?

BIONIC FINISH® jest innowacyjną technologią zapewniającą tekstyliom hydrofobowy charakter oraz odporność na brud. Dzięki gęstym splotom i hydrofobowemu charakterowi polimerów krople wody spływają po powierzchni tkaniny, która pozostaje sucha i lekka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: https://www.rudolf.de/en/technology/bionic-finishr/

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji. Na targach specjalistycznych, na szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów czy obserwując działania konkurencji – po prostu wykorzystujemy każdą możliwość na nowe pomysły. Łączymy funkcjonalne tkaniny z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i nie krępowały ruchów.

Jak należy prać produkty Newcential®?

Produkty Newcential® są łatwe w utrzymaniu czystości. W celu zapewnienia jakości nasze produkty przed produkcją są poddawane wielokrotnym testom prania. Wszelkie wskazówki dotyczące prania danego produktu znajdziesz na etykiecie.

Czy rozmiary produktów Newcential® są zgodne z rozmiarami innych producentów?

Stosujemy standardowe tabele rozmiarów i ściśle współpracujemy z Instytutem Hohenstein, aby zapewnić doskonały krój odzieży. Instytut Hohenstein jest uznanym laboratorium i instytutem badawczym, który specjalizuje się w badaniu materiałów tekstylnych oraz ich certyfikowaniu. W przypadku prowadzonych przez nas kontroli wszystkie produkty są porównywane z wytycznymi zawartymi w tabelach miar Instytutu Hohenstein, a dodatkowo przeprowadzamy ocenę techniki kroju oraz produkcji odzieży i butów.

Oyanda®

Czym jest Oyanda®?

Oyanda® to modowa, nowa marka własna Kaufland obejmująca odzież i akcesoria przeznaczone dla pań. Naszą ofertę kierujemy do kobiet w każdym wieku, zainteresowanych modą i zorientowanych w aktualnych trendach, które oczekują dobrej jakości i trwałości produktów oraz pozwalają się inspirować. Oyanda® to doskonała towarzyszka – na co dzień i na specjalne okazje.

Jakie produkty są dostępne?

Oyanda® oferuje Ci szeroki wybór ubrań, od trwałych produktów typu basic, przez wygodną odzież casualową, po modne i sezonowe kolekcje. Podstawę naszego asortymentu stanowi bielizna oraz  skarpety i pończochy, ale regularnie uzupełniamy go o akcje promocyjne, które poszerzają go o kolejne modele i wzory zgodne z aktualnymi trendami.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach Oyanda®?

Najróżniejsze kody kolorystyczne ułatwiają orientację w asortymencie marki, na który składają się produkty klasyczne i nowoczesne, podzielone na kategorie, takie jak: basics, premium, wyroby pończosznicze i bielizna.

W jaki sposób zapewnia się jakość tekstyliów?

W naszej marce Oyanda® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania ubrań, jak również do przestrzegania wymagań w zakresie ich cech chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są przez cały czas aktualizowane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy zwykle są obecni podczas procesu produkcji w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowywanych przez niezależne instytuty. Zaletami wszystkich produktów Oyanda® są starannie dobrane materiały, świetne wykonanie, trwałość i doskonały krój. Poza tym wszystkie użyte do ich produkcji włókna naturalne mają certyfikat GOTS. Z naszej strony skupiamy się na tym, aby do produkcji używać bawełny ekologicznej.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj pochodzenia artykułów oferowanych pod marką Oyanda® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie artykuły, stosując nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują w większości produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a dodatkowo nasze produkty są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Oyanda® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Oyanda®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Oyanda®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z konkretnego artykułu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kauflandu - uznajemy naszą gwarancję: „Bez zbędnego gadania - zwrot pieniędzy!“. Opłata za produkt zostanie Ci zwrócona przy najbliższych zakupach w Punkcie Informacyjnym w Twoim markecie.

Czym wyróżnia się bawełna ekologiczna?

Bawełna ekologiczna jest produkowana zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, według których surowo zabronione jest stosowanie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy. Bawełna ekologiczna jest zbierana ręcznie, tym samym rezygnuje się ze stosowania chemicznych środków do usuwania liści, wykorzystywanych przy maszynowych zbiorach. Dzięki zmiennej uprawie różnych gatunków roślin na tym samym obszarze, producenci ekologiczni przyczyniają się do zwiększenia naturalnej żyzności gleby i równocześnie obniżają podatność roślin na choroby i występowanie szkodników.

Jakie standardy obowiązują w przypadku ekologicznej uprawy bawełny?

Do certyfikowania bawełny ekologicznej wykorzystuje się oficjalne standardy lub certyfikaty takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji najbardziej znanym jest GOTS, który stosuje się do certyfikacji materiałów naturalnych, a tym samym również do bawełny ekologicznej.

W Kauflandzie współpracujemy z GOTS, aby zapewnić przyjazny dla środowiska
oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej.

Co oznacza symbol GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest obowiązującym na całym świecie standardem przemysłu tekstylnego, który potwierdza przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej. Ten standard definiuje wymagania wzdłuż całego procesu produkcji tekstylnej i egzekwuje przestrzeganie kryteriów społecznych. Tym symbolem oznaczane są produkty tekstylne, które przynajmniej w 70% wyprodukowano z biologicznie pozyskanych włókien naturalnych, a wszystkie zastosowane dodatki chemiczne takie jak barwniki i środki dodatkowe spełniają określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Część zasad stanowią również minimalne standardy socjalne i te również są poddawane kontrolom. 

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.global-standard.org

Co oznacza symbol OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych, środków chemicznych stwarzających obawy dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej prowadzone są wedle ważnych regulacji prawnych. Zastosowane kryteria wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe
i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100-Label jest to, aby wszystkie elementy danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne. takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie.

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji, m.in.: na targach specjalistycznych, szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów w modowych metropoliach czy poprzez obserwację działań konkurencji. Jednym słowem wykorzystujemy każdą opcję, by czerpać nowe pomysły. Łączymy naturalne materiały z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Jak należy prać produkty Oyanda®?

Ponieważ większość artykułów Oyanda® wyprodukowano z bawełny, ich pranie czy czyszczenie nie sprawia większych trudności. W celu zapewnienia jakości materiały przed produkcją są poddawane wielokrotnym testom prania. Wszelkie wskazówki dotyczące prania danego produktu są podane na etykiecie.

Czy rozmiary produktów Oyanda® są zgodne z rozmiarami innych producentów?

Podstawę informacji o rozmiarach stanowią ustandaryzowane tabele rozmiarów. Poza tym można polegać również na kroju odzieży: jeżeli ubranie w danym rozmiarze i kupione w Kauflandzie pasuje, to znaczy, że inne produkty w tym samym rozmiarze również będą odpowiednie.

PAYBACK

Czym jest Program PAYBACK?

Program PAYBACK sprawia, że za każde zakupy dostajesz coś ekstra.

 • Rób zakupy z PAYBACK u ponad 400 partnerów Programu.
 • Pokazuj kartę przy każdych zakupach, aby zbierać punkty.
 • Korzystaj z ofert specjalnych, które zwiększają liczbę zbieranych punktów.
 • Zebrane punkty wymieniaj na nagrody.

Jakie mam korzyści z dołączenia do Programu?

Program PAYBACK sprawia, że za każde zakupy dostajesz coś ekstra – zbierasz punkty, które wymieniasz na nagrody, a tych mamy całkiem sporo.

 • Płacić punktami z zakupy u wybranych partnerów PAYBACK jak gotówką
 • Odbieraj nagrody na PAYBACK.pl
 • Wymieniaj punkty na nagrody z katalogu BP, doładowania w Orange, bilety do Multikina i wiele innych

Czy, gdy dołączę do Programu, będę otrzymywał informacje o bieżących promocjach i ofertach PAYBACK i od partnerów PAYBACK?

Dołączając do PAYBACK masz dostęp do wielu atrakcyjnych ofert dostępnych wyłącznie dla uczestników PAYBACK.

W PAYBACK dbamy o to, aby oferty, które otrzymujesz były tymi, które mogą Cię zainteresować – dobieramy je zgodnie z Twoimi preferencjami. Dlatego tak ważne jest, abyś w procesie rejestracji podał informacje o sobie, dzięki którym będziemy mogli lepiej Cię poznać.

Gdyby otrzymywane listy/maile nie spełniały Twoich oczekiwań, możesz z nich zrezygnować. Możesz to zrobić poprzez stronę PAYBACK.pl lub Biuro Obsługi PAYBACK pod numerem telefonu 801 044 440 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

Jak mogę dołączyć do PAYBACK w sklepie Kaufland?

Aby dołączyć do PAYBACK w sklepach Kaufland wystarczy, że weźmiesz od kasjera ulotkę z kartą PAYBACK, wypełnisz zawarty w niej formularz rejestracyjny i wrzucisz go do znajdującej się w sklepie urny PAYBACK. Dołączyć do Programu możesz także drogą internetową, za pośrednictwem strony PAYBACK.pl. Pamiętaj, że tylko rejestracja karty daje pewność, że punkty zgromadzone na karcie są Twoje. Tylko wtedy PAYBACK jest w stanie przywrócić Twoje punkty, w razie zgubienia karty.

Jakie mam korzyści z rejestracji karty?

Poniżej znajdziesz powody, dla których powinieneś zarejestrować się w PAYBACK:

 • NAGRODY - wyłącznie zarejestrowani Uczestnicy mogą wymieniać punkty na nagrody lub płacić nimi
 • SPECJALNE PROMCJE - dostęp do kuponów i promocji, które pozwalają na szybsze zbieranie punktów oraz zniżki na produkty i usługi
 • BEZPIECZEŃSTWO - wiemy, kto jest właścicielem zarejestrowanej karty. W przypadku jej zgubienia uczestnik nie traci punktów, które zostają na koncie
 • ŁATWY DOSTĘP - rejestracja umożliwia dostęp do historii konta PAYBACK oraz innych funkcjonalności na stronie PAYBACK.pl i w aplikacji mobilnej

Czy moje dane osobowe są bezpieczne?

Tak, PAYABACK podlega zasadom prawa polskiego oraz zasadom i regulacjom GIODO. Powierzone  dane nie są sprzedawane ani przekazywane podmiotom do tego nieuprawionym. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, komunikaty marketingowe wysyłane są jedynie za zgodą Uczestnika Programu. Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla PAYBACK bardzo ważne.

Gdzie mogę sprawdzić stan posiadanych punktów?

Stan posiadanych punktów możesz sprawdzić:

 • po zalogowaniu się na swoje konto na PAYBACK.pl,
 • w aplikacji PAYBACK.

A w sklepach Kaufland dodatkowo na paragonie, który otrzymasz zaraz po zrobieniu zakupów z kartą PAYBACK.

Jak mogę aktualizować podany przeze mnie wcześniej adres/ dane osobowe?

Podany wcześniej adres możesz zmienić po zalogowaniu się na swoje konto na PAYBACK.pl, poprzez kontakt z Biurem Obsługi PAYBACK (numer telefonu 801 044 440, koszt połączenia zgody z taryfą operatora), oraz w aplikacji PAYBACK.

Co mogę zrobić w przypadku zgubienia karty PABYACK?

Jeśli zgubisz swoją kartę i była ona zarejestrowana, skontaktuj się jak najszybciej z Biurem Obsługi PAYBACK, żeby ją zablokować. Następnie możesz zamówić nową kartę na stronie PAYBACK.pl lub odebrać kartę u jednego z partnerów  i jeszcze raz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta PAYBACK, aby można było dodać nową kartę do Twojego konta. Po dodaniu nowej karty, punkty będą dostępne na jednym wspólnym koncie PAYBACK.

Jeśli karta nie była zarejestrowana, niestety nie ma możliwości odzyskania punktów.

Gdzie mogę znaleźć mój numer PAYBACK, o podanie którego jestem proszony, dzwoniąc do Biura Obsługi PAYBACK?

Swój numer PAYBACK możesz sprawdzić na odwrocie posiadanej karty PAYBACK, lub
w aplikacji PAYBACK.

Jeśli nie masz przy sobie karty ani aplikacji, możesz dzwoniąc do Biura Obsługi PAYBACK wybrać odpowiedź „nie mam karty”, i po połączeniu z konsultantem podać swój adres email oraz imię i nazwisko.

Dzięki tym danym konsultant będzie mógł zidentyfikować Cię w systemie, nawet bez podania numeru PAYBACK.

Jak mogę wypisać się z Programu?

W celu wypisania się z Programu PAYBACK skontaktuj się z Biurem Obsługi PAYBACK pod numerem telefonu 801 044 440 (koszt połączenia zgody z taryfą operatora).

Czym jest aplikacja PAYBACK i jak działa?

Aplikacja PAYBACK w Twoim telefonie ułatwia Ci zbieranie punktów i daje szereg możliwości, które masz zawsze pod ręką. Dzięki aplikacji:

 • masz swoją kartę PAYBACK w telefonie
 • sprawdzasz stan swojego konta oraz historię transakcji;
 • aktywujesz eKupony, dzięki którym zbierzesz JESZCZE WIĘCEJ punktów;
 • wymieniasz punkty na rabaty;
 • odkrywasz sklepy w swojej okolicy, gdzie możesz zbierać punkty PAYBACK;
 • z GAZETEK i aktualności dowiadujesz się, co przygotowali dla Ciebie partnerzy PAYBACK

Wystarczy wejść na m.PAYBACK.pl lub do sklepu z aplikacjami na swoim telefonie i pobrać darmową aplikację PAYBACK. Aplikacja PAYBACK jest dostępna na platformy iOS i Android.

Gdzie mogę kierować dodatkowe zapytania?

W razie dodatkowych pytań, sprawdź czy nie ma na nie już odpowiedzi  w Centrum Pomocy na PAYBACK.pl.

Możesz też skontaktować się z Biurem Obsługi PAYBACK pod numerem telefonu 801 044 440 (koszt połączenia zgody z taryfą operatora).

Co potrzebuję, żeby móc zebrać punkty PAYBACK w Kauflandzie?

Żeby móc zbierać punkty PAYBACK potrzebujesz dowolnej karty PAYBACK. Pamiętaj, że swoją kartę możesz mieć dostępną także w aplikacji PAYABCK, dzięki czemu nie musisz jej nosić ze sobą.

Kartę możesz odebrać u wybranych partnerów, zamówić na PAYBACK.pl lub przez aplikację PAYBACK.

Jak mogę zbierać punkty PAYBACK w Kauflandzie?

Za każde 3 złote  wydane na zakupy w Kauflandzie otrzymasz 1 punkt PAYBACK*. Wystarczy, że podczas płacenia za zakupy pokażesz kasjerowi kartę PAYBACK. Żeby zdobywać jeszcze więcej punktów pamiętaj o kuponach!

Po zakończonych zakupach, dostaniesz od kasjera kupony w formie wydruku z paragonem. Z takimi kuponami przy następnych zakupach zyskasz jeszcze więcej punktów.

Kupony dostępne są też na PAYBACK.pl. i w aplikacji PAYBACK. Takie elektroniczne kupony musisz aktywować  przed zapłaceniem za zakupy.

Więcej punktów dostaniesz także za zakup wybranych, specjalnie oznaczonych produktów, o czym dowiesz się z gazetki Kauflandu i informacji zamieszczonych w sklepie.

*Z udziału w Programie wyłączone są faktury VAT. Ponadto z udziału w Konkursie wyłączone są:
a)  napoje alkoholowe w rozumieniu art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tj. z dnia 12 kwietnia 2016 r.; Dz. U. z 2016, poz. 487 ze zm.) w tym piwo;
b) wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, pojemniki zapasowe, rekwizyty tytoniowe oraz produkty imitujące powyższe wyroby, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (tj. z dnia 17 maja  2017 r.; Dz. U. z 2017, poz. 957);
c) produkty lecznicze w rozumieniu art. 2 pkt 32 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (tj. z dnia 23 grudnia 2016 r.; Dz. U. z 2016, poz. 2142 ze zm.)
d) preparaty do początkowego żywienia niemowląt w rozumieniu art. 3 ust. 3 pkt 27 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. z dnia 24 stycznia 2017 r.; Dz. U. z 2017, poz. 149 ze zm.) oraz przedmioty służące do karmienia niemowląt, o których mowa  w tej ustawie;
e) bony upominkowe oraz karty podarunkowe.
f) opłaty za butelki zwrotne

Dlaczego nie mogę zebrać punktów PAYBACK za niektóre produkty?

To, że za niektóre produkty nie można zbierać punktów PAYBACK, spowodowane jest przez ustawowe ograniczenia w zakresie promocji i reklamy alkoholi i tytoniu.

*Z udziału w Programie wyłączone są faktury VAT. Ponadto z udziału w Konkursie wyłączone są:
a)  napoje alkoholowe w rozumieniu art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tj. z dnia 12 kwietnia 2016 r.; Dz. U. z 2016, poz. 487 ze zm.) w tym piwo;
b) wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, pojemniki zapasowe, rekwizyty tytoniowe oraz produkty imitujące powyższe wyroby, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (tj. z dnia 17 maja  2017 r.; Dz. U. z 2017, poz. 957);
c) produkty lecznicze w rozumieniu art. 2 pkt 32 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (tj. z dnia 23 grudnia 2016 r.; Dz. U. z 2016, poz. 2142 ze zm.)
d) preparaty do początkowego żywienia niemowląt w rozumieniu art. 3 ust. 3 pkt 27 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. z dnia 24 stycznia 2017 r.; Dz. U. z 2017, poz. 149 ze zm.) oraz przedmioty służące do karmienia niemowląt, o których mowa  w tej ustawie;
e) bony upominkowe oraz karty podarunkowe.
f) opłaty za butelki zwrotne

Czy punkty za dokonane zakupy mogą być naliczone po zakończeniu transakcji, podczas której zapomniałem pokazać swoją kartę PAYBACK?

Nie, żeby zebrać punkty za zakupy w Kauflandzie, musisz okazać kartę PAYBACK przy kasie lub wyświetlić ją kasjerowi na swojej aplikacji PAYBACK.

Czy punkty PAYBACK tracą ważność?

Tak, zgodnie z regulaminem punkty tracą ważność po 3 latach od zebrania.

Dlatego, żeby ich nie stracić PAYBACK daje Ci wiele możliwości wymiany punktów na nagrody – nie tylko odbiór nagród rzeczowych, ale też m.in. obniżanie swoich rachunków punktami, wymiana na doładowanie w Orange, bilety do Multikina, czy płacenie punktami jak gotówką u wybranych partnerów Programu. Zarejestruj kartę i wyraź zgodę na komunikację marketingową, a dostaniesz przypomnienie o posiadanych punktach, które są zagrożone przeterminowaniem, w miesiącach poprzedzających termin ich wygaśnięcia.

Czy mogę robić zakupy z PAYBACK we wszystkich sklepach Kaufland w Polsce?

Tak, zakupy z PAYBACK możesz robić we wszystkich sklepach Kaufland w Polsce.

Czym są kupony PAYBACK i gdzie je znajdę?

W Programie PAYBACK uczestnicy dostają kupony, dzięki którym mogą zebrać jeszcze więcej punktów (np. 2x więcej, +500 punktów więcej itp.) za swoje zakupy. Kupony mogą być w wersji papierowej lub elektronicznej (eKupony).

Kupony znajdziesz:

 • z w formie wydruku otrzymanego z paragonem
 • na PAYBACK.pl
 • w aplikacji PAYBACK

Gdzie znajdę kupony papierowe i jak ich użyć?

Kupony papierowe są dostępne w kasie - po zakończonych zakupach, dostajesz je od kasjera w formie wydruku z paragonem. Aby skorzystać z takiego kuponu należy przekazać go kasjerowi podczas kolejnych zakupów.

Co to są eKupony i jak się ich używa?

eKupony to kupony w formie elektronicznej, są niezwykle wygodne w użyciu, nie musisz ich drukować, a ich aktywacja może nastąpić nawet kilka sekund przed zrobieniem zakupów. Aby aktywować eKupon musisz zalogować się na swoje konto na PAYBACK.pl i kliknąć przycisk „Aktywuj” przy wybranych eKuponach. Dzięki aplikacji PAYBACK w Twoim telefonie, możesz aktywować eKupon nawet czekając w kolejce do kasy.

Ile kuponów mogę użyć w ramach jednej transakcji?

To ile kuponów możesz użyć w ramach jednej transakcji, określone jest w regulaminie danego kuponu.

Jak mogę wymienić punkty PAYBACK w Kauflandzie?

Zebranymi punktami możesz płacić za swoje codzienne zakupy w Kauflandzie jak gotówką. Wystarczy, że powiesz kasjerowi, że chcesz zapłacić punktami, okażesz swoją kartę PAYBACK i wpiszesz na czytniku dane autoryzacyjne (datę urodzenia). Punkty PAYBACK zebrane w Kauflandzie jak i u innych partnerów możesz też wymienić na inne nagrody od PAYBACK. Wystarczy, że wejdziesz na PAYBACK.pl i wybierzesz na co chcesz przeznaczyć swoje punkty.

Dlaczego nie mogę wymienić punktów PAYBACK zaraz po ich zebraniu?

Jest to uzależnione od przyjętej polityki zwrotów partnera przyznającego punkty, która określa ile dni przysługuje klientowi na zwrot zakupionego produktu. W związku z tym PAYBACK możemy naliczyć punkty dopiero po okresie, w którym można dokonać zwrotu zakupu.

Czy w ramach jednych zakupów mogę zapłacić zarówno punktami, jak i inną formą płatności?

Tak, w ramach jednych zakupów możesz zapłacić zarówno punktami, jak i inną formą płatności – gotówką czy kartą płatniczą.

Czy punkty zebrane u różnych partnerów mogę wymienić w sklepach Kaufland?

Tak, wszystkie punkty PAYBACK możesz wymieniać u dowolnego partnera, który umożliwia wymianę, tak jak i wszystkie punkty możesz wymieniać na dowolne nagrody na PAYBACK.pl.

Spice&Soul®

Czym jest Spice&Soul®?

„Spice&Soul®. Przyjemność gotowania”. Gotowanie jest dla nas czymś więcej niż tylko przygotowywaniem składników spożywczych. To pasja, którą chętnie się dzielimy. To pasja, która sprawia, że gotowanie staje się szczególnym przeżyciem. Oprócz składników potrawy decydujące znaczenie ma właściwy wybór noży, garnków i innych przyborów kuchennych. Dzięki marce Spice&Soul® proces gotowania stanie się atrakcją samą w sobie.

Niezależnie od tego, czy danie ma być szybkie i proste albo też czy organizujemy przyjęcie dla rodziny, dzięki asortymentowi marki Spice&Soul® każdy poradzi sobie z zajęciami kuchennymi - gotowaniem i pieczeniem. Spice&Soul® to symbol wzornictwa, funkcjonalności i przyjemności. Aby marka Spice&Soul® sprostała Twoim wymaganiom i oczekiwaniom, nasze produkty wykonano z trwałych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Jakie produkty są dostępne?

Marka Spice&Soul® to obietnica dobrze dobranej oferty. Nasze artykuły doskonale się uzupełniają (np. przybory do gotowania). Produkty podstawowe dobrej jakości i w dobrym wyborze - tzw. basics - mają dla nas równie duże znaczenie co realizacja aktualnych trendów.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach produktów Spice&Soul®?

Poszczególne kolory ułatwiają orientację w szerokim asortymencie produktów związanych z różnymi działami, takimi jak gotowanie, pieczenie czy podawanie.

W jaki sposób zapewnia się jakość artykułów?

W przypadku naszej marki Spice&Soul® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania, a także do przestrzegania zdefiniowanych wymagań w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są przez cały czas aktualne, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy z jednej strony poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli jakości naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytucje.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując przy tym nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Zasadniczo nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Spice&Soul® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

My jako Kaufland sami określamy koncepcję marki Spice&Soul® i definiujemy wymagania stawiane nie tylko samym produktom, ale również ich jakości i opakowaniu. Tym samym przejmujemy za nie pełną odpowiedzialność prawną. Dlatego też zostaliśmy podani na produktach Spice&Soul® jako ich producent.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Spice&Soul®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kaufland – uznamy naszą gwarancję: „Bez zbędnych słów – zwrot pieniędzy!”. Cena zakupu zostanie Ci zwrócona przy najbliższych zakupach w punkcie informacyjnym w markecie.

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji. Na targach specjalistycznych, na szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów czy obserwując działania konkurencji – po prostu wykorzystujemy każdą możliwość na nowe pomysły. Łączymy funkcjonalne tkaniny z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i nie krępowały ruchów.

SWITCH ON

Jak rozpoznam produkty SWITCH ON?

Wszystkie nasze artykuły marki SWITCH ON można łatwo rozpoznać po widniejącym na opakowaniu logo SWITCH ON – odkryj gwarantowaną, kontrolowana jakość w cenie dyskontowej.

Dowiedz się więcej o  urządzeniach elektrycznych  SWITCH ON.

SWITCH ON: Korzystny zakup urządzeń elektrycznych

Wybierając markę własną Kauflandu SWITCH ON, kupujesz sprzęt AGD i urządzenia elektryczne w gwarantowanej, kontrolowanej jakości w dyskontowych cenach. Nasze produkty łączą nowoczesny,  przyjemny dla oka design z wysokim poziomem technicznym.

Czy produkty SWITCH ON są objęte gwarancją?

Tak, na wszystkie produkty marki SWITCH ON przyznajemy trzyletnią gwarancję, obowiązującą od daty zakupu - a więc dłuższą niż przewiduje ustawa.

Gdzie znajdę instrukcje obsługi urządzeń SWITCH ON?

Zgubiłaś/Zgubiłeś instrukcję obsługi do zakupionego urządzenia SWITCH ON? Żaden problem, w naszej rubryce Instrukcje obsługi urządzeń SWITCH ON zebraliśmy dla Ciebie wszystkie instrukcje obsługi urządzeń SWITCH ON.

Townland®

Czym jest Townland®?

Townland® to nowa modna marka własna Kauflandu, obejmująca odzież i akcesoria przeznaczone dla mężczyzn. Naszą ofertę kierujemy do prawdziwych, znających swoją wartość mężczyzn w każdym wieku, którzy zawsze stawiają na dobrą jakość i trwałość swoich ubrań oraz pozwalają się inspirować.

Jakie produkty są dostępne?

Od trwałych produktów typu basic, przez wygodne ubrania codzienne, po modne i sezonowe kolekcje. Townland® proponuje szeroki wybór! Podstawę asortymentu marki stanowi bielizna, choć regularnie poszerzamy go o akcje promocyjne, uzupełniające kolekcje w modne wzory i ubrania według aktualnych trendów.

W jaki sposób zapewnia się jakość tekstyliów?

W naszej marce Townland® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania ubrań, jak również do przestrzegania wymagań w zakresie ich cech chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są przez cały czas aktualizowane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy zwykle są obecni podczas procesu produkcji w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowywanych przez niezależne instytuty. Zaletami wszystkich produktów Townland® są starannie dobrane materiały, świetne wykonanie, trwałość i doskonały krój. Poza tym wszystkie użyte do ich produkcji włókna naturalne mają certyfikat GOTS. Z naszej strony skupiamy się na tym, aby do produkcji używać bawełny ekologicznej.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji artykułów oferowanych pod marką Townland® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie artykuły, stosując nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują w większości produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a dodatkowo nasze produkty są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Townland® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

Kaufland sam określa koncepcję marki Townland®, definiując wysokie wymagania nie tylko wobec produktów, ale również ich jakości i opakowaniom. Tym samym przejmuje za nie pełną odpowiedzialność prawną i może podawać się na produktach jako ich producent.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Townland®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z konkretnego artykułu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kauflandu - uznajemy naszą gwarancję: „Bez zbędnego gadania - zwrot pieniędzy!“. Opłata za produkt zostanie Ci zwrócona przy najbliższych zakupach w Punkcie Informacyjnym w Twoim markecie.

Czym wyróżnia się bawełna ekologiczna?

Bawełna ekologiczna jest produkowana zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, według których surowo zabronione jest stosowanie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy. Bawełna ekologiczna jest zbierana ręcznie, tym samym rezygnuje się ze stosowania chemicznych środków do usuwania liści, wykorzystywanych przy maszynowych zbiorach. Dzięki zmiennej uprawie różnych gatunków roślin na tym samym obszarze, producenci ekologiczni przyczyniają się do zwiększenia naturalnej żyzności gleby i równocześnie obniżają podatność roślin na choroby i występowanie szkodników.

Jakie standardy obowiązują w przypadku ekologicznej uprawy bawełny?

Do certyfikowania bawełny ekologicznej wykorzystuje się oficjalne standardy lub certyfikaty takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji najbardziej znanym jest GOTS, który stosuje się do certyfikacji materiałów naturalnych, a tym samym również do bawełny ekologicznej. W Kauflandzie współpracujemy z GOTS, aby zapewnić przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej.

Co oznacza symbol GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest obowiązującym na całym świecie standardem przemysłu tekstylnego, który potwierdza przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej. Ten standard definiuje wymagania wzdłuż całego procesu produkcji tekstylnej i egzekwuje przestrzeganie kryteriów społecznych. Tym symbolem oznaczane są produkty tekstylne, które przynajmniej w 70% wyprodukowano z biologicznie pozyskanych włókien naturalnych, a wszystkie zastosowane dodatki chemiczne takie jak barwniki i środki dodatkowe spełniają określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Część zasad stanowią również minimalne standardy socjalne i te również są poddawane kontrolom. 

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.global-standard.org

Co oznacza symbol OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych, środków chemicznych stwarzających obawy dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej prowadzone są wedle ważnych regulacji prawnych. Zastosowane kryteria wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100-Label jest to, aby wszystkie elementy danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne. takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie. Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji, m.in.: na targach specjalistycznych, szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów w modowych metropoliach czy poprzez obserwację działań konkurencji. Jednym słowem wykorzystujemy każdą opcję, by czerpać nowe pomysły. Łączymy naturalne materiały z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Jak należy prać produkty Townland®?

Ponieważ większość artykułów Townland® wyprodukowano z bawełny, ich pranie czy czyszczenie nie sprawia większych trudności. W celu zapewnienia jakości materiały przed produkcją są poddawane wielokrotnym testom prania. Wszelkie wskazówki dotyczące prania danego produktu są podane na etykiecie.

Czy rozmiary produktów Townland® są zgodne z rozmiarami innych producentów?

Podstawę informacji o rozmiarach stanowią ustandaryzowane tabele rozmiarów. Poza tym można polegać również na kroju odzieży: jeżeli ubranie w danym rozmiarze i kupione w Kauflandzie pasuje, to znaczy, że inne produkty w tym samym rozmiarze również będą odpowiednie.

Talentus®

Czym jest Talentus®?

Talentus® jest marką własną Kauflandu, która obejmuje przybory szkolne, biurowe i kreatywne. W dużym asortymencie wysokiej jakości produktów w dobrej cenie znajdziesz wszystko to, co jest potrzebne do nauki, pisania, porządkowania czy pracy kreatywnej – od ołówka po niszczarkę dokumentów.

Dlaczego produkty marki Talentus® są w różnych opakowaniach?

Talentus® oferuje artykuły dla każdej grupy wiekowej – przybory szkolne, produkty biurowe, do kreatywnych projektów i majsterkowania. Różny design opakowań ułatwia rozróżnienie trzech powyższych kategorii, dzięki czemu podczas zakupów możesz szybko znaleźć to, czego szukasz

W jaki sposób dbamy o jakość artykułów?

Produkty marki Talentus® muszą spełniać nie tylko wszystkie normy prawne, ale także nasze własne kryteria wysokiej jakości i wykonania. Te z kolei sprawdzane są systematycznie przez testy niezależnych instytutów, a także przez naszych menedżerów do spraw jakości.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji każdego z produktów Talentus® znajdziesz na etykiecie. Pracujemy razem z doświadczonymi, międzynarodowymi producentami, którzy przygotowują artykuły według naszych ścisłych wytycznych. Nasi menedżerowie do spraw jakości i niezależne instytuty zajmują się systematyczną kontrolą wszystkich produktów.

Dlaczego na produktach marki Talentus® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland”?

Artykuły marki Talentus® tworzone są specjalnie dla firmy Kaufland i są dostępne wyłącznie w naszych sklepach. Jako producent mamy pełną kontrolę nad wykonaniem – od wyboru jakości materiału do rodzaju opakowania – i dzięki temu możemy zagwarantować wysoką jakość w przystępnej cenie.

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony/a z produktu marki Talentus®?

W Kauflandzie realizujemy naszą obietnicę: „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!”. Jeśli nie będziesz zadowolony z kupionego produktu, możesz go oddać w Punkcie Informacyjnym naszego marketu, gdzie zwrócimy Ci kwotę zakupu.