Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

FAQ

Zebraliśmy tutaj najistotniejsze informacje na temat firmy Kaufland, naszych produktów i naszej strony internetowej, a także porady dotyczące prawidłowego odżywiania. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Nie odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania?

W innych sprawach prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta za pośrednictwem formularza internetowego, lub dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 300 062. Pracownicy infolinii są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00.

FAQ

Kaufland Card

Czym jest Kaufland Card?

Kaufland Card jest programem lojalnościowym sieci Kaufland, który zapewnia Ci dostęp do różnych korzyści oferowanych przez sieć Kaufland. Z programu możesz korzystać za pomocą karty plastikowej lub mobilnej, dostępnej w aplikacji Kaufland. Karta plastikowa wydawana jest  w marketach Kaufland w punkcie informacyjnym dla klientów lub przy kasie.  

Regulamin uczestnictwa w programie Kaufland Card znajdziesz tutaj.

Czy uczestnictwo w programie Kaufland Card jest bezpłatne?

Tak, udział w programie Kaufland Card jest całkowicie bezpłatny.

Jakie korzyści otrzymam dzięki Kaufland Card?

Dzięki Kaufland Card zyskasz:

 • Specjalne oferty i rabaty, dostępne co tydzień w naszej gazetce reklamowej w formie papierowej lub online na naszej stronie internetowej pod adresem kaufland.pl/kauflandcard. Atrakcyjne, dedykowane kupony, które będą dla Ciebie dostępne jeżeli wyrazisz zgodę na personalizowanie. Twoje oferty sprawdzisz po zalogowaniu się na swoje konto na stronie internetowej kaufland.pl/kauflandcard na terminalu w markecie lub w aplikacji.
 • Punkty lojalnościowe naliczane podczas zakupów po zeskanowaniu karty Kaufland Card w formie fizycznej lub mobilnej w aplikacji. Za każdy wydany 1 zł otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Punkty nie są naliczane za: alkohol (za wyjątkiem piwa), papierosy, tytoń, osprzęt tytoniowy, e-papierosy, żywność dla dzieci, karty przedpłacone, kaucje. Uzbierane punkty możesz wymienić na ekstrakupony na kolejne zakupy.
 • Zniżki u partnerów programu. Szczegóły ofert partnerów znajdziesz na kaufland.pl/kaufland-card/oferty-partnerow.

W jaki sposób mogę otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, które są dostępne w programie Kaufland Card?

Informacje o aktualnych promocjach możesz otrzymywać od nas co tydzień, zapisując się do naszego bezpłatnego newslettera Kaufland Card. Wystarczy, że wyrazisz na to zgodę podczas rejestracji lub uzupełnisz tę informację w swoim profilu klienta w aplikacji lub na stronie internetowej po zalogowaniu się.

Dodatkowo informacje o aktualnej ofercie i rabatach znajdziesz w naszej gazetce reklamowej w formie papierowej lub na stronie internetowej kaufland.pl.

Czy z Kaufland Card mogę korzystać tylko w sieci Kaufland?

Tak. Z Kaufland Card możesz korzystać podczas zakupów we wszystkich marketach sieci Kaufland. Karta zarejestrowana w polskiej wersji programu Kaufland Card będzie obowiązywała tylko w Polsce. 

Jakie korzyści uzyskam po zapisaniu się do newslettera Kaufland Card?

Subskrypcja newslettera Kaufland Card pozwali nam na bieżąco informować Cię o atrakcyjnych rabatach z kartą Kaufland Card oraz o ofertach specjalnie przygotowanych dla Ciebie, takich jak np. dedykowane kupony.

W jaki sposób mogę zmniejszyć liczbę wiadomości otrzymywanych od Kauflandu drogą elektroniczną?

Możesz całkowicie zrezygnować z otrzymywania wiadomości mailowych, ale wtedy stracisz dostęp do najnowszych informacji o korzyściach płynących z posiadania Kaufland Card.

Z otrzymywania informacji drogą elektroniczną można zrezygnować poprzez:

 • link rezygnacji z subskrypcji w newsletterze
 • odwołując zgodę na swoim profilu klienta na stronie internetowej moj.kaufland.pl, na terminalu w sklepie lub w aplikacji Kaufland
 • kontakt z bezpłatną infolinią pod numerem 800 300 062 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00.

W razie pytań możesz również skorzystać z naszego formularza kontaktowego.

Jak mogę się zarejestrować do programu lojalnościowego Kaufland Card?

Do naszego programu lojalnościowego Kaufland Card możesz zarejestrować się na 3 następujące sposoby:
1. W aplikacji Kaufland

Pobierz aplikację Kaufland ze sklepu Google Play lub App Store, wybierz swój ulubiony sklep Kaufland, a następnie zarejestruj się do programu Kaufland Card, klikając w baner. Uzupełnij swoje dane w formularzu rejestracji. Nie zapomnij potwierdzić użytego adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego, klikając na link w otrzymanej od nas wiadomości e-mail lub wpisując kod z otrzymanej wiadomości SMS. Twoja mobilna Kaufland Card od tego momentu będzie dostępna w aplikacji w formie kodu QR.

2. W sklepie Kaufland

Odbierz plastikową kartę Kaufland Card w punkcie informacyjnym dla klientów lub przy kasie. Zeskanuj ją w terminalu dla klientów, który jest dostępny przy punkcie informacyjnym. Postępuj zgodnie z poszczególnymi krokami procesu rejestracji. Nie zapomnij potwierdzić adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego, użytego w czasie rejestracji, klikając na link w otrzymanej od nas wiadomości e-mail lub wpisując kod z otrzymanej wiadomości SMS. Twoja plastikowa karta Kaufland Card od tego momentu będzie aktywna.  

3. Na stronie internetowej

Odbierz plastikową kartę Kaufland Card w punkcie informacyjnym dla klientów lub przy kasie. Wejdź na stronę kaufland.pl i przejdź do sekcji Kaufland Card. Postępuj zgodnie z poszczególnymi krokami procesu rejestracji. Nie zapomnij potwierdzić użytego adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu komórkowego, klikając na link w otrzymanej od nas wiadomości e-mail lub wpisując kod z otrzymanej wiadomości SMS. Twoja plastikowa karta Kaufland Card od tego momentu będzie aktywna.  

Aby móc wziąć udział w programie lojalnościowym, musisz mieć ukończone 18 lat.

Czy rejestrując się do Kaufland Card mogę podać numer telefonu stacjonarnego?

Nie, to nie jest możliwe. W procesie rejestracji konta Kaufland Card można posługiwać się wyłącznie numerem telefonu komórkowego.

Czy mogę korzystać z Kaufland Card również wtedy, gdy nie mieszkam na terenie Polski?

Tak, nawet jeśli mieszkasz poza granicami Polski, możesz cieszyć się z korzyści oferowanych Ci przez Kaufland Card w marketach sieci Kaufland w Polsce.

Udział w programie bonusowym jest możliwy tylko w przypadku posiadania stałego miejsca zamieszkania w Unii Europejskiej.

Czy Kaufland Card jest ważna również w innych krajach?

Kaufland Card wydana w Polsce jest ważna tylko w marketach sieci Kaufland znajdujących się na terenie Polski.

Jakie dane są wymagane podczas procesu rejestracji?

Aby zarejestrować się w programie Kaufland Card, należy wypełnić formularz rejestracyjny w aplikacji Kaufland (w przypadku karty mobilnej), na terminalach dla klientów w marketach (w przypadku karty wydanej w formie plastikowej) lub na naszej stronie internetowej kaufland.pl. Wymagane jest podanie następujących danych: adres e-mail oraz/lub numer telefonu komórkowego, imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres (ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość, kraj). 

Jak mogę pobrać aplikację Kaufland?

Aplikację Kaufland można pobrać w sklepach internetowych Google Play Store oraz App Store. Aplikację z logo sieci Kaufland w formie obrazka znajdziesz pod nazwą „Kaufland: gazetki promocyjne”.

Nie mam smartfona - w jaki sposób mogę uczestniczyć w programie lojalnościowym Kaufland Card?

Jeśli nie masz smartfona ani aplikacji Kaufland, możesz skorzystać z naszej karty Kaufland Card w formie plastikowej. Można ją odebrać w punkcie informacyjnym dla klientów lub przy kasie w każdym markecie sieci Kaufland. Kartę możesz aktywować bezpośrednio na terminalu w punkcie informacyjnym dla klientów lub na naszej stronie internetowej kaufland.pl.

Jeżeli zdecydujesz się na posiadanie smartfona, warto zainstalować Aplikację Kaufland i dołączyć do niej swoją fizyczną kartę. Aplikacja daje uczestnikom programu dodatkowe możliwości: elektroniczne podsumowanie zakupów i inne akcje specjalne tylko dla uczestników Kaufland Card.

W jaki sposób mogę dokonać zmian swoich danych osobowych?

Zmian danych osobowych możesz dokonać na terminalach znajdujących się w punktach informacyjnych w marketach sieci Kaufland bądź w aplikacji Kaufland na swoim koncie Kaufland Card, wchodząc w aktualizację swojego profilu.

Ponadto nasz Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji pod bezpłatnym numerem telefonu 800 300 062 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00. W razie dodatkowych pytań można również skorzystać z naszego formularza kontaktowego.

Czy moje dane osobowe są bezpieczne?

Tak, bezpieczeństwo Twoich danych ma dla nas bardzo duże znaczenie. Kaufland Polska Markety Sp. z o. o. Sp. j. przestrzega obowiązujących przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Więcej szczegółów na temat ochrony Twoich danych znajdziesz pod poniższym linkiem: moj.kaufland.pl/pl/polityka-prywatnosci.

Gdzie mogę znaleźć numer mojej Kaufland Card?

Numer Twojej Kaufland Card znajdziesz pod kodem QR na mobilnej wersji Kaufland Card w aplikacji Kaufland lub też pod kodem QR na odwrocie karty plastikowej.

W jaki sposób mogę zrezygnować z członkostwa w programie Kaufland Card?

Konto Kaufland Card możesz usunąć za pomocą aplikacji Kaufland, terminali znajdujących się w punkcie informacyjnym w każdym markecie sieci Kaufland lub na stronie internetowej kaufland.pl. W celu usunięcia konta należy wejść w aktualizację swojego profilu i kliknąć  „Usuń konto Klienta”. Możesz się również skontaktować z naszym Działem Obsługi Klienta bezpłatnie pod numerem telefonu 800 300 062 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00 i zlecić usunięcie konta lub też skorzystać z naszego formularza kontaktowego w przypadku pytań.
Usuwając konto Kaufland Card, jako użytkownik tracisz wszystkie korzyści wynikające z posiadania Kaufland Card, a poza tym usuwane są również zebrane punkty lojalnościowe.

Nadal w systemie będzie istnieć Konto Klienta, jeżeli chcesz usunąć je również, możesz to zrobić w ustawieniach swojego konta klienta Kaufland.

Co się stanie z moimi danymi osobowymi po opuszczeniu programu lojalnościowego?

Jeśli nie chcesz już korzystać z zalet oferowanych w ramach programu lojalnościowego Kaufland Card, możesz zakończyć swoje członkostwo w programie i usunąć swoje dane osobowe.

Konto klienta Kaufland, które jest niezależne od programu bonusowego, będzie nadal istnieć. Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane osobowe, a tym samym swoje konto klienta Kaufland, wówczas możesz to zrobić w ustawieniach swojego konta klienta Kaufland.

Do kogo mogę się zwrócić w przypadku dalszych pytań?

Nasz Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji pod bezpłatnym numerem telefonu 800 300 062 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.

Gdzie znajdę akcje promocyjne związane z Kaufland Card?

Akcje promocyjne związane z Kaufland Card znajdziesz w aplikacji Kaufland, w gazetce promocyjnej Kaufland, na stronie internetowej kaufland.pl lub w marketach na półkach sklepowych oznaczonych specjalnymi etykietami z logo Kaufland Card.

Jak za pomocą Kaufland Card korzystać z rabatów?

Cotygodniowe rabaty dostępne z Kaufland Card znajdziesz w aplikacji Kaufland, w gazetce promocyjnej Kaufland, na stronie internetowej kaufland.pl lub w marketach na półkach sklepowych oznaczonych specjalnymi etykietami z logo Kaufland Card.

Za każdym razem, gdy płacisz za zakupy przy kasie, przyłóż kod QR swojej Kaufland Card do skanera.

Gotowe! Rabaty zostały automatycznie naliczone.

Jakie produkty są objęte programem lojalnościowym Kaufland Card?

Produkty, które w markecie można kupić taniej dzięki Kaufland Card, regularnie się zmieniają i dotyczą różnych kategorii produktów. Znajdziesz je w aplikacji Kaufland, w gazetce promocyjnej Kaufland, na stronie internetowej kaufland.pl lub w marketach na półkach sklepowych oznaczonych specjalnymi etykietami z logo Kaufland Card.

Jak dowiedzieć się o ofertach Kaufland Card?

Informacje o aktualnych ofertach są dostępne w aplikacji, na naszej stronie www.kaufland.pl/kauflandcard. Po zalogowaniu się na swoje konto w aplikacji lub na stronie będziesz mieć dostęp do indywidualnie przygotowanych dla Ciebie ofert. Jeżeli wyrazisz zgodę na komunikację marketingową i/lub zezwolisz w ustawieniach telefonu na otrzymywanie od nas powiadomień, będziemy na bieżąco informować Cię o aktualnej ofercie. Informacje o ogólnie dostępnych ofertach znajdziesz również w gazetce promocyjnej Kaufland lub w marketach na półkach sklepowych oznaczonych specjalnymi etykietami z logo Kaufland Card. 

Dlaczego nie widzę swoich kuponów w aplikacji?

Do sekcji kuponów wejdziesz, klikając na baner „Twoje kupony”. Jeżeli nie wyraziłeś jeszcze zgody na  personalizowanie w celu przygotowania przez nas dedykowanych Tobie ofert, baner będzie w kolorze szarym, a po kliknięciu zostaniesz poproszony o wyrażenia zgody. Jeżeli ją wyrazisz, Twoje kupony będą od razu widoczne, a baner sekcji kuponów zmieni kolor na niebieski. 

Co się stanie, jeśli zapomnę swojej karty Kaufland Card?

W takim przypadku za zakupy zapłacisz pełną cenę. W późniejszym terminie Dział Obsługi Klienta może dopisać do Twojego konta Kaufland Card jedynie punkty lojalnościowe.

Czy mogę później zobaczyć podsumowanie zakupów zrobionych z Kaufland Card?

Tak. W przypadku każdego zakupu dokonanego z Kaufland Card  w aplikacji Kaufland pojawi się podsumowanie Twoich zakupów. Jeśli Twoja plastikowa karta została powiązana z aplikacją Kaufland i użyta podczas zakupów, wówczas podsumowanie zakupów pojawi się również w aplikacji Kaufland. 

Jak długo jest ważna moja karta Kaufland Card?

Karta Kaufland Card jest ważna przez czas nieokreślony. Można jej używać w dowolnym momencie w każdym markecie sieci Kaufland w Polsce. 

Mam dwie karty Kaufland Card z różnymi danymi do logowania. Czy istnieje możliwość rezygnacji z jednej z kart i przeniesienia korzyści na jedno konto Kaufland Card?

Nie, nie ma możliwości połączenia ze sobą dwóch istniejących już kont.

Co mam zrobić, jeśli nie pamiętam swojego hasła?

 Jeżeli nie pamiętasz hasła, możesz zawsze skorzystać z jednorazowego kodu, który zostanie wygenerowany i przesłany do Ciebie na adres e-mail lub nr telefonu – zależnie od tego, czego używasz do logowania. Wprowadzenie kodu spowoduje zalogowanie do systemu. 

Jak mogę uzyskać nową kartę, jeśli zgubiłem/zgubiłam swoją dotychczasową kartę Kaufland Card?

Aby otrzymać nową kartę Kaufland Card - jeśli poprzednia karta została utracona - należy odwiedzić dowolny market sieci Kaufland. W punkcie informacyjnym dla klientów zostanie Ci wydana nowa karta. Następnie nasz Dział Obsługi Klienta (dostępny bezpłatnie pod numerem telefonu 800 300 062 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00) aktywuje nową kartę i dezaktywuje utraconą. Wszelkie punkty lojalnościowe, które dotychczas zostały zgromadzone, zostaną zachowane. W razie dodatkowych pytań można również skorzystać z naszego formularza kontaktowego.

Czy mogę aktywować nową kartę bez pomocy Działu Obsługi Klienta, jeśli poprzednia karta została utracona?

Tak, to jest możliwe w aplikacji. W tym celu zaloguj się do aplikacji przy użyciu danych, które zostały już użyte do rejestracji poprzedniej karty (adres e-mail lub numer telefonu komórkowego oraz hasło). Kliknij w prawym dolnym rogu pole „Więcej” i wybierz z menu „Zarządzanie kartami” Następnie wybierz „Dodanie karty”, w ten sposób masz możliwość dodania nowej, niezarejestrowanej jeszcze karty uzyskanej w markecie. Nie można dodać innej, już zarejestrowanej karty. Utraconą kartę możesz samodzielnie usunąć. 

Czy mogę połączyć moją zarejestrowaną kartę z Kaufland Card w formie mobilnej?

Nie, nie ma możliwości połączenia osobno zarejestrowanej karty z mobilnym kontem Kaufland Card.

Mam kartę w formie plastikowej i chcę korzystać również z karty w formie mobilnej. Czy jest to możliwe i co muszę zrobić?

Tak. W tym celu pobierz aplikację Kaufland ze sklepu App Store lub Google Play Store lub zaktualizuj ją. Wybierz swój ulubiony market i kontynuuj logowanie. Logując się, użyj tych samych danych, które zostały użyte do rejestracji karty wydanej w formie plastikowej (adres e-mail lub numer telefonu komórkowego oraz hasło). W aplikacji pojawi się mobilna wersja Kaufland Card w formie kodu QR. Od tego momentu możesz korzystać z obydwu wersji karty. 

Mam kartę w formie mobilnej i chcę korzystać również z karty w formie plastikowej. Czy jest to możliwe i co muszę zrobić?

Tak, to jest możliwe. Odbierz  plastikową kartę Kaufland Card, w punkcie informacyjnym dla klientów lub przy kasie w dowolnym markecie sieci Kaufland. Otwórz aplikację Kaufland, kliknij w prawym dolnym rogu menu w pole „Więcej”, wybierz „Zarządzanie kartami”. Możesz tam dodać do pięciu niezarejestrowanych kart w formie plastikowej. W tym celu należy ręcznie wpisać numer Kaufland Card, który znajduje się na odwrocie karty lub podczas wprowadzania danych do aplikacji po prostu zeskanować kod QR aparatem telefonu komórkowego. Twoja karta w formie plastikowej pojawi się wtedy w aplikacji. Nie można dodać już zarejestrowanych kart.

Czy można połączyć dwie różne karty w formie mobilnej?

Nie, to nie jest możliwe. W aplikacji Kaufland możesz połączyć z kontem Kaufland Card tylko nieaktywowane jeszcze karty w formie plastikowej. 

Czy dwie różne karty w formie mobilnej mogą razem zbierać punkty lojalnościowe?

Nie, nie ma możliwości połączenia dwóch kart w formie mobilnej. Z jednego konta Kaufland Card można się jednak zalogować na różnych urządzeniach.

Co się stanie, jeśli usunę jedną z plastikowych kart, która jest powiązana z moim kontem Kaufland Card?

Ta karta stanie się nieaktywna i w późniejszym terminie nie będzie można jej ponownie aktywować. Zamiast tego do swojego konta Kaufland Card w aplikacji w dowolnym momencie możesz dodać nową niezarejestrowaną kartę w formie plastikowej. Zachowane zostaną Twoje wcześniej zebrane korzyści.

Ile kart w formie plastikowej mogę dodać do swojego konta Kaufland Card w aplikacji Kaufland?

Do swojego konta Kaufland Card w aplikacji możesz dodać maksymalnie 5 niezarejestrowanych kart w formie plastikowej. Nie można dodać kart już zarejestrowanych.

Czy skanując plastikową kartę powiązaną z aplikacją zobaczę podsumowanie moich zakupów?

Tak, w aplikacji Kaufland otrzymasz podsumowanie swoich zakupów również w przypadku zakupów dokonywanych przy użyciu kart w formie plastikowej, które są powiązane z kartą w formie mobilnej.

W jaki sposób mogę zbierać punkty lojalnościowe przy użyciu mojej Kaufland Card?

Używając swojej karty Kaufland Card (w formie mobilnej lub plastikowej) przy każdych zakupach w markecie sieci Kaufland automatycznie zbierasz punkty lojalnościowe. Za każdym razem, gdy płacisz za zakupy przy kasie, przyłóż kod QR swojej karty Kaufland Card do skanera. Ułatwi Ci to zielona kropka na skanerze. Gotowe! Punkty lojalnościowe zostaną automatycznie dopisane do Twojego konta Kaufland Card. 

Ile punktów lojalnościowych otrzymam w sieci Kaufland?

Za każdy wydany 1 złoty otrzymasz jeden punkt lojalnościowy. Punkty nie są naliczane za zakup następujących artykułów: alkohole (z wyjątkiem piwa), papierosy, tytoń, osprzęt tytoniowy, e-papierosy, żywność dla dzieci, karty przedpłacone, kaucje. Za pomocą karty Kaufland Card zbierasz je w formie mobilnej.  Punkty możesz wymieniać na kupony, korzystając z aplikacji lub logując się na swoje konto. Możesz to zrobić przez stronę www.kaufland.pl lub bezpośrednio w sklepie, korzystając z terminala dostępnego w punkcie informacyjnym. W sekcji Twoje kupony znajdziesz kupony, które będą dla Ciebie dostępne, jeżeli wyrazisz zgodę na personalizowanie.

Czy po dokonaniu zakupów istnieje możliwość dopisania punktów lojalnościowych, jeśli karta Kaufland Card nie została zeskanowana podczas dokonywania płatności?

W tym celu zwróć się do naszego Działu Obsługi Klienta pod bezpłatnym numerem telefonu 800 300 062 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 17.00 lub poprzez formularz kontaktowy.  

Czy cyfrowe punkty lojalnościowe tracą ważność?

Tak, punkty lojalnościowe zebrane w ciągu roku kalendarzowego tracą swoją ważność na koniec lutego następnego roku.  Oznacza to, że wszystkie punkty zebrane np. w 2023 roku stracą swoją ważność 29 lutego 2024 r. Warto wykorzystać swoje punkty przed tym terminem. Dlatego jeśli masz wyrażoną zgodę marketingową, przypomnimy Ci o tym z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Czy punkty lojalnościowe mogę zbierać we wszystkich marketach sieci Kaufland w Polsce?

Tak, za każdym razem, gdy robisz zakupy w dowolnym markecie sieci Kaufland w Polsce i skanujesz przy kasie kod QR swojej Kaufland Card, punkty są automatycznie doliczane do Twojego konta. 

Czy mogę zobaczyć zebrane punkty lojalnościowe bezpośrednio po zakupach?

Zebrane punkty lojalnościowe są widoczne w aplikacji Kaufland, na terminalu dla klientów w markecie sieci Kaufland lub na koncie Kaufland Card na stronie internetowej kaufland.pl. Liczbę punktów naliczonych za konkretne zakupy możesz zobaczyć w podsumowaniu swoich zakupów, które jest dostępne w aplikacji.  

Czy punkty lojalnościowe mogę wykorzystać od razu po ich zebraniu?

Tak, punkty możesz wymieniać na kupony od razu w momencie, kiedy są dostępne na Twoim koncie.

Jak mogę wykorzystać moje punkty lojalnościowe, aby otrzymać kupon?

Zebrane punkty możesz wymienić w sekcji Twoje kupony na kupony, które będą dla Ciebie dostępne, jeżeli wyrazisz zgodę na personalizowanie.

 Po wejściu w tę sekcję widoczne będą kupony, które na przycisku aktywacji będą miały podaną liczbę punktów potrzebnych do aktywowania wybranego kuponu. Kliknięcie w przycisk aktywacji skutkuje pobraniem odpowiedniej ilości punktów z Twojego konta i aktywowanie kuponu. Jeżeli zmieniłeś zdanie, możesz dezaktywować kupon i Twoje punkty wrócą na konto, pod warunkiem że kupon nie został wykorzystany oraz nie minęła data jego ważności.

Co stanie się z moimi punktami lojalnościowymi, jeśli zrezygnuję z uczestnictwa w programie lojalnościowym Kaufland Card?

Jeśli zdecydujesz się zakończyć członkostwo w programie Kaufland Card, wówczas Twoje dane zostaną usunięte, a Ty stracisz wszystkie korzyści oferowane przez Kaufland Card, w tym zebrane do tego momentu punkty lojalnościowe. Nie będzie można ich przywrócić w późniejszym czasie.

Czym są kupony?

Kupony to wybrane korzyści dla członków programu lojalnościowego Kaufland Card. Mogą one dotyczyć artykułów, grup artykułów lub całych dokonanych zakupów. Kupony będą dla Ciebie dostępne, jeżeli wyrazisz zgodę na personalizowanie. Niektóre kupony musisz wcześniej aktywować. Można to zrobić w prosty sposób w aplikacji Kaufland, w terminalach dla klientów w marketach sieci Kaufland lub na koncie Kaufland Card na stronie internetowej kaufland.pl. Aktywowane kupony zostaną automatycznie zrealizowane po spełnieniu warunków opisanych w kuponie (np. zakup konkretnego produktu, zakup za określoną wartość) przy następnych zakupach w markecie sieci Kaufland przy użyciu Kaufland Card.

Czy muszę posiadać Kaufland Card, aby móc korzystać z kuponów?

Tak, kupony mogą być wykorzystywane tylko dzięki zarejestrowanej karcie Kaufland Card, po wyrażeniu zgody na personalizowanie.

Jak aktywować kupon za pomocą Kaufland Card w formie mobilnej?

Kupony znajdziesz w swojej aplikacji Kaufland w sekcji Twoje kupony. Aby wejść do tej sekcji, musisz wyrazić zgodę na personalizowanie, które wykorzystujemy, żeby jak najlepiej dopasować ofertę dla Ciebie. Po wyrażeniu zgody sekcja Twoje kupony będzie aktywna.
Kupony mogą być od razu w  formie  aktywowanej albo mogą być przez Ciebie aktywowane i dezaktywowane w dowolnym momencie w trakcie okresu ich ważności.
Po kliknięciu kuponu  znajdziesz dokładne informacje oraz warunki, jakie należy spełnić, aby z niego skorzystać (np. zakup konkretnie wskazanego produktu, zakup za określoną kwotę). Aktywne kupony zostaną zrealizowane automatycznie, jeżeli przy kasie zostanie zeskanowana Kaufland Card. Za każdym razem, gdy robisz zakupy, przyłóż przy kasie kod QR swojej Kaufland Card do skanera. Ułatwi Ci to zielona kropka na skanerze.

Jak aktywować kupon za pomocą Kaufland Card w formie plastikowej?

Kupony możesz aktywować na stronie kaufland.pl/kauflandcard lub na terminalu w sklepie bezpośrednio przed zakupami. Aby wejść do sekcji kuponów, musisz wyrazić zgodę na personalizowanie, które wykorzystujemy, żeby jak najlepiej dopasować ofertę dla Ciebie. Po wyrażeniu zgody sekcja ta będzie aktywna.
Kupony mogą być od razu w  formie  aktywowanej albo mogą być przez Ciebie aktywowane i dezaktywowane w dowolnym momencie w trakcie okresu ich ważności.
Po kliknięciu kuponu  znajdziesz dokładne informacje dotyczące kuponu oraz warunki, jakie należy spełnić, aby z niego skorzystać (np. zakup konkretnego produktu, zakup za określoną kwotę).  Aktywne kupony będą  zrealizowane automatycznie, jeżeli przy kasie zostanie zeskanowana Kaufland Card. Za każdym razem, gdy robisz zakupy, przyłóż przy kasie kod QR swojej Kaufland Card do skanera. Ułatwi Ci to zielona kropka na skanerze.

Czy kupony aktywowane na karcie w formie mobilnej mogą być używane z kartą plastikową?

Kupony, które aktywujesz dla swojej karty w formie mobilnej w aplikacji Kaufland, są automatycznie aktywowane również dla karty w formie plastikowej.

Co oznacza aktywowanie i dezaktywowanie kuponów?

Aktywowanie kuponu skutkuje tym, że jest on gotowy do użycia i po spełnieniu jego warunków zostanie zrealizowany przy najbliższych zakupach. W celu aktywowania kuponu należy wejść do sekcji kuponów w aplikacji, na stronie kaufland.pl lub na terminalu i nacisnąć przycisk „aktywuj” przy wybranych kuponach. Jeżeli nie chcesz, aby kupon został wykorzystany przy najbliższych zakupach, możesz również go dezaktywować, przyciskając ponownie przycisk. Niektóre z Twoich kuponów będą od razu gotowe do użycia, czyli nie będą wymagały aktywowania, na przycisku w takim przypadku wskazana będzie data, do kiedy są ważne.
Aby aktywne kupony zostały automatycznie zrealizowane, przy kasie należy zeskanować Kaufland Card.

Dlaczego widzę aktywowany kupon, którego nie można dezaktywować?

Niektóre kupony mogą być dla Ciebie wstępnie aktywowane. W takim przypadku nie trzeba podejmować żadnych działań, a kupony zostaną automatycznie zrealizowane w momencie kolejnych zakupów dokonywanych w markecie sieci Kaufland po zeskanowaniu Twojej Kaufland Card. 

Jak uzyskać rabat przy kasie?

Za każdym razem, gdy płacisz za zakupy przy kasie, przyłóż kod QR swojej Kaufland Card do skanera. Ułatwi Ci to zielona kropka na skanerze. Wszystkie kupony, które są aktywne, zostaną automatycznie zrealizowane, a poza tym automatycznie po obniżonej cenie otrzymasz wszystkie artykuły z promocji z Kaufland Card. Jeżeli korzystasz z ekspresowej kasy w markecie sieci Kaufland,  wystarczy zeskanować kod QR za pomocą skanera ręcznego.

Kiedy otrzymam nowe kupony?

Nowe kupony otrzymujesz regularnie. Wystarczy sprawdzić sekcje „Twoje Kupony” w aplikacji Kaufland, na terminalu dla klientów w markecie lub na koncie Kaufland Card na stronie internetowej kaufland.pl/kauflandcard. Jeśli wyrazisz zgodę na komunikację marketingową, będziesz otrzymywać informację o aktualnych kuponach e-mailem i/lub SMSem.

Jak długo kupony są ważne i jak często mogę je realizować?

Wszystkie kupony mają określony okres ważności, który jest podany na kuponie. Kupony mogą być zrealizowane jednorazowo, wielokrotnie lub bezterminowo. Tę informację znajdziesz również na samym kuponie. Kupony, które mają limit użycia, są usuwane po jego osiągnięciu. Kupony, które zostały przez Ciebie zrealizowane lub wykorzystane, również nie będą już wyświetlane.

Co dzieje się z aktywowanym kuponem, jeśli nie zostanie on wykorzystany?

Każdy kupon ma określony okres ważności. W tym czasie możesz go aktywować oraz z niego skorzystać. Po zakończeniu okresu ważności  kupony automatycznie znikają z sekcji Twoje kupony.

Czy kupony można wykorzystać we wszystkich marketach?

Tak, kupony można realizować we wszystkich sklepach sieci Kaufland w Polsce. Czasem może się zdarzyć, że jakiś kupon jest do zrealizowania tylko w określonych sklepach. Jeśli korzystanie z kuponów jest ograniczone do określonego regionu lub wybranych sklepów, taka informacja będzie zawarta w opisie szczegółowym kuponu.

Gdzie mogę zobaczyć oszczędności, uzyskane dzięki kuponom?

Oszczędności uzyskane dzięki Twojej Kaufland Card i kuponom zrealizowanym podczas zakupów w markecie sieci Kaufland można zawsze sprawdzić w aplikacji, wchodząc w „Podsumowanie zakupów”.

Zakupy w sklepie

Gdzie znajdę informacje dotyczące konkretnego sklepu?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wygodnej wyszukiwarki sklepów.

Przejdź do Wyszukiwarki sklepów

Gdzie mogę znaleźć informacje o godzinach otwarcia sklepów Kaufland?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wygodnej wyszukiwarki sklepów. Oprócz typowych godzin otwarcia znajdziesz tam również specjalne godziny otwarcia (np. w okresach świątecznych), numery telefonów do wybranych sklepów, a także wykaz usług świadczonych w danym markecie.

Przejdź do Wyszukiwarki sklepów

Jak mogę skontaktować się z konkretnym sklepem?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wygodnej wyszukiwarki sklepów. Poza godzinami otwarcia sklepów, wykazem usług świadczonych w konkretnych marketach, znajdą tam Państwo również adres każdego z nich. Co więcej, mogą się Państwo szybko i w bardzo prosty sposób skontaktować w sprawie wybranego sklepu klikając w zakładkę "Kontakt" i wypełniając formularz kontaktowy.

Przejdź do Wyszukiwarki sklepów

Czy mogę przeglądać ofertę dostępną w sklepach sieci Kaufland na stronie internetowej?

Oczywiście. Na naszej stronie internetowej zawsze znajdziesz aktualną ofertę promocyjną dostępna w naszych marketach. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sklep, aby ukazała się dostępna w nim oferta.

Przejdź do Aktualnej oferty promocyjnej

Gdzie mogę znaleźć informację o usługach świadczonych w sklepach sieci Kaufland?

Jeśli poszukują Państwo sklepu Kaufland z konkretnym stoiskiem (np. drób - stoisko z obsługą, artykuły sypkie itp.) lub konkretna usługą (np. Grill bar, stacja benzynowa itp.) prosimy skorzystać z funkcji "stosowania filtrów". Kliknijcie w "Zastosuj filtr" i wybierzcie wyszukiwaną przez Was usługę bądź stoisko . Wybrane zostaną te sklepy w Waszym pobliżu, które spełniają wybrane kryteria.

Czy w Kauflandzie można płacić kartą?

Tak, we wszystkich naszych sklepach można płacić najpopularniejszymi akceptowanymi w Polsce kartami kredytowymi i debetowymi.  

W jaki sposób jest dobierany asortyment sklepów Kaufland?

O tym, czy dany artykuł wprowadzimy do naszego asortymentu, czy też go z niego usuniemy, decydują przede wszystkim nasi klienci. Przy doborze towarów zwracamy przede wszystkim uwagę na to, czy przy wysokiej jakości, dany towar oferowany jest w atrakcyjnej cenie.

Czy w Kauflandzie można dokonywać zakupów przez Internet?

Kaufland na bieżąco i bardzo dokładnie zajmuje się problematyką związaną z zakupami przez Internet. Obecnie jednak nie zdecydowaliśmy się na tego typu inwestycję. Związane z tym bardzo wysokie koszty spowodowałyby, że nie moglibyśmy zaoferować naszym klientom tak atrakcyjnych cen. Oczywiście mamy te uwagi na względzie i będziemy obserwować rynek, by w razie potrzeby odpowiednio zareagować.

Jakie są zasady sprzedaży i realizacji kart podarunkowych?

Karta podarunkowa Kaufland nadaje się na każdą okazję.

Jako prezent czy też podziękowanie za podlewanie kwiatów lub opróżnianie skrzynki na listy podczas urlopu, albo po prostu miły gest.

Dzięki nam dawanie prezentów sprawia przyjemność – ponieważ tyle świeżości i jakości jeszcze nigdy nikomu Państwo nie podarowali!

A jest to takie proste:

•       Karta podarunkowa Kaufland dostępna jest przy każdej kasie w naszych marketach i tam też może zostać wykorzystana.

•       Nabywca sam decyduje jakimi środkami doładuje kartę (w przedziale od 1 PLN do 500 PLN).

•       Wystarczy wybrać Kartę podarunkową i zapłacić za nią bezpośrednio przy kasie w markecie. W przypadku chęci zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000 zł lub woli dokonania zapłaty przelewem - prosimy o bezpośredni kontakt z naszym personelem w markecie.

•       Kompleksowe informacje na temat Kart podarunkowych można uzyskać pod numerem telefonu +48 71 37 70 509.

•      W zakresie sprawdzania salda lub ważności kart podarunkowych informację można uzyskać pod numerem +48 71 37 70 990.

•       Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by podarować Kartę podarunkową i sprawić komuś radość!

 

Podstawowe zasady sprzedaży oraz realizacji Kart podarunkowych:

 

1.     Karta podarunkowa może zostać zrealizowana w dowolnie wybranym sklepie sieci Kaufland na terenie całej Polski.

 

2.     Uwaga: Karty podarunkowe wydane przez Kaufland w Polsce nie są honorowane przez sklepy Kaufland  za granicą, podobnie jak Karty podarunkowe wydane przez sieć Kaufland za granicą nie są honorowane w sklepach Kaufland w Polsce.

 

3.     Aktywacja Kart podarunkowych zakupionych w kasie w dowolnie wybranym sklepie Kaufland w Polsce nastąpi z chwilą dokonania zapłaty i wydania Karty. W przypadku zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000  lub w przypadku wyboru formy płatności przelewem, aktywacja Kart nastąpi przez Pion Centralnego Zarządzania Nieruchomościami w terminie 7 dni od dnia dokonania zapłaty.

 

4.     Kartę podarunkową można używać wielokrotnie aż do wyczerpania dostępnych środków pieniężnych zgromadzonych na Karcie podarunkowej.

 

5.     Realizacja Karty podarunkowej może nastąpić wyłącznie po jej okazaniu.

 

6.     Karta podarunkowa nie może zostać wymieniona na gotówkę.

 

7.     Karta podarunkowa upoważnia do zakupu wszystkich dostępnych w ofercie sieci Kaufland artykułów na kwotę, na którą opiewa wartość nominalna Karty. Kartą podarunkową nie można jednak dokonywać zapłaty rachunków przy kasie (takich jak: prąd, woda, gaz).

 

8.     W przypadku dokonania zakupu na kwotę przewyższającą wartość nominalną karty, Klient jest zobowiązany do dokonania dopłaty kwoty stanowiącej różnicę między wartością zakupionych towarów a wartością nominalną Karty podarunkowej.

 

9.     Na życzenie Klienta wystawiony może zostać rachunek za zakup Kart podarunkowych.

 

10.   Karty podarunkowe są ważne 4 lata od daty ich wydania. Ważność Karty podarunkowej można sprawdzić:

 

a)     w Punkcie Obsługi Klienta w każdym markecie Kaufland w Polsce, albo

b)     dzwoniąc pod numer 71 37 70 905

 

11.   Kartę podarunkową należy przechowywać jak inne środki płatnicze.  Klient ma obowiązek posługiwania się Kartą podarunkową zachowaną w należytym stanie, to jest w stanie umożliwiającym pełen odczyt danych na karcie. Kaufland nie ponosi odpowiedzialności za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie Karty podarunkowej przez Klienta. W takiej sytuacji nie będą wydawane duplikaty Kart podarunkowych.

Uwaga! Aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, wzbogaciliśmy naszą ofertę o Karty podarunkowe, których wartość nominalną nadajemy zgodnie z Państwa życzeniem.

Jakie są zasady realizacji kart podarunkowych wydanych do 30.09.2017 r.?

 • Karta podarunkowa Kaufland dostępna jest przy każdej kasie w naszych marketach i tam też może zostać wykorzystana.
 • Dostępne są Karty podarunkowe o wartości 10 PLN, 20 PLN i 50 PLN (a także 100 PLN w przypadku zamówień opłacanych przelewem).
 • Wystarczy wybrać Kartę podarunkową o odpowiedniej wartości i zapłacić za nią bezpośrednio przy kasie w markecie. W przypadku chęci zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000 zł lub woli dokonania zapłaty przelewem - prosimy o bezpośredni kontakt z naszym personelem w markecie.
 • Kompleksowe informacje na temat Kart podarunkowych można uzyskać pod numerem telefonu +48 71 37 70 905

 

Podstawowe zasady sprzedaży oraz realizacji Kart podarunkowych:


 
1. Karta podarunkowa może zostać zrealizowana w dowolnie wybranym sklepie sieci Kaufland na terenie całej Polski.
Uwaga: Karty podarunkowe wydane przez Kaufland w Polsce nie są honorowane przez sklepy Kaufland  za granicą, podobnie jak Karty podarunkowe wydane przez sieć Kaufland za granicą nie są honorowane w sklepach Kaufland w Polsce.


2. Aktywacja Kart podarunkowych zakupionych w kasie w dowolnie wybranym sklepie Kaufland w Polsce nastąpi z chwilą dokonania zapłaty i wydania Karty. W przypadku zakupu Kart podarunkowych o wartości powyżej 1.000  lub w przypadku wyboru formy płatności przelewem, aktywacja Kart nastąpi przez Pion Centralnego Zarządzania Nieruchomościami w terminie 7 dni od dnia dokonania zapłaty.


3. Karta podarunkowa może zostać użyta tylko jeden raz.


4. Realizacja Karty podarunkowej może nastąpić wyłącznie po jej okazaniu.


5. Karta podarunkowa nie może zostać wymieniona na gotówkę.


6. Karta podarunkowa upoważnia do zakupu wszystkich dostępnych w ofercie sieci Kaufland artykułów na kwotę, na którą opiewa wartość nominalna Karty. Kartą podarunkową nie można jednak dokonywać zapłaty rachunków przy kasie (takich jak: prąd, woda, gaz).


7. W przypadku dokonania zakupu towarów na kwotę niższą od wartości nominalnej Karty, Klientowi wypłacana będzie reszta tzn. zwracana będzie różnica między wartością nominalną Karty podarunkowej a wartością zakupionych towarów.


8. W przypadku dokonania zakupu na kwotę przewyższającą wartość nominalną karty, Klient jest zobowiązany do dokonania dopłaty kwoty stanowiącej różnicę między wartością zakupionych towarów a wartością nominalną Karty podarunkowej.


9. Na życzenie Klienta wystawiony może zostać rachunek za zakup Kart podarunkowych.


10. Karty podarunkowe są ważne 4 lata od daty ich wydania. Ważność Karty podarunkowej można sprawdzić:


a) w Punkcie Obsługi Klienta w każdym markecie Kaufland w Polsce, albo


b) dzwoniąc pod numer 71 37 70 905

11. Kartę podarunkową należy przechowywać jak inne środki płatnicze.  Klient ma obowiązek posługiwania się Kartą podarunkową zachowaną w należytym stanie, to jest w stanie umożliwiającym pełen odczyt danych na karcie. Kaufland nie ponosi odpowiedzialności za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie Karty podarunkowej przez Klienta. W takiej sytuacji nie będą wydawane duplikaty Kart podarunkowych.
Uwaga! Aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, wzbogaciliśmy naszą ofertę o Karty podarunkowe, których wartość nominalną nadajemy zgodnie z Państwa życzeniem.

Jakie są zasady realizacji kart podarunkowych?

Karta podarunkowa Kaufland nadaje się na każdą okazję - Dla Ciebie – Twoich bliskich – Twoich pracowników.

Dzięki nam dawanie prezentów sprawia przyjemność - z jej pomocą obdarują Państwo cały świat świeżością, bogatym asortymentem i jakością.

A jest to takie proste:

 • Nabywca sam decyduje jakimi środkami załaduje kartę (w przedziale od 10 PLN do 5 000 PLN).
 • Wystarczy wybrać Kartę podarunkową i zapłacić za nią bezpośrednio przy kasie w markecie (opcja dla klientów indywidualnych).
 • W przypadku chęci zakupu Kart podarunkowych dla firm i woli dokonania zapłaty przelewem - prosimy
  o bezpośredni kontakt na adres mailowy: bony@kaufland.pl

Czym wyróżnia się karta podarunkowa Kaufland?

 • Ma 4 lata ważności od dnia aktywacji.
 • Można ją zrealizować w każdym markecie Kaufland na terenie całej Polski.
 • Używamy jej wielokrotnie, aż do wyczerpania dostępnych środków.
 • Karta zezwala na zakup wszystkich towarów dostępnych w markecie.
 • Nie pobieramy żadnych opłat za obsługę i wydanie Kart podarunkowych.

Uwaga:

 • Karty podarunkowe wydane przez Kaufland w Polsce nie są honorowane przez sklepy Kaufland za granicą, podobnie jak Karty podarunkowe wydane przez sieć Kaufland za granicą nie są honorowane w sklepach Kaufland
  w Polsce.
 • Nie ma możliwości nabycia Kart podarunkowych Kaufland przez klientów indywidualnych, którzy chcą dokonać płatności przelewem.

Ważność karty podarunkowej można sprawdzić:

 • W Punkcie Informacji w każdym markecie Kaufland w Polsce.
 •  Dzwoniąc pod bezpłatny numer Biura Obsługi Klienta 800 300 062.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.kaufland.pl/dla-klienta/nasze-uslugi/bony.html

Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by podarować kartę podarunkową
i sprawić komuś radość!

Jakie bony towarowe honoruje Kaufland?

Kaufland honoruje bony towarowe naszej sieci, a także bony premiowe, podarunkowe i żywieniowe Sodexo Pass oraz bony Górnośląskiego Konsorcjum Handlowego (GKH).

Czy w sklepach Kaufland mogę zwrócić butelki i skrzynki?

Kaufland przyjmuje butelki i skrzynki zwrotne, przy sprzedaży których pobierał kiedykolwiek kaucje. Szczegółowe zasady przyjmowania butelek i skrzynek zwrotnych zawarte są w naszym Regulaminie przyjmowania butelek zwrotnych.

Gdzie mogę zostawić swoje rzeczy na czas zakupów?

W zależności od marketu, na czas zakupów swoje rzeczy możesz zostawić w szafce depozytowej lub w Punkcie Informacyjnym. Wszystkie informacje zawarte są w:
Regulaminie szafek depozytowych
Regulaminie przechowania rzeczy w Punkcie Informacyjnym.

Jakie są zasady rozpatrywania reklamacji?

Zasady rozpatrywania reklamacji znajdują się w Regulaminie procedury rozpatrywania reklamacji.

Czy po zakupach mogę rozmyślić się i oddać zakupiony produkt?

Kaufland przyjmuje zwroty towarów pełnowartościowych zakupionych w marketach w ciągu 3 miesięcy od daty ich zakupu. Szczegóły zawarte są w naszym Regulaminie zwrotów towarów pełnowartościowych.

Czy znajdę miejsce do zaparkowania pojazdu przy markecie?

Przy każdym sklepie Kaufland znajduje się parking. 

Na parkingach bezpłatnych obowiązuje następujący Regulamin parkingu.

Przy wybranych sklepach Kaufland parkingi są płatne, jednak Klienci mogą z nich bezpłatnie korzystać przez dwie godziny. Konieczne jest pobranie biletu z parkomatu i pozostawienie go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu. Regulamin parkingu znajduje się przy każdym parkomacie.Ekspansja

Jakie wymagania musi spełnić lokalizacja pod nowy market?

Lokalizacja nowego marketu musi być terenem o powierzchni od 15 000 m2. Powinna być zlokalizowana przy głównych ciągach komunikacyjnych. Mile widziany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający realizację obiektów handlowych.

Przejdź do Ekspansji

Jak wysyłać oferty dotyczące nieruchomości?

Oferty prosimy przysyłać do naszego Działu Ekspansji za pomocą naszego formularza.

Przejdź do Ekspansji

Czy posiadamy listę miast, gmin bądź regionów, gdzie w pierwszej kolejności chcielibyśmy założyć nowe obiekty?

Nowych obiektów poszukujemy we wszystkich miastach powyżej 20 000 mieszkańców.

Przejdź do Ekspansji

Wynajem powierzchni

Jakich informacji potrzebujemy od przyszłego najemcy?

Potrzebne są nam Państwa dane teleadresowe, koncepcja prowadzenia działalności i informacja dotycząca asortymentu sprzedaży.

Przejdź do Wynajmu

Jakie są kryteria wybierania najemcy?

Najemcę wybieramy według zestawu branż (branże obowiązkowe, cukiernia/piekarnia, sklep mięsny, salonik prasowy; kolejne branże: salon optyczny, kwiaciarnia, pralnia, szewc, dorabianie kluczy, odzież, buty, telefonie komórkowe itd.) W pierwszej kolejności stawiamy na stawiamy na partnerów lokalnych – znanych miejscowym klientom, w dalszej – regionalnych i krajowych.

Przejdź do Wynajmu

Jak wysoki jest czynsz za wynajem powierzchni?

Czynsz za wynajem powierzchni jest zróżnicowany i zależny od wielkości powierzchni, branży i lokalizacji.

Przejdź do Wynajmu

Czy najemca płaci prowizję przy wynajmowaniu?

Nie, wynajmujemy bezprowizyjnie.

Przejdź do Wynajmu

Lista zakupów

Czy muszę się zarejestrować, aby korzystać z funkcji tworzenia listy zakupów?

Listami zakupów możesz zarządzać na stronie Kaufland.pl, jak również w naszej aplikacji Kaufland. Jednak, aby móc je tworzyć, edytować, wysyłać rodzinie bądź znajomym, niezbędna jest rejestracja.

Czy utworzone przeze mnie listy zakupów mogę wydrukować?

Tak, kliknij w tym celu na punkt nawigacyjny „Lista zakupów“ i wybierz w menu „Pokaż listę”. Pod Twoją listą zakupów po prawej stronie znajduje się symbol drukarki.

Na mojej liście zakupów kliknęłam/kliknąłem na kwadracik przed artykułem, a teraz artykuł zniknął. Jak mogę przywrócić artykuł do mojej listy?

Jeżeli zaznaczysz kwadracik przed wybranym artykułem na swojej liście zakupów, przesunie się on na lewo do kolumny „Dokonane zakupy”. Jeżeli go odznaczysz, wróci z powrotem na listę zakupów.

Dlaczego nie widzę cen na mojej liście zakupów?

Ceny na listach zakupów tymczasowo nie wyświetlają się. Pracujemy jednak nad wprowadzeniem tej funkcji.

Czy mogę wpisać produkty również ręcznie?

 Tak, kliknij w tym celu na punkt nawigacyjny „Lista zakupów“ i wybierz punkt z menu „Pokaż listę“. W lewej kolumnie „Dodaj artykuł“ możesz wpisać ręcznie nazwę artykułu i swoje uwagi. Jeżeli następnie klikniesz na symbol „Dodaj artykuł”, wybrany artykuł pojawi się na Twojej liście zakupów.

Czy mogę pobrać listę zakupów również za pomocą smartfona?

Tak, zaloguj się w naszej aplikacji Kaufland, używając swojego loginu i hasła. Aplikację Kaufland możesz pobrać bezpłatnie na system iOS lub Android.

Czy mogę utworzyć kilka list zakupów?

Tak, kliknij w tym celu na znajdujący się w górnej części strony punkt nawigacyjny „Lista zakupów“ i wybierz punkt z menu „Zmień lub edytuj listę“.

Jak mogę zaprosić przyjaciół do mojej listy zakupów?

Na stronie Kaufland.pl możesz zaprosić przyjaciół do swojej listy zakupów, klikając w menu nawigacyjnym „Lista zakupów” na punkt „Wyślij zaproszenie”.  Otworzy się wtedy nowe okno. Wyświetlony w nim link skopiuj ręcznie i załącz w wiadomości mejlowej lub wygeneruj automatycznie mejla. W tym celu kliknij na przycisk „Wyślij link na adres e-mail”. W aplikacji Kaufland masz dodatkowo możliwość wysłania listy zakupów do przyjaciół za pomocą SMS-a lub komunikatora WhatsApp.

Jak mogę usunąć konto klienta?

Wyślij w tym celu wiadomość mejlową do naszego Działu Obsługo Klienta na adres kontakt@kaufland.pl z prośbą o usunięcie Twojego konta. Możesz również zwrócić się do nas telefonicznie, dzwoniąc na bezpłatną Infolinię pod numer 800 300 062. Pamiętaj jednak, że usuwając swoje konto, tracisz dostęp do wielu przydatnych funkcji na naszej stronie internetowej, jak również w aplikacji Kaufland. Usunięcie konta klienta dokona się w ciągu najbliższych 24 godzin.

Nasze promocje

Czy istnieją ograniczenia ilościowe podczas zakupu towarów promocyjnych?

Oferta firmy Kaufland przeznaczona jest dla klientów indywidualnych. Ponieważ chcemy udostępnić towary promocyjne jak największej liczbie naszych klientów, podczas zakupów obowiązuje zasada: sprzedaż w ilościach detalicznych.

W jaki sposób ustala się wielkość zamówienia towarów promocyjnych?

Towary promocyjne zamawiamy na podstawie doświadczeń z poprzednich akcji. Zazwyczaj udaje się nam bardzo dokładnie oszacować potrzebne ilości. Czasem jednak, mimo długotrwałych przygotowań do akcji promocyjnej, może się niestety okazać, że reklamowane artykuły sprzedają się dużo lepiej, niż się spodziewaliśmy. Możemy jednak zapewnić, że zawsze staramy się spełnić oczekiwania naszych klientów.

Co zrobić, jeśli nie dostaję gazety dla klientów sieci Kaufland?

Jeśli nie otrzymują Państwo gazety dla klientów sieci Kaufland, najprościej będzie skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Jego pracownicy sprawdzą, czy mieszkają Państwo w obszarze dystrybucji gazety i skontaktują się z Państwem.

Czy istnieje możliwość skorzystania z systemu rabatowego przy zakupie dużej ilości towaru?

Niestety nie przewidujemy takich rabatów. Nasze towary są wyjątkowo tanie, a wprowadzenie systemu rabatowego mogłoby spowodować wzrost cen.

Ogólne pytania dotyczące strony internetowej

Gdzie znajdę informacje dotyczące sklepów w okolicy, godzin ich otwarcia, a także dojazdu do nich?

Prosimy skorzystać z naszej wyszukiwarki sklepów. Oprócz adresów marketów podajemy tam także godziny ich otwarcia oraz usługi w nich świadczone.

Przejdź do wyszukiwarki sklepów.

Dlaczego w wyszukiwarce nie działa automatyczne ustalenie mojej lokalizacji?

Aby ustalić Twoje bieżące położenie, musisz kliknąć na znak krzyża nitkowego obok pola, gdzie wpisujesz kod pocztowy lub nazwę miejscowości do wyszukania. Jeśli odnalezienie Twojego bieżącego położenie nie jest możliwe, należy sprawdzić ustawienia w przeglądarce internetowej (również tam musi być umożliwione automatyczne wskazywanie lokalizacji użytkownika). Pamiętaj, że jeśli masz problemy z automatycznym wskazaniem swojego położenia, zawsze możesz zrobić to ręcznie, wpisując w polu wyszukiwania nazwę lub kod pocztowy miejscowości, w której się obecnie znajdujesz.

Przejdź do wyszukiwarki sklepów.

Orientacja na stronie kaufland.pl

Jak mogę przeszukać treść zawartą na stronie Kauflandu?

Ogólna wyszukiwarka znajduje się na każdej stronie w prawym górnym rogu. Po wpisaniu szukanego słowa lub frazy należy kliknąć na znajdujące się po prawej stronie pole z symbolem lupy, w celu rozpoczęcia wyszukiwania. Przeszukiwana jest cała zawartość naszej strony. Można wpisać jednocześnie jedną lub więcej szukanych fraz.

Czy można zmienić wielkość czcionek na stronie?

Tak, jest to możliwe. W tym celu należy użyć kombinacji klawisza "Ctrl" (trzymając go ciągle wciśniętym) oraz klawisza "+"(jeśli chcemy zwiększyć czcionkę) lub "-" (w przypadku jeśli chcemy ją zmniejszyć).

Pytania dotyczące odżywiania się

Czy produkty light są zdrowsze od tradycyjnych?

Produkty light nie są zdrowsze od tradycyjnych, są jednak świetną alternatywą dla tych wszystkich, którzy chcą schudnąć. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie jeść ich więcej niż tradycyjnych, bo wtedy spożyjemy taką samą ilość kalorii i nie schudniemy. Trzeba także przed zakupem dokładnie sprawdzić skład produktu, często bowiem zmniejszenie ilości cukru powoduje jednocześnie zwiększenie zawartości tłuszczu. Zasadniczo jako produkty light powinno się określać tylko takie, które mają ok. 40 procent kalorii mniej od porównywalnych produktów tradycyjnych. Często jednak zdarza się tak, że pod nazwą „light” kryją się artykuły, w których zmniejszono zawartość cukru, tłuszczu lub alkoholu.

Co to jest wartość odżywcza potrawy?

Wartości odżywcze produktów jadalnych to określenie zawartości substancji odżywczych w produktach. Najczęściej podaje się 4 informacje: wartość kaloryczną, zawartość białek, węglowodanów i tłuszczów w danej potrawie (lub produkcie), często podając także rodzaje tłuszczów.

Wartość kaloryczna to ilość energii dostarczonej organizmowi po zjedzeniu danego produktu. Najczęściej podaje się ją w kilokaloriach (kcal) lub kilodżulach (kJ) na 100 g.

Białka składają się z aminokwasów i są konieczne do budowy tkanek. Dobre źródła białka to ryby, mięso, jajka i produkty mleczne.

Węglowodany, do których należy także cukier (również ten znajdujący się w owocach i w mleku), to najważniejsze źródło energii dla naszych organizmów. W przeciwieństwie do tłuszczów są szybko przetwarzane na energię.

Tłuszcze to kolejne źródło energii. Poza tym rozpuszczają się w nich substancje trudno rozpuszczalne w wodzie, a niezbędne dla naszego właściwego funkcjonowania, na przykład witaminy. Poza tym tłuszcze tworzą warstwę ochronną otaczającą narządy wewnętrzne, a podskórny tłuszcz stanowi izolację cieplną. Głównym źródłem tłuszczów są produkty zwierzęce i oleje roślinne.

Na co zwracać uwagę przy analizowaniu wartości odżywczych?

Każdy organizm potrzebuje określonej ilości substancji odżywczych dziennie. Zapotrzebowanie to jest różne dla różnych ludzi. Można założyć, że dorosła osoba prowadząca umiarkowanie aktywny tryb życia potrzebuje średnio około 2000 kilokalorii dziennie. 55 procent z tego powinny stanowić węglowodany (1100 kcal), 15 procent białka (300 kcal), a 30 procent tłuszcze (600 kcal). Spożycie zbyt dużej ilości kalorii prowadzi do tycia, a zbyt małej – do utraty wagi.


Tak zwane zalecane dzienne zapotrzebowanie (GDA – Guideline Daily Amount) to optymalna ilość energii i substancji odżywczych, spożywana dziennie. Na opakowaniach wielu produktów podawana jest informacja, jaki procent dziennego zapotrzebowania stanowi dany produkt. Proszę jednak pamiętać, że często informacja ta (podobnie jak informacja o kaloryczności produktu) dotyczy 100 g, a nie całego opakowania czy jednej porcji.

Czy dzieci potrzebują tyle samo substancji odżywczych i energii co dorośli?

Opracowane przez naukowców wartości odnoszą się do osób dorosłych. Zapotrzebowanie dzieci znacznie się różni i uzależnione jest od wieku, płci, trybu życia, wzrostu i wagi. W związku z tym bardzo istotne jest, by dzieci miały dużo ruchu, a także jadały urozmaicone i zdrowe posiłki, zapewniające im odpowiednią ilość energii, witamin i mikroelementów. Ponadto warto już od wczesnego dzieciństwa uczyć dzieci zdrowego, racjonalnego stylu życia.

Wyszukiwarka sklepów i oferta

Dlaczego muszę wybrać sklep, aby móc przeglądać aktualną ofertę?

Aby przeglądać aktualną ofertę dostępną w naszych marketach, należy wcześniej wybrać konkretny sklep naszej sieci. Tylko wtedy, możemy zagwarantować, że wyświetlone zostaną wszystkie artykuły w promocji dostępne w danym sklepie. Dlatego też prosimy wybrać market, w którym robią Państwo zakupy. Dokonany wybór pozostanie zapisany do momentu wyczyszczenia przez Państwa plików cookie na swoim komputerze.

Wybierz teraz swój sklep Kaufland. 

Jak mogę zmienić wybrany sklep?

Zawsze możesz zmienić wybrany przez Ciebie sklep. Najedź kursorem na znak lupy i kliknij w pole "Zmień wybór sklepu". Następnie podaj w polu tekstowym nazwę miejscowości lub kod pocztowy.

Czy mogę zapisać na stałe wybrany przez siebie sklep?

Jeśli zaznaczysz w wyszukiwarce jakikolwiek sklep Kaufland, twój wybór zostanie zapisany przez tak zwane pliki cookie. W przypadku następnych wizyt na naszej stronie, jeśli nie zostaną usunięte pliki cookie, wybór sklepu nie będzie już konieczny.

Jak najprościej zmienić sklep spośród wcześniej wybranych marketów?

Wcześniej dokonywane przez Ciebie wybory sklepów są zapamiętywane przez Twój komputer (do momentu usunięcia plików cookie) i możesz je zobaczyć w zakładce "Wcześniej wybrane sklepy".

Dlaczego nie mogę wybrać żadnego sklepu Kaufland z innego kraju?

Jeśli szukasz sklepu za granicą, wyszukiwarka odnajdzie go, wskaże ci jego adres, godziny otwarcia i usługi, które są w nim świadczone. Jednakże aby zobaczyć aktualną ofertę sklepu znajdującego się poza granicami naszego państwa, musisz odwiedzić odpowiednią stronę krajową Kaufland.

Odwiedź witryny sieci Kaufland w innych państwach.

Inne pytania

Czy sklepy sieci Kaufland znajdę także za granicą?

Tak, znajdą Państwo nasze markety także w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Rumunii, Bułgarii, jak i na Słowacji.

Przejdź na stronę kaufland.com

Co to jest kod MCC?

Merchant Category Code (w skrócie MCC) jest 4-cyfrowym numerem przypisanym do przedsiębiorstwa przez MasterCard lub VISA. Kody MCC są używane do zaklasyfikowania danego przedsiębiorstwa w zależności od oferowanego towaru lub oferowanej usługi.

Jaki kod MCC posiadają sklepy sieci Kaufland?

Kod MCC dla firmy Kaufland to: 5411

Czy firma Kaufland uczestniczy w programie Cashback?

Na chwilę obecną firma Kaufland nie świadczy usługi Cashback.

bevola®

Czym jest „bevola®“?

bevola® jest marką drogeryjną przeznaczoną dla wszystkich, którzy przywiązują wagę do jakości artykułów pielęgnacyjnych, a jednocześnie zwracają uwagę na niskie ceny. bevola® obejmuje produkty drogeryjne dla całej rodziny: artykuły do pielęgnacji i mycia ciała, włosów i zębów, artykuły do utrzymania higieny i wiele innych. Produkty marki bevola® są wytwarzane wyłącznie dla Kauflandu, a to oznacza, że można je kupić tylko w sklepach sieci Kaufland.

Ile jest produktów marki bevola®?

Liczba produktów drogeryjnych marki bevola® stale rośnie. Asortyment obejmuje ponad 250 produktów drogeryjnych. Marka bevola® jest stale rozwijana, a segment drogeryjny jest wciąż rozszerzany. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte i rozglądać się za nowymi artykułami pielęgnacyjnymi bevola®.

Dlaczego asortyment produktów drogeryjnych jest tak szeroki?

bevola® jest marką dla całej rodziny. Dzięki bevoli w sklepach sieci Kaufland poczujesz się jak w drogerii – poprzez naszą ofertę chcemy wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów i zaoferować im produkty dobrej jakości w korzystnym stosunku ceny do jakości. Oznacza to, że nie musisz już chodzić do innych sklepów, bo zgodnie z koncepcją "One Stop Shopping” u nas dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz. Z tego powodu nasz standardowy asortyment jest regularnie badany pod kątem trendów, dlatego też u nas zawsze czekają na Ciebie nowe produkty, które wprawią Cię w zachwyt.

W jakim przedziale cenowym mieszczą się produkty marki bevola®?

Pod względem ceny stanowią one tańszą alternatywę w stosunku do droższych produktów markowych. 

Czy dezodoranty zawierają aluminium?

Dezodoranty bevola®, które nie zawierają aluminium, są odpowiednio oznakowane. Najlepiej sprawdzić to osobiście w naszym dziale drogeryjnym. 

Gdzie są wytwarzane produkty i na co zwracamy uwagę w trakcie produkcji?

Produkty drogeryjne oferowane pod marką bevola® są w znacznej części wytwarzane na terenie UE. Współpracujemy z doświadczonymi producentami i starannie dobieramy receptury naszych produktów. Ponadto, wszystkie produkty drogeryjne są testowane przez niezależne laboratoria.

bevola®Baby

Czy chusteczki nawilżane bevola® Baby nadają się również do zmywania makijażu?

Nie ma badań na temat tego, w jakim stopniu nadają się do stosowania w okolicach oczu i do usuwania makijażu. Dlatego też do demakijażu prosimy używać wyłącznie specjalnie przeznaczonych do tego produktów. Również w tym obszarze znajdziesz odpowiednie artykuły marki bevola®.

W jaki sposób utylizować chusteczki nawilżane bevola® Baby?

Chusteczki nawilżane bevola® Baby należy wrzucać do pojemników na odpadki, a nie do toalety.

Czy pieluchy bevola® Baby są perfumowane lub zawierają balsam?

Nie. Pieluchy bevola® Baby nie zawierają balsamów ani środków perfumeryjnych.

Czy pieluchy marki bevola® Baby zawierają naturalny lateks?

Pieluchy bevola® Baby nie zawierają naturalnego lateksu, ponieważ może on wywoływać reakcje alergiczne.

Czy potwierdzono, że pieluchy bevola® Baby są przyjazne dla skóry?

Pieluchy są przyjazne dla skóry – zostało to sprawdzone i potwierdzone w teście dermatologicznym.

Co oznacza dopisek „Plus” w przypadku rozmiarów Maxi Plus i Junior Plus?

„Plus” oznacza jeszcze większą chłonność naszych pieluch bevola® Baby. Mogą one wchłonąć i zatrzymać więcej płynów. Tym samym nadają się szczególnie do stosowania w nocy. Ponadto są one idealne dla starszych dzieci, dla których kolejny rozmiar pieluchy jest jeszcze za duży, a które potrzebują pieluch większej chłonności, ponieważ spożywają więcej płynów. Wymiary pieluch są identyczne z rozmiarami bez dopisku „Plus”. Oznacza to, że ich kształt jest identyczny.

bevola naturals®

Czym jest bevola naturals®?

bevola naturals® to nasza marka drogeryjna obejmująca certyfikowane kosmetyki naturalne w niskich cenach, produkowane wyłącznie dla sieci Kaufland. Wszystkie produkty kosmetyczne marki bevola naturals® są neutralne dla klimatu*  i są certyfikowane przez niezależną organizację non-profit NATRUE. Oznacza to, że w naszych recepturach nie stosujemy silikonów, parafin, olejów mineralnych, mikroplastiku oraz czysto syntetycznych barwników i substancji zapachowych. Dla wielu naszych produktów drogeryjnych dostępne są już bardziej naturalne alternatywy marki bevola naturals® -  znajdziesz je oczywiście tylko w Kauflandzie.

 

*Neutralny dla klimatu oznacza, że obliczono wielkość emisji CO2 związanych z wytwarzaniem naszych produktów i skompensowano je poprzez wsparcie certyfikowanych projektów na rzecz ochrony klimatu.

Jak rozpoznać kosmetyki naturalne?

Przepisy prawa nie definiują tego, czym są kosmetyki naturalne i organiczne oraz jakie składniki mogą się w nich znajdować. Orientację i bezpieczeństwo zapewnia tu etykieta NATRUE, belgijskiej organizacji non-profit o tej samej nazwie, którą są oznaczane tylko produkty spełniające jej surowe wymagania. Wszystkie bez wyjątku produkty kosmetyczne marki bevola naturals® mają certyfikat NATRUE. Więcej informacji na temat certyfikacji NATRUE znajdziesz na stronie internetowej https://www.natrue.org/de/.

Co oznacza pojęcie „neutralny dla klimatu”?

Pojęcie „neutralny dla klimatu” oznacza, że rejestrujemy emisję CO2 wytwarzaną podczas produkcji naszych artykułów, a wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, staramy się jej unikać lub ograniczać. Tam, gdzie nie jest to możliwe, kompensujemy emisję CO2, realizując certyfikowane projekty na rzecz ochrony klimatu. O tym, co sprawia, że nasze produkty marki bevola naturals® są neutralne dla klimatu, dowiesz się tutaj: https://firma.kaufland.pl/odpowiedzialnosc/zrobmy-to-razem/klimat/neutralne-dla-klimatu.html#bevola

Countryside®

Czym jest Countryside®? Jakie produkty są dostępne?

Gdy pojawią się pierwsze promienie słońca, wiele osób ogarnia ochota na majsterkowanie w ogrodzie lub po prostu na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby jest Countryside® - marka dostępna w Kauflandzie. Countryside® oferuje ok. 550 artykułów w segmencie Gardening i Outdoor-Living. Oprócz ziemi do kwiatów, nożyc do żywopłotu czy kosiarek asortyment obejmuje też meble ogrodowe, akcesoria kempingowe i artykuły basenowe.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach Countryside®?

Countryside® zawsze ma odpowiednią ofertę dla działkowiczów i miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aby każdy mógł szybko znaleźć odpowiedni produkt, poszczególne działy - Outdoor Living, Outdoor Fun, Camping czy Gardening – zostały oznaczone innymi kolorami, które znacznie ułatwiają orientację między regałami.

W jaki sposób zapewniamy dobrą jakość artykułów?

W przypadku marki Countryside® przywiązujemy dużą wagę zarówno do wysokojakościowych materiałów i solidnego wykonania, jak również do przestrzegania zdefiniowanych wymagań w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych wytwarzanych produktów. Nasze wymagania są przez cały czas aktualizowane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy z jednej strony poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli jakości naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytucje.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji artykułów oferowanych pod marką Countryside® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując ku temu nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Zasadniczo nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Countryside® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Countryside®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Countryside®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kaufland - uznamy naszą gwarancję „Bezproblemowy zwrot”. Cena zakupu zostanie Ci zwrócona w punkcie informacyjnym w markecie podczas najbliższych zakupów.

Crazy Wolf

Czym jest Crazy Wolf?

Crazy Wolf jest napojem energetyzującym, dostępnym w sprzedaży wyłącznie w marketach Kaufland. Tu dowiesz się więcej o naszych markach własnych.

Od kiedy istnieje Crazy Wolf?

Marka Crazy Wolf istnieje od 2011 roku.

Gdzie konkretnie znajdę w markecie produkty Crazy Wolf?

Wszystkie produkty Crazy Wolf znajdziesz w naszym dziale z napojami, a dokładniej – w części z napojami energetyzującymi.

Czy napoje Crazy Wolf są dostępne również w wersji bez cukru?

Tak, wersje produktu Crazy Wolf Classic oraz Crazy Wolf Ginseng & Guarana oferujemy również bez cukru.

Czy planowane są kolejne wersje smakowe napoju Crazy Wolf?

Z uwagą reagujemy na potrzeby i życzenia naszych klientów i stale opracowujemy nowe wersje produktu.

W jaki sposób dba się o jakość Crazy Wolf?

Kilka razy w roku nasze produkty są poddawane rygorystycznym kontrolom przeprowadzanym przez niezależne laboratoria badawcze. Zasadniczo współpracujemy wyłącznie z dostawcami, którzy spełniają najwyższe standardy certyfikacyjne w branży spożywczej. W formie regularnych degustacji sprawdzamy poza tym wrażenia smakowe i pozyskujemy opinie zarówno pracowników, jak i konsumentów zewnętrznych.

Czy mogę zwrócić produkty Crazy Wolf?

Towar, który nie został otwarty, można zwrócić na podstawie paragonu w terminie 14 dni. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy spożywanie napojów energetyzujących jest bezpieczne dla zdrowia?

Zalecamy spożycie nieprzekraczające 330 ml na dzień. 

Od jakiego wieku można spożywać napoje energetyzujące?

Nie zaleca się spożywania napojów energetyzujących przez dzieci.

Czy mogę mieszać napoje Crazy Wolf z alkoholem?

Odradzamy łączenie napojów energetyzujących z alkoholem.

Jestem w ciąży. Czy mogę pić napoje Crazy Wolf?

Wszystkie rodzaje napojów Crazy Wolf zawierają kofeinę i w związku z tym nie zaleca się ich spożywania przez kobiety w ciąży, a także matki karmiące.

Czy mogę pić napoje Crazy Wolf podczas uprawiania sportu?

W przypadku spożycia większych ilości - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich napojów energetyzujących - podczas uprawiania sportu nie można wykluczyć wystąpienia działań niepożądanych.

Hip & Hopps®

Co to jest Hip & Hopps®?

Hip & Hopps® to marka odzieżowa dla dzieci, dostępna wyłącznie w sieci Kaufland. Kierujemy ją przede wszystkim do fajnych, aktywnych dzieciaków i ich rodziców, co znajduje odzwierciedlenie również w jakości i funkcjonalności artykułów w połączeniu z nowoczesnym opakowaniem.

Jakie produkty obejmuje marka Hip & Hopps®?

Hip & Hopps® oferuje wybór bazowych elementów odzieży na każdy dzień – tutaj znajdziesz wszystkie podstawowe artykuły odzieżowe, takie jak T-shirty, spodnie czy kurtki. Centralny punkt asortymentu stanowi bielizna i wyroby pończosznicze. Nasz stały asortyment, dostępny przez cały rok, będzie regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach i w różnych wariantach kolorystycznych.

W jaki sposób jest zapewniona wysoka jakość tekstyliów?

W naszej marce Hip & Hopps® szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość materiału i produkcji, jak również na zachowanie ustawowych wartości granicznych cech chemicznych i fizycznych ubranek. Regularne śledzenie obowiązujących przepisów pozwala nam na wytwarzanie bezpiecznej i dobrej jakościowo odzieży. Realizację naszych standardów kontrolujemy przede wszystkim z pomocą naszych managerów ds. jakości, którzy częściowo są obecni w procesie produkcji. Oprócz tego korzystamy z ekspertyz przeprowadzanych przez niezależne instytuty, które systematycznie kontrolują nasze produkty. Mocną stroną wszystkich produktów linii Hip & Hopps® są starannie wybrane materiały, odpowiednia produkcja, trwałość i funkcjonalność. Oprócz tego większość użytych włókien naturalnych wykonana jest z ekologicznej bawełny posiadającej certyfikat GOTS.

Gdzie produkowane są produkty?

Informacja o kraju, w którym wyprodukowano artykuły marki Hip & Hopps®, znajduje się na etykiecie. Współpracujemy z doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy produkty według własnych wysokich kryteriów jakości. Na ogół nasi managerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio na miejscu, dodatkowo wszystkie produkty tekstylne kontrolowane są przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach linii Hip & Hopps® widnieje informacja „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Hip & Hopps®.

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony/-na z produktu marki Hip & Hopps®?

 W takiej sytuacji, podobnie jak w przypadku wszystkich innych artykułów, realizujemy naszą obietnicę: „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!” Zwrot zapłaconej przez Ciebie ceny towaru otrzymasz w Punkcie Informacyjnym naszego marketu.

Co wyróżnia bawełnę ekologiczną?

Bawełna ekologiczna produkowana jest według wytycznych rolnictwa ekologicznego, przy czym użycie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy, jest surowo zabronione. Bawełna ekologiczna jest ręcznie zbierana, dzięki czemu nie jest konieczne zastosowanie chemicznych defoliantów, używanych przy zbiorach dokonywanych za pomocą odpowiednich maszyn rolniczych. Bawełna ta jest naprzemiennie uprawiana z innymi gatunkami roślin, co przyczynia się do zachowania naturalnej żyzności gleby i równocześnie do redukcji podatności na choroby i szkodniki roślin. Tak więc bawełna ekologiczna wpływa na zachowanie zdrowia gleb, mikrofauny i flory oraz ludzi, którzy je uprawiają.

Jakie standardy obowiązują przy ekologicznej uprawie bawełny?

W procesie certyfikacji bawełny ekologicznej stosuje się oficjalne standardy lub certyfikaty, takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji GOTS jest najbardziej uznawanym instytutem certyfikacji bawełny ekologicznej. Kaufland współpracuje z instytutem GOTS, aby zapewnić produkcję tekstyliów, która jest przyjazna dla środowiska i odpowiedzialna społecznie. 

Co oznacza oznakowanie OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® to uznany na całym świecie  jednolity i niezależny system certyfikacji dla produktów tekstylnych na wszystkich etapach produkcji. Badania szkodliwych substancji uwzględniają ważne ustawowe regulacje, kwestię niebezpiecznych dla zdrowia chemikaliów, jak również różnorodne parametry związane z profilaktyką zdrowotną. Zastosowane kryteria wykraczają przy tym poza międzynarodowe wytyczne. Założeniem dla uzyskania certyfikacji wg STANDARDU 100 jest spełnienie surowych, obowiązujących na całym świecie wymagań przez wszystkie części składowe danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne, takie jak guziki czy zamki błyskawiczne.


Więcej informacji na: www.oeko-tex.com.

O czym informuje oznaczenie GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) to obowiązujący na całym świecie standard w  przemyśle tekstylnym, promujący przyjazną dla środowiska i odpowiedzialną społecznie produkcję tekstyliów. Definiuje on środowiskowe wymagania, które muszą być zachowane w całym łańcuchu produkcyjnym tekstyliów  i wymaga równocześnie zachowania (odpowiednich) kryteriów społecznych. Oznaczenie wyróżnia produkty tekstylne, składające się min. z 70% biologicznie  wytworzonych włókien naturalnych. Wszystkie zastosowane domieszki chemiczne, jak np. barwniki i środki pomocnicze, muszą spełniać określone kryteria środowiskowe i toksykologiczne. Również podstawowe normy społeczne są częścią standardu i podlegają kontroli. Więcej informacji na: www.global-standard.org

Co oznacza BIONIC FINISH®?

niepochłanianie wody i zanieczyszczeń przez tekstylia. Gęsto rozgałęzione i hydrofobowe polimery powodują, że krople wody perlą się i w ten sposób sprawiają, że tkanina pozostaje sucha i lekka.  

                                                                                                                      
Więcej informacji na: https://www.rudolf.de/en/technology/bionic-finishr/

Skąd czerpiemy inspiracje dla naszych projektów?

Nasi eksperci ciągle poszukują nowych inspiracji.  Czy to targi branżowe, szkolenia z nowych trendów czy obserwacje działań konkurencji – wykorzystujemy każdą możliwość do czerpania nowych pomysłów. Łączymy naturalne materiały z różnorodnymi kolorami, aktualnymi wzorami i nowoczesnym designem, zwracając równocześnie uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Czy rozmiary podane przy produktach marki Hip & Hopps® są takie same, jak u innych producentów?

Podając rozmiary, kierujemy się w Kauflandzie  standardowymi tabelami rozmiarów. Współpracujemy również ściśle z Instytutem w Hohenstein, aby zagwarantować perfekcyjny, dobrze dopasowany krój. Instytut w Hohenstein jest uznanym laboratorium i instytutem badawczym, specjalizującym się w tekstyliach i ich certyfikacji.  W ramach naszych kontroli wszystkie produkty są porównywane z wytycznymi zawartymi w tabelach mas Instytutu Hohenstein. Oprócz tego przeprowadzamy ocenę kwestii związanych z techniką cięcia i produkcji odzieży i butów.                               

Jak należy prać produkty Hip & Hopps®?

Większość artykułów marki Hip & Hopps® wyprodukowana jest niemal wyłącznie z bawełny, co sprawia, że są bardzo łatwe w praniu. Przed rozpoczęciem produkcji nasze produkty poddawane są wielokrotnym testom prania, aby zagwarantować odpowiednią jakość. Wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji danego artykułu widnieją na odpowiedniej metce.

K-Bio

Co oznacza określenie K-Bio?

K-Bio oznacza markę produktów ekologicznych, dostępnych wyłącznie w sklepach sieci Kaufland. Asortyment produktów stale się rozwija. Wszystkie produkty są uprawniane, produkowane i pakowane zgodnie ze ścisłymi standardami zawartymi w Rozporządzeniu Rady (WE) dot. produkcji ekologicznej. Artykuły K-Bio można znaleźć w wielu kategoriach towarowych: w nabiale, owocach i warzywach, makaronach, sokach, dżemach, bulionach, mąkach i in. Na półkach sklepowych sieci Kaufland artykuły ekologiczne oznakowane są symbolem „Bio”. Podobnie jak wszystkie marki własne firmy Kaufland również marka K-Bio gwarantuje sprawdzoną markową jakość produktów. Oznacza to, że równolegle do ścisłych uzgodnień zawartych w umowach z naszymi wyspecjalizowanymi producentami, nasi pracownicy z Działu Zapewnienia Jakości wspólnie z niezależnymi laboratoriami i instytutami regularnie kontrolują przestrzeganie wysokich wymagań jakościowych, stawianych naszym produktom i dostawcom. Oprócz tego wszystkie produkty K-Bio są regularnie sprawdzane w drodze degustacji. Chcemy bowiem, aby produkty K-Bio naprawdę smakowały naszym klientom!


Artykuły K-Bio dostępne są w standardowo przystępnych cenach sieci Kaufland.

Gdzie mogę nabyć produkty K-Bio i jak je rozpoznać?

Artykuły K-Bio dostępne są wyłącznie we wszystkich sklepach sieci Kaufland. Łatwo można je znaleźć, ponieważ znajdują się w odpowiedniej grupie asortymentowej, np. dżemy K-Bio znajdują się na półce z innymi dżemami.

Nasze artykuły ekologiczne oznakowane są ogólnie symbolem „Bio”. Artykuły marki K-Bio można natomiast rozpoznać po wyrazistym zielonym logo z czerwoną literą K.

Dowiedz się więcej o naszej marce K-Bio  

W jaki sposób firma Kaufland zapewnia markową jakość produktów K-Bio?

Jakość produktów K-Bio jest dla nas bardzo ważna. Wszyscy dostawcy produktów K-Bio muszą spełniać wytyczne zawarte w Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej oraz posiadać certyfikat odpowiednich jednostek certyfikujących. Numer kontroli ekologicznej odpowiedniej jednostki certyfikującej widnieje na każdym produkcie K-Bio.

Produkty K-Bio powinny być doskonałe w smaku. Dlatego też regularnie je degustujemy i porównujemy z produktami konkurencji. Oprócz tego nasi eksperci z Działu Zapewnienia Jakości wspólnie z niezależnymi instytucjami i laboratoriami stale kontrolują, czy produkty te spełniają wysokie wymagania jakościowe firmy Kaufland. Ścisłe uzgodnienia widniejące w umowach zawartych w producentami gwarantują dodatkowo standard jakościowy linii K-Bio. Produkcję i dostawę produktów K-Bio powierzamy jedynie niezawodnym i kompetentnym producentom. 

Co odróżnia artykuły K-Bio od konwencjonalnych produktów?

Wszystkie produkty K-Bio spełniają ścisłe wytyczne zawarte w  Rozporządzeniu Rady (WE) o produkcji ekologicznej. Zawiera ono np. konkretne wymogi dot. metod uprawy i hodowli zwierząt, stosowania środków ochrony roślin i nawozów. W przypadku produktów wytworzonych metodą ekologiczną zabronione jest stosowanie chemiczno-syntetycznych środków ochrony roślin oraz łatwo rozpuszczalnych nawozów mineralnych, jak również napromienianie produktów i surowców.

Na podstawie wspomnianego wyżej  Rozporządzenia Rady (WE)  w procesie produkcji należy zrezygnować ze stosowania przetworzonej genetycznie paszy, nasion lub innych surowców. Do wytworzonych w sposób ekologiczny artykułów spożywczych nie wolno dodawać sztucznych wzmacniaczy smaku. Należy również zrezygnować ze sztucznych barwników i substancji aromatycznych. Substancje pomocnicze są dozwolone jedynie w ograniczonym zakresie. Oczywiście również w przypadku tradycyjnie wytwarzanym produktów rezygnuje się częściowo ze stosowania wzmacniaczy smaków, sztucznych aromatów i barwników. Rezygnacja ta jest wtedy jednak dobrowolna i nie jest wiążącą wytyczną prawną.

Czy produkty K-Classic są zmodyfikowane genetycznie?

Nie! Świadomie rezygnujemy ze składników zmodyfikowanych genetycznie i podlegających obowiązkowi oznakowania. Do tego zobowiązani umowami są nasi dostawcy. Ponieważ na etapie produkcji paszy nie można dzisiaj w stu procentach zagwarantować, że jest ona produkowana bez udziału inżynierii genetycznej, nie stosuje się obecnie informacji „bez udziału inżynierii genetycznej“ w przypadku produktów pochodzenia zwierzęcego naszych marek własnych. Zasadniczo do produktów K-Classic odnosi się reguła, że wszystkie składniki roślinne są niezmodyfikowane genetycznie.

Skąd pochodzą artykuły K-Bio?

Zawsze poszukujemy najlepszych produktów oraz odpowiedzialnych i niezawodnych dostawców. Chcemy, aby wszystkie artykuły K-Bio pokonywały krótką drogę na linii produkcja-sprzedaż. Jednakże ze względu na pory roku nie zawsze jest możliwe, aby każdy produkt mógł pochodzić z okolicy. Dla wszystkich artykułów marki K-Bio obowiązuje zasada, że muszą być zachowane surowe wytyczne Rozporządzenia  Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej oraz wszystkie nasze wymagania jakościowe. Nieważne, czy chodzi przy tym o rodzime produkty regionalne czy zagraniczne.

Dlaczego owoce i warzywa marki K-Bio dostępne są jedynie w opakowaniu?

Owoce i warzywa marki K-Bio umiejscowione są obok tradycyjnych towarów. Opakowanie gwarantuje, że nie dojdzie do przemieszania artykułów ekologicznych i tradycyjnych. Jeżeli przykładowo jabłka ekologiczne nie byłyby zapakowane, nie można byłoby rozpoznać gołym okiem, czy dane jabłko pochodzi z uprawy ekologicznej czy tradycyjnej. Chcemy w ten sposób zabezpieczyć produkty K-Bio. Dopiero dzięki opakowaniu można bezbłędnie rozpoznać produkty ekologiczne. Opakowanie gwarantuje więc ochronę, żeby produkty ekologiczne rzeczywiście pozostały ekologiczne. Również nasi klienci muszą mieć pewność, że na pewno kupują produkty ekologiczne.

Czy w marce K-Bio wykorzystuje się również surowce naturalne lub produkty pochodzące z gospodarstw rolnych przechodzących na produkcję ekologiczną?

Nie pobieramy towarów z gospodarstw rolnych,  które obecnie przechodzą na produkcję ekologiczną. Wszyscy producenci, którzy produkują i dostarczają artykuły K-Bio muszą być certyfikowani wg rygorystycznych norm, które przewiduje Rozporządzenia Rady (EW) w sprawie produkcji ekologicznej.

Czy w marce K-Bio wykorzystuje się również surowce naturalne lub produkty pochodzące z gospodarstw rolnych przechodzących na produkcję ekologiczną?

Nie pobieramy towarów z gospodarstw rolnych,  które obecnie przechodzą na produkcję ekologiczną. Wszyscy producenci, którzy produkują i dostarczają artykuły K-Bio muszą być certyfikowani wg rygorystycznych norm, które przewiduje Rozporządzenia Rady (EW) w sprawie produkcji ekologicznej.

W jaki sposób można rozpoznać ekologiczny produkt spożywczy?

W prosty sposób: Jedynie ekologiczne produkty spożywcze mogą nosić znane logo Bio z informacją na temat odpowiedniej ekologicznej jednostki certyfikującej. Znak Bio świadczy o tym, że produkt ekologiczny został wyprodukowany zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Rady (WE) dot. produkcji ekologicznej oraz że jest regularnie kontrolowany przez niezależne, akredytowane przez państwo jednostki certyfikujące. Jednakże należy pamiętać o tym, że umieszczanie znaku BIO na opakowaniu nie jest obowiązkowe. Informacja ta jest dobrowolna. Na wszystkich produktach, które zostały wytworzone w ekologiczny sposób, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Rady (WE), znajduje się dobrze widoczna nazwę i numer odpowiedniej jednostki certyfikującej. Znak Bio daje dodatkową, szybką orientację.

Jaka jest różnica między określeniami bio i eko?

Nie ma żadnej. Oba pojęcia zostały zdefiniowane w Rozporządzeniu Rady (WE) o produkcji ekologicznej. Dany produkt może zostać określony jako biologiczny lub ekologiczny jedynie wtedy, gdy jego składniki w minimum 95% pochodzą z ekologicznego rolnictwa.

Co jest treścią Rozporządzenia Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej?

Rozporządzenie Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej stawia producentom produktów ekologicznych wysokie wymagania jakościowe. Do tych rygorystycznych wytycznych należą przykładowo następujące punkty:

 1. Zabronione jest stosowanie przetworzonych genetycznie pasz, nasion i innych surowców.
 2. Zabronione jest stosowanie nawozów o wysokiej wydajności oraz chemiczno-syntetycznych środków ochrony roślin.
 3. Hodowla zwierząt musi  odbywać się w warunkach odpowiednich dla danego gatunku.
 4. Zabronione jest dodawanie sztucznych wzmacniaczy smaku. Należy zrezygnować również ze sztucznych barwników i substancji aromatycznych.
 5. Zabronione jest napromienienia produktów.

Oprócz tego Rozporządzenie to zawiera również wytyczne dotyczące płodozmianu, karmienia zwierząt, dodawania leków, jak również przetwarzania dopuszczalnych dodatków i substancji pomocniczych.

W jaki sposób zagwarantowana jest realizacja wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej?

Przestrzeganie wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej przez dostawców jest regularnie sprawdzane przez niezależne jednostki certyfikujące działające w zakresie rolnictwa ekologicznego. W Niemczech jednostki te posiadają państwową akredytację. W ich kompetencjach leży kontrola zakładów wytwarzających ekologiczną żywność. Nasi klienci mogą więc być pewni, że wszyscy dostawcy produktów marki K-Bio są zobowiązani przez Kaufland  odpowiednimi zapisami w umowach do przestrzegania surowych kryteriów Rozporządzenia Rady (WE)  dot. produkcji ekologicznej! Oprócz tego wszystkie produkty marki K-Bio są regularnie kontrolowane przez niezależne laboratoria i instytuty pod kątem zachowania wysokich wymagań jakościowych ustalonych przez firmę Kaufland.

Czy mogę używać skórki cytryny K-Bio do gotowania i pieczenia?

Nasze cytryny K-Bio pochodzą z ekologicznej uprawy. Zgodnie z wytycznymi Rozporządzeniu Rady (WE) w sprawie produkcji ekologicznej uprawiane są one bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin i bez chemiczno-syntetycznych nawozów, a po  ich zebraniu nie są poddawane obróbce chemicznej. Dzięki temu skórka cytryny K-Bio nadaje się do spożycia i może być używana w gotowaniu i pieczeniu. Mimo to zalecamy umycie cytryn ciepłą wodą przed ich wykorzystaniem. Dzięki temu będziemy pewni, że usunęliśmy z owoców kurz i brud powstały w czasie transportu.

K-Classic

Po czym rozpoznać produkty K-Classic?

Wszystkie artykuły K-Classic można rozpoznać po czerwonym, kwadratowym symbolu z literą „K“ na opakowaniach. Ponadto etykiety cenowe i umieszczone na regałach tabliczki z najniższymi cenami wskazują produkty K-Classic – odkryjcie Państwo sprawdzoną jakość markowych produktów z gwarancją najniższej ceny!

Więcej informacji na temat K-Classic

 

Ile produktów K-Classic jest dostępnych?

Aktualnie dostępnych jest już prawie 900 artykułów K-Classic i co miesiąc dochodzą nowe. Nasi pracownicy stale pracują nad dalszym rozszerzeniem asortymentu, aby zawsze móc oferować Państwu nowe, atrakcyjne produkty K-Classic.

Więcej informacji na temat K-Classic

Dlaczego na opakowaniu produktów K-Classic znajduje się informacja „Wyprodukowano dla Kaufland“?

Firma Kaufland sama opracowała koncepcję marki K-Classic i sama definiuje wymogi co do jakości i opakowań produktów. Tym samym Kaufland przejmuje pełną odpowiedzialność prawną i udziela szerokich gwarancji na produkty K-Classic.

Więcej informacji na temat K-Classic

W jaki sposób zapewnia się wysoką jakość artykułów K-Classic?

Zapewnienie wysokiej jakości produktów K-Classic to nasz priorytet. Nasi eksperci z działu kontroli jakości stale sprawdzają razem z niezależnymi instytutami i laboratoriami, czy zachowane są nasze wysokie wymogi jakościowe. Regularne degustacje produktów i badania użytkowe stanowią dopełnienie podejmowanych działań. Ponadto istnieją ścisłe uzgodnienia w umowach z producentami. Tylko najbardziej solidni i najwydajniejsi producenci zostają dostawcami produktów K-Classic.

Czy produkty K-Classic są zmodyfikowane genetycznie?

Nie! Świadomie rezygnujemy ze składników zmodyfikowanych genetycznie i podlegających obowiązkowi oznakowania. Do tego zobowiązani umowami są nasi dostawcy. Ponieważ na etapie produkcji paszy nie można dzisiaj w stu procentach zagwarantować, że jest ona produkowana bez udziału inżynierii genetycznej, nie stosuje się obecnie informacji „bez udziału inżynierii genetycznej“ w przypadku produktów pochodzenia zwierzęcego naszych marek własnych. Zasadniczo do produktów K-Classic odnosi się reguła, że wszystkie składniki roślinne są niezmodyfikowane genetycznie.

Jakie artykuły K-Classic nie zawierają glutenu bądź laktozy?

Zadeklarowanie obecności zdefiniowanych alergenów w wykazie składników każdego produktu jest wymagane przez ustawę. Do tych alergenów należy między innymi gluten, laktoza i orzechy.

Artykuły K-Classic posiadają pełne obowiązkowe oznakowanie alergenów. Dzięki temu z wykazu składników jednoznacznie wynika, czy dany artykuł ma w sobie np. składnik zawierający gluten. O możliwych ilościach śladowych innych alergenów informuje odpowiednia deklaracja.

Wyłączone z obowiązku oznakowania są produkty, które z natury nie zawierają glutenu ani laktozy. Należy do nich np. woda mineralna.

Nie jestem pewien/pewna, czy dany artykuł K-Classic nie zawiera glutenu bądź laktozy. Co mogę zrobić?

Proszę skierować swoje zapytanie do pracowników Działu Obsługi Klienta firmy Kaufland pod numerem telefonu 8 00 30 00 62*. Zwrócą się oni następnie do właściwych producentów, aby móc udzielić Państwu szczegółowych informacji.

Mogą Państwo również do nas napisać wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy

*Połączenie bezpłatne.

K-free

Co to jest K-free?

K-free to nasza nowa marka własna obejmująca produkty, które nie zawierają takich składników jak gluten czy laktoza. Coraz więcej osób boryka się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. K-free jest więc alternatywą dla tych, którzy muszą lub świadomie chcą zrezygnować z glutenu i/lub laktozy, nie rezygnując przy tym z produktów pełnych smaku.  

Czy produkty marki K-free można stosować do gotowania i pieczenia tak samo jak tradycyjne produkty zawierające gluten i laktozę?

Tak, nasze produkty K-free można stosować tak samo jak tradycyjne produkty, które zawierają gluten czy laktozę.

Jak przebiega proces produkcji bezlaktozowych produktów nabiałowych?

W trakcie produkcji w mleczarniach laktoza jest rozkładana poprzez dodanie enzymu zwanego laktazą lub usuwana w procesie filtracji. Proces ten nie narusza ważnych substancji odżywczych, takich jak białko, wapń i witaminy.

Dlaczego mleko bezlaktozowe ma słodki smak?

Bezlaktozowe produkty mleczne są w smaku często odrobinę słodsze niż produkty zawierające laktozę, ponieważ oba rozłożone cukry proste - galaktoza i glukoza - mają mocniejszą siłę słodzącą.

Czy bezlaktozowe produkty mleczne nie zawierają już cukru?

Nie. Laktoza rozkłada się na galaktozę i glukozę. Są to cukry proste.

Czy produkty K-free nadają się również dla osób z alergią na białko mleka?

Nie, bezlaktozowe mleko i produkty mleczne nie są odpowiednie dla osób mających taką alergię, ponieważ także zawierają białko mleka.

Co to jest gluten?

Gluten to naturalne białko występujące w pszenicy i innych gatunkach zbóż, takich jak żyto, orkisz i jęczmień. Gluten odpowiedzialny jest za to, że mąka w połączeniu z wodą tworzy kleiste ciasto.

Jak przebiega proces produkcji artykułów bezglutenowych?

W procesie produkcji artykułów bezglutenowych mąka zbożowa zastępowana jest innymi substancjami podstawowymi, takimi jak mąka ryżowa, kukurydziana lub skrobia uzyskiwana z ziemniaków bądź kukurydzy,  w których gluten nie występuje naturalnie: np. nasz bezglutenowy makaron składa się z mąki kukurydzianej i mąki z ciecierzycy.

Co oznacza logo Niemieckiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią (niem. Deutsche Zöliakie-Gesellschaft)?

Kidland®

Co to jest Kidland®?

Kidland® to ekskluzywna marka zabawek sieci Kaufland. Dedykowana jest wszystkim tym, dla których ważne są bezpieczne i dobrze zaprojektowane zabawki w korzystnej cenie.

Jakie produkty obejmuje marka Kidland®?

Na asortyment marki Kidland® składają się zabawki z najrozmaitszych kategorii, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych.

Co jest dla nas szczególnie ważne w produktach marki Kidland®?

Chcemy wspierać naturalną chęć zabawy dziecka, jak również rozwijać jego motorykę i  zmysły.    Z tych względów szczególnie ważny jest dla nas wybór kształtów, kolorów i materiałów.

W jaki sposób odbywa się proces zapewnienia jakości produktów marki Kidland®?

Wysoka jakość produktów marki Kidland® jest dla nas bardzo ważna; spełniamy wszystkie wymagania ustawodawcy oraz stosujemy własne, wysokie standardy. Realizację założonych przez nas wymagań kontrolujemy z jednej strony z pomocą naszych managerów ds. jakości, którzy w większości są obecni przy procesie produkcji na miejscu, oraz poprzez ekspertyzy niezależnych instytutów. Wszystkie produkty marki Kidland® są produkowane według najwyższych standardów, ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, co sprawia, że są wytrzymałe i funkcjonalne. 

Gdzie produkowane są artykuły marki Kidland®?

Współpracujemy z doświadczonymi producentami, a kraj produkcji artykułów Kidland® podajemy na każdym opakowaniu.

Dlaczego na produktach marki Kidland® widnieje informacja „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Kidland®.

Co mogę zrobić, jeżeli nie jestem zadowolona/–ny z produktu marki Kidland®?

Podobnie, jak w przypadku wszystkich pozostałych artykułów, obowiązuje zasada: jeżeli nie są Państwo zadowoleni z danego produktu, zrealizujemy naszą obietnicę „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!”. Cena produktu zostanie zwrócona Państwu w Punkcie Informacyjnym podczas kolejnych zakupów w naszym markecie.

Kuniboo®

Czym jest Kuniboo®?

Kuniboo® to marka dla niemowląt i dzieci, która gwarantuje najwyższą jakość i funkcjonalność wszystkich produktów – począwszy od stylowych ubrań po smoczki czy butelki oraz inne akcesoria. Radosny Szop Kuniboo jest maskotką marki i zawsze zaraża dobrym humorem. Produkty marki Kuniboo® są dostępne wyłącznie w sklepach sieci Kaufland.

Jakie produkty obejmuje marka Kuniboo®?

Kuniboo® oferuje codzienną odzież dla niemowląt oraz dzieci – w ramach różnych zmieniających się promocji znajdziesz w ofercie podstawowe ubranka – takie jak body, koszulki i spodenki, ale także modę w specjalnych wzorach. Ponadto w naszej ofercie znajdują się neutralne dla klimatu zabawki wyprodukowane z drewna oraz butelki, smoczki i różne akcesoria dla dzieci w wieku do 3 lat. Wszystkie artykuły Kuniboo® łączy niska cena! Wierzymy bowiem, że każde dziecko zasługuje na wysokiej jakości produkty.

Na co zwracamy szczególną uwagę w przypadku naszych zabawek Kuniboo®?

Dla rozwoju dzieci ważna jest zarówno udana zabawa, jak również praca nad motoryką i percepcją. W związku z tym przywiązujemy szczególną wagę do doboru kształtów, kolorów i materiałów zabawek.

W jaki sposób zapewnia się jakość tekstyliów?

Szczególny nacisk kładziemy zarówno na wysoką jakość materiałów i produkcji, jak również na zachowanie ustawowych wartości granicznych cech chemicznych i fizycznych ubranek. Regularne śledzenie obowiązujących przepisów pozwala nam na wytwarzanie bezpiecznej i dobrej jakościowo odzieży. Większość naszych tekstyliów ma certyfikat GOTS lub OCS i jest wykonana z bawełny ekologicznej.

Gdzie produkowane są nasze artykuły?

Kraj produkcji wskazany jest na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a wszystkie produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Czym marka Kuniboo® wyróżnia się na tle konkurencji?

W Kauflandzie zwracamy uwagę na przekonującą jakość w niskich cenach. Na przykład większość tekstyliów z naszego asortymentu jest wykonana z bawełny ekologicznej, towar znajduje się w pudełkach ze specjalnymi okienkami, które umożliwiają dotknięcie ubranek, opakowanie wyprodukowane jest zgodnie z regułami zrównoważonego rozwoju, zaś artykuły są zawsze modne, wytrzymałe i praktyczne w codziennym użyciu. 

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony/-na z produktu marki Kuniboo®?

W takiej sytuacji, podobnie jak w przypadku wszystkich innych artykułów, realizujemy naszą obietnicę: „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!” Zwrot zapłaconej przez Ciebie ceny towaru otrzymasz w Punkcie Informacyjnym naszego marketu.

Co wyróżnia bawełnę ekologiczną?

Bawełna ekologiczna produkowana jest według wytycznych rolnictwa ekologicznego, przy czym użycie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy, jest surowo zabronione. Bawełna ekologiczna jest ręcznie zbierana, dzięki czemu nie jest konieczne zastosowanie chemicznych defoliantów, używanych przy zbiorach dokonywanych za pomocą odpowiednich maszyn rolniczych. Bawełna ta jest naprzemiennie uprawiana z innymi gatunkami roślin, co przyczynia się do zachowania naturalnej żyzności gleby i równocześnie do redukcji podatności na choroby i szkodniki roślin. Tak więc bawełna ekologiczna wpływa na zachowanie zdrowia gleb, mikrofauny i flory oraz ludzi, którzy je uprawiają.

Jakie standardy obowiązują w przypadku ekologicznej uprawy bawełny?

W procesie certyfikacji bawełny ekologicznej stosuje się oficjalne standardy lub certyfikaty, takie jak Organic Content Standard (OCS) lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji GOTS jest najbardziej uznanym standardem certyfikacji zrównoważonych tekstyliów. Kaufland współpracuje z instytutem GOTS, aby zapewnić produkcję tekstyliów, która jest przyjazna dla środowiska i odpowiedzialna społecznie.

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi eksperci ciągle poszukują nowych inspiracji. Czy to targi branżowe, szkolenia z nowych trendów, czy obserwacje działań konkurencji – wykorzystujemy każdą możliwość do czerpania nowych pomysłów. Łączymy naturalne materiały z barwnym oraz aktualnym wzornictwem, zwracając równocześnie uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Skąd pochodzi informacja o grupie wiekowej na opakowaniach produktów Kuniboo®?

Podana na opakowaniach grupa wiekowa ma być dla naszych klientów pomocna w wybraniu pasującego ubranka w odpowiednim rozmiarze. Podany wiek jest oczywiście jedynie wartością orientacyjną, sporządzoną na podstawie średnich wymiarów ciała w danym wieku. Podając rozmiary, kierujemy się standardowymi tabelami rozmiarów. Współpracujemy również ściśle z Instytutem w Hohenstein, aby zagwarantować perfekcyjny, dobrze dopasowany krój.

Co oznacza oznakowanie OEKO-TEX®?


STANDARD 100 by OEKO-TEX® to uznany na całym świecie  jednolity i niezależny system certyfikacji dla produktów tekstylnych na wszystkich etapach produkcji. Badania szkodliwych substancji uwzględniają ważne ustawowe regulacje, kwestię niebezpiecznych dla zdrowia chemikaliów, jak również różnorodne parametry związane z profilaktyką zdrowotną. Zastosowane kryteria wykraczają przy tym poza międzynarodowe wytyczne.

Założeniem dla uzyskania certyfikacji wg STANDARDU 100 jest spełnienie surowych, obowiązujących na całym świecie wymagań przez wszystkie części składowe danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne, takie jak guziki czy zamki błyskawiczne.

Dalsze informacje znajdują się na stronie: www.oeko-tex.com.

 

Jakie zalety mają produkty Kuniboo®?

W naszej marce Kuniboo® szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość materiału i produkcji, jak również na zachowanie ustawowych wartości granicznych cech chemicznych i fizycznych ubranek. Większość użytej bawełny ekologicznej jest przyjemnie miękka w kontakcie ze skórą, a dzięki wysokiej chłonności doskonale pochłania wilgoć. Ponieważ wykorzystujemy w niej włókna naturalne, ma niższy potencjał alergenny i jest przy tym oddychająca i wytrzymała. Oprócz tego wyprodukowane z bawełny produkty odznaczają się trwałością, pozostając przy tym łatwe do utrzymania w czystości.  

Nasz stały asortyment, dostępny przez cały rok, będzie regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach i w różnych wariantach kolorystycznych. Body z zatrzaskami, spodenki dla niemowląt i koszulki z praktycznym zapięciem na ramieniu ułatwiają zakładanie i ściąganie ubranek.

K-Stoisko Mięsne

Czy mogę zamrozić mięso w opakowaniu?

Zalecamy zamrażanie mięsa w specjalnych woreczkach przeznaczonych na mrożonki. Jednakże, aby nie obniżyć walorów smakowych produktów mięsnych, czas mrożenia powinien być możliwie jak najkrótszy.

Czy opakowanie może być poddane recyklingowi?

Tak. Taką możliwość rozpoznasz po zamieszczonym na opakowaniu symbolu recyklingu PP. 

W jakim celu na etykiecie wielu produktów K-Stoisko Mięsne umieszczony jest czterokątny kod?

Chodzi o tzw. kod QR (ang. quick response - szybka odpowiedź). Ten kod zawiera link internetowy, który - po zeskanowaniu go za pomocą smartfona - odsyła do szczegółowych informacji dotyczących Twojego artykułu z asortymentu K-Stoisko Mięsne. Oznacza to, że oprócz ogólnych informacji, takich jak cechy produktu, przeznaczenie czy wskazówki, uzyskasz również informacje o pochodzeniu produktu mięsnego. 

Liv&Bo®

Czym jest Liv&Bo®?

„Liv&Bo®. Aby w domu móc czuć się dobrze“

Liv&Bo® to synonim wzornictwa, funkcjonalności i dobrego samopoczucia. Dzięki Liv&Bo® urządzisz swój dom przytulnie i nowocześnie. Aby zapewnić wysoką jakość, artykuły Liv&Bo® są produkowane z wytrzymałych materiałów, testowanych przez TÜV oraz z drewna posiadającego certyfikat FSC. Bo zrównoważony rozwój ma dla nas szczególne znaczenie.

Jakie produkty są dostępne?

Marka Liv&Bo® to bogaty asortyment zawierający produkty od tekstyliów domowych po małe meble – wszystkie do siebie świetnie dopasowane. Produkty podstawowe - tzw. basics – są dla nas równie ważne, jak realizowanie aktualnych trendów i wzornictwa. Nasz stały asortyment produktów uzupełniamy o cykliczne akcje promocyjne, a tym samym cały czas gwarantujemy różnorodność naszej oferty.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach produktów Liv&Bo®?

Różnorodne kody kolorystyczne ułatwiają orientację w szerokim asortymencie produktów. Najważniejsze zalety artykułów znajdują się w dobrze widocznym miejscu na przedniej stronie opakowania.

W jaki sposób zapewnia się jakość artykułów?

Przywiązujemy dużą wagę zarówno do wysokiej jakości materiałów i wykonania produktów, jak i do przestrzegania określonych wymagań w zakresie ich właściwości chemicznych i fizycznych. Nasze wytyczne są przez cały czas aktualizowane i tym samym aktualne, ponieważ jesteśmy cały czas na bieżąco ze zmianami przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy z jednej strony poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli jakości naszych artykułów korzystamy także z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytuty.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując ku temu nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Zasadniczo nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są poddawane badaniom niezależnych instytutów badawczych.

Dlaczego na produktach Liv&Bo® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Liv&Bo®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Liv&Bo®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych produktów Kauflandu - uznajemy naszą gwarancję: „Bez zbędnego gadania - zwrot pieniędzy!“. Cena za zakup zostanie Ci wypłacona podczas zwrotu towaru w Punkcie Informacyjnym w Twoim markecie.

Co oznacza symbol OEKO-TEX®? (W przypadku artykułów Heimtex.)

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych, uwzględniających występowanie środków chemicznych stwarzających zagrożenie dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej, są uregulowane prawnie. Zastosowane kryteria daleko wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100 jest to, aby wszystkie elementy danego produktu, a więc również elementy nietekstylne takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie.

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze do naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji. Wykorzystujemy każdą możliwość na nowe pomysły – na targach specjalistycznych, na szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów czy obserwując działania konkurencji. Łącząc funkcjonalne tkaniny z modnym wzornictwem, jednocześnie przywiązujemy dużą uwagę do tego, by nasze produkty były funkcjonalne i trwałe.

Newcential®

Co to jest Newcential® ?

Newcential® jest nową, dynamiczną marką dostępną tylko w Kauflandzie, obejmującą odzież sportową i artykuły użytkowe. Ofertę takich artykułów jak akcesoria i sprzęt sportowy kierujemy do wszystkich tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i interesują się sportem. Chcemy im zaoferować wysokiej jakości funkcjonalną i zgodną z obecnymi trendami odzież oraz akcesoria sportowe.

Jakie produkty są dostępne?

Newcential® proponuje Ci szeroki wybór produktów – od funkcjonalnej odzieży sportowej, takiej jak koszulki sportowe, legginsy, spodenki czy buty, po sprzęt i akcesoria sportowe. Odzież jest funkcjonalna, trwała i wytrzymała. Posiada funkcję regulacji wilgotności oraz aktywnego oddychania. Charakteryzuje się również doskonałym krojem. Nosząc nowoczesną odzież funkcjonalną, jesteś doskonale przygotowany do tego, by stawić czoła swoim wyzwaniom sportowym.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach Newcential®?

Różne kody kolorystyczne służą lepszej orientacji wśród szerokiej gamy kategorii sportowych, takich jak joga, bieganie, fitness, trekking czy rower.

W jaki sposób zapewniamy wysoką jakość tekstyliów?

W przypadku marki Newcential® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania, a także do przestrzegania zdefiniowanych wymagań w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są uaktualniane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów z jednej strony weryfikujemy poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas stałej kontroli jakości naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytucje.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji artykułów oferowanych pod marką Newcential® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Newcential® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Newcential®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Newcential®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kaufland – uznamy naszą obietnicę: „Zwrot pieniędzy bez zbędnych słów!“. Po okazaniu paragonu zwrócimy Ci pieniądze w punkcie informacyjnym w markecie.

Co oznacza symbol GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest obowiązującym na całym świecie standardem przemysłu tekstylnego, który potwierdza przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej. Ten standard definiuje wymagania w całym łańcuchu produkcji tekstylnej i równocześnie wymaga przestrzegania kryteriów społecznych. Tym symbolem oznaczane są produkty tekstylne, które przynajmniej w 70% wyprodukowano z biologicznie pozyskanych włókien naturalnych. Wszystkie zastosowane dodatki chemiczne, takie jak barwniki i środki dodatkowe, muszą spełniać określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Brane pod uwagę są również minimalne standardy socjalne i te również poddaje się kontrolom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.global-standard.org

Co oznacza symbol OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych uwzględniają ważne regulacje prawne, występowanie środków chemicznych stwarzających zagrożenie dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Zastosowane kryteria wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100-Label jest to, aby wszystkie elementy danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne, takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Co oznacza BIONIC FINISH®?

BIONIC FINISH® jest innowacyjną technologią zapewniającą tekstyliom hydrofobowy charakter oraz odporność na brud. Dzięki gęstym splotom i hydrofobowemu charakterowi polimerów krople wody spływają po powierzchni tkaniny, która pozostaje sucha i lekka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: https://www.rudolf.de/en/technology/bionic-finishr/

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji. Na targach specjalistycznych, na szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów czy obserwując działania konkurencji – po prostu wykorzystujemy każdą możliwość na nowe pomysły. Łączymy funkcjonalne tkaniny z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i nie krępowały ruchów.

Jak należy prać produkty Newcential®?

Produkty Newcential® są łatwe w utrzymaniu czystości. W celu zapewnienia jakości nasze produkty przed produkcją są poddawane wielokrotnym testom prania. Wszelkie wskazówki dotyczące prania danego produktu znajdziesz na etykiecie.

Czy rozmiary produktów Newcential® są zgodne z rozmiarami innych producentów?

Stosujemy standardowe tabele rozmiarów i ściśle współpracujemy z Instytutem Hohenstein, aby zapewnić doskonały krój odzieży. Instytut Hohenstein jest uznanym laboratorium i instytutem badawczym, który specjalizuje się w badaniu materiałów tekstylnych oraz ich certyfikowaniu. W przypadku prowadzonych przez nas kontroli wszystkie produkty są porównywane z wytycznymi zawartymi w tabelach miar Instytutu Hohenstein, a dodatkowo przeprowadzamy ocenę techniki kroju oraz produkcji odzieży i butów.

MyProject®

Czym jest MyProject®?

MyProject® to samochodowa marka własna Kaufland, pod którą możesz znaleźć liczne artykuły motoryzacyjne. Wytrzymałe materiały i produkty przetestowane przez GS zapewniają bezpieczeństwo i dobre samopoczucie podczas każdej podróży.

Jakie produkty mogę znaleźć w MyProject®?

Pod marką MyProject® znajdziesz liczne materiały eksploatacyjne do swojego samochodu – od oleju silnikowego i środków czyszczących, po produkty związane z bezpieczeństwem i akcesoria do wyposażenia wnętrz.

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony z produktów MyProject®?

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Kaufland, jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, oczywiście obowiązuje zasada: "Zwrot pieniędzy bez zbędnych formalności!". Koszt produktu zostanie zwrócony w Punkcie Informacyjnym podczas kolejnych zakupów w sklepie.

Oyanda®

Czym jest Oyanda®?

Oyanda® to modowa, nowa marka własna Kaufland obejmująca odzież i akcesoria przeznaczone dla pań. Naszą ofertę kierujemy do kobiet w każdym wieku, zainteresowanych modą i zorientowanych w aktualnych trendach, które oczekują dobrej jakości i trwałości produktów oraz pozwalają się inspirować. Oyanda® to doskonała towarzyszka – na co dzień i na specjalne okazje.

Jakie produkty są dostępne?

Oyanda® oferuje Ci szeroki wybór ubrań, od trwałych produktów typu basic, przez wygodną odzież casualową, po modne i sezonowe kolekcje. Podstawę naszego asortymentu stanowi bielizna oraz  skarpety i pończochy, ale regularnie uzupełniamy go o akcje promocyjne, które poszerzają go o kolejne modele i wzory zgodne z aktualnymi trendami.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach Oyanda®?

Najróżniejsze kody kolorystyczne ułatwiają orientację w asortymencie marki, na który składają się produkty klasyczne i nowoczesne, podzielone na kategorie, takie jak: basics, premium, wyroby pończosznicze i bielizna.

W jaki sposób zapewnia się jakość tekstyliów?

W naszej marce Oyanda® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania ubrań, jak również do przestrzegania wymagań w zakresie ich cech chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są przez cały czas aktualizowane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy zwykle są obecni podczas procesu produkcji w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowywanych przez niezależne instytuty. Zaletami wszystkich produktów Oyanda® są starannie dobrane materiały, świetne wykonanie, trwałość i doskonały krój. Poza tym wszystkie użyte do ich produkcji włókna naturalne mają certyfikat GOTS. Z naszej strony skupiamy się na tym, aby do produkcji używać bawełny ekologicznej.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj pochodzenia artykułów oferowanych pod marką Oyanda® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie artykuły, stosując nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują w większości produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a dodatkowo nasze produkty są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Oyanda® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

W Kauflandzie dbamy o jakość produktów naszych marek własnych. W tym celu sami stawiamy wysokie wymagania naszym menedżerom ds. jakości i ponosimy pełną odpowiedzialność prawną za te artykuły. Dlatego jesteśmy wyraźnie identyfikowani jako producenci marki Oyanda®.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Oyanda®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z konkretnego artykułu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kauflandu - uznajemy naszą gwarancję: „Bez zbędnego gadania - zwrot pieniędzy!“. Opłata za produkt zostanie Ci zwrócona przy najbliższych zakupach w Punkcie Informacyjnym w Twoim markecie.

Czym wyróżnia się bawełna ekologiczna?

Bawełna ekologiczna jest produkowana zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, według których surowo zabronione jest stosowanie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy. Bawełna ekologiczna jest zbierana ręcznie, tym samym rezygnuje się ze stosowania chemicznych środków do usuwania liści, wykorzystywanych przy maszynowych zbiorach. Dzięki zmiennej uprawie różnych gatunków roślin na tym samym obszarze, producenci ekologiczni przyczyniają się do zwiększenia naturalnej żyzności gleby i równocześnie obniżają podatność roślin na choroby i występowanie szkodników.

Jakie standardy obowiązują w przypadku ekologicznej uprawy bawełny?

Do certyfikowania bawełny ekologicznej wykorzystuje się oficjalne standardy lub certyfikaty takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji najbardziej znanym jest GOTS, który stosuje się do certyfikacji materiałów naturalnych, a tym samym również do bawełny ekologicznej.

W Kauflandzie współpracujemy z GOTS, aby zapewnić przyjazny dla środowiska
oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej.

Co oznacza symbol GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest obowiązującym na całym świecie standardem przemysłu tekstylnego, który potwierdza przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej. Ten standard definiuje wymagania wzdłuż całego procesu produkcji tekstylnej i egzekwuje przestrzeganie kryteriów społecznych. Tym symbolem oznaczane są produkty tekstylne, które przynajmniej w 70% wyprodukowano z biologicznie pozyskanych włókien naturalnych, a wszystkie zastosowane dodatki chemiczne takie jak barwniki i środki dodatkowe spełniają określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Część zasad stanowią również minimalne standardy socjalne i te również są poddawane kontrolom. 

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.global-standard.org

Co oznacza symbol OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych, środków chemicznych stwarzających obawy dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej prowadzone są wedle ważnych regulacji prawnych. Zastosowane kryteria wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe
i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100-Label jest to, aby wszystkie elementy danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne. takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie.

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji, m.in.: na targach specjalistycznych, szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów w modowych metropoliach czy poprzez obserwację działań konkurencji. Jednym słowem wykorzystujemy każdą opcję, by czerpać nowe pomysły. Łączymy naturalne materiały z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Jak należy prać produkty Oyanda®?

Ponieważ większość artykułów Oyanda® wyprodukowano z bawełny, ich pranie czy czyszczenie nie sprawia większych trudności. W celu zapewnienia jakości materiały przed produkcją są poddawane wielokrotnym testom prania. Wszelkie wskazówki dotyczące prania danego produktu są podane na etykiecie.

Czy rozmiary produktów Oyanda® są zgodne z rozmiarami innych producentów?

Podstawę informacji o rozmiarach stanowią ustandaryzowane tabele rozmiarów. Poza tym można polegać również na kroju odzieży: jeżeli ubranie w danym rozmiarze i kupione w Kauflandzie pasuje, to znaczy, że inne produkty w tym samym rozmiarze również będą odpowiednie.

PAYBACK

Czy Kaufland jest partnerem Programu PAYBACK?

Kaufland podjął decyzję o wycofaniu się z programu – program był dostępny w sklepach sieci do 30.04.2023 r. Od 1.05.2023 r. Program PAYBACK nie będzie dostępny już w sklepach sieci Kaufland, ale twoja karta pozostaje ważna i nadal możesz zbierać i wymieniać punkty   PAYBACK u  pozostałych blisko 300 Partnerów online lub offline, również używając karty PAYBACK wydanej w Kaufland.

Czy karta PAYBACK wydana przez Kaufland pozostaje ważna po 1. maja 2023?

Tak, karta PAYBACK, także ta wydana przez Kaufland pozostaje ważna i możesz nadal zbierać i wymieniać punkty PAYBACK u ok. 300 innych partnerów.

Spice&Soul®

Czym jest Spice&Soul®?

„Spice&Soul®. Przyjemność gotowania”. Gotowanie jest dla nas czymś więcej niż tylko przygotowywaniem składników spożywczych. To pasja, którą chętnie się dzielimy. To pasja, która sprawia, że gotowanie staje się szczególnym przeżyciem. Oprócz składników potrawy decydujące znaczenie ma właściwy wybór noży, garnków i innych przyborów kuchennych. Dzięki marce Spice&Soul® proces gotowania stanie się atrakcją samą w sobie.

Niezależnie od tego, czy danie ma być szybkie i proste albo też czy organizujemy przyjęcie dla rodziny, dzięki asortymentowi marki Spice&Soul® każdy poradzi sobie z zajęciami kuchennymi - gotowaniem i pieczeniem. Spice&Soul® to symbol wzornictwa, funkcjonalności i przyjemności. Aby marka Spice&Soul® sprostała Twoim wymaganiom i oczekiwaniom, nasze produkty wykonano z trwałych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Jakie produkty są dostępne?

Marka Spice&Soul® to obietnica dobrze dobranej oferty. Nasze artykuły doskonale się uzupełniają (np. przybory do gotowania). Produkty podstawowe dobrej jakości i w dobrym wyborze - tzw. basics - mają dla nas równie duże znaczenie co realizacja aktualnych trendów.

Co oznaczają różne kolory na opakowaniach produktów Spice&Soul®?

Poszczególne kolory ułatwiają orientację w szerokim asortymencie produktów związanych z różnymi działami, takimi jak gotowanie, pieczenie czy podawanie.

W jaki sposób zapewnia się jakość artykułów?

W przypadku naszej marki Spice&Soul® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania, a także do przestrzegania zdefiniowanych wymagań w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są przez cały czas aktualne, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy z jednej strony poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy z reguły są obecni w trakcie procesu produkcji bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli jakości naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowanych przez niezależne instytucje.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie produkty, stosując przy tym nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Zasadniczo nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a poza tym nasze produkty tekstylne są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Spice&Soul® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

My jako Kaufland sami określamy koncepcję marki Spice&Soul® i definiujemy wymagania stawiane nie tylko samym produktom, ale również ich jakości i opakowaniu. Tym samym przejmujemy za nie pełną odpowiedzialność prawną. Dlatego też zostaliśmy podani na produktach Spice&Soul® jako ich producent.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Spice&Soul®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z określonego produktu, to – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kaufland – uznamy naszą gwarancję: „Bez zbędnych słów – zwrot pieniędzy!”. Cena zakupu zostanie Ci zwrócona przy najbliższych zakupach w punkcie informacyjnym w markecie.

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji. Na targach specjalistycznych, na szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów czy obserwując działania konkurencji – po prostu wykorzystujemy każdą możliwość na nowe pomysły. Łączymy funkcjonalne tkaniny z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i nie krępowały ruchów.

SWITCH ON

Jak rozpoznam produkty SWITCH ON?

Wszystkie nasze artykuły marki SWITCH ON można łatwo rozpoznać po widniejącym na opakowaniu logo SWITCH ON – odkryj gwarantowaną, kontrolowana jakość w cenie dyskontowej.

Dowiedz się więcej o  urządzeniach elektrycznych  SWITCH ON.

SWITCH ON: Korzystny zakup urządzeń elektrycznych

Wybierając markę własną Kauflandu SWITCH ON, kupujesz sprzęt AGD i urządzenia elektryczne w gwarantowanej, kontrolowanej jakości w dyskontowych cenach. Nasze produkty łączą nowoczesny,  przyjemny dla oka design z wysokim poziomem technicznym.

Czy produkty SWITCH ON są objęte gwarancją?

Tak, na wszystkie produkty marki SWITCH ON przyznajemy trzyletnią gwarancję, obowiązującą od daty zakupu - a więc dłuższą niż przewiduje ustawa.

Gdzie znajdę instrukcje obsługi urządzeń SWITCH ON?

Zgubiłaś/Zgubiłeś instrukcję obsługi do zakupionego urządzenia SWITCH ON? Żaden problem, w naszej rubryce Instrukcje obsługi urządzeń SWITCH ON zebraliśmy dla Ciebie wszystkie instrukcje obsługi urządzeń SWITCH ON.

Townland®

Czym jest Townland®?

Townland® to nowa modna marka własna Kauflandu, obejmująca odzież i akcesoria przeznaczone dla mężczyzn. Naszą ofertę kierujemy do prawdziwych, znających swoją wartość mężczyzn w każdym wieku, którzy zawsze stawiają na dobrą jakość i trwałość swoich ubrań oraz pozwalają się inspirować.

Jakie produkty są dostępne?

Od trwałych produktów typu basic, przez wygodne ubrania codzienne, po modne i sezonowe kolekcje. Townland® proponuje szeroki wybór! Podstawę asortymentu marki stanowi bielizna, choć regularnie poszerzamy go o akcje promocyjne, uzupełniające kolekcje w modne wzory i ubrania według aktualnych trendów.

W jaki sposób zapewnia się jakość tekstyliów?

W naszej marce Townland® przywiązujemy dużą wagę do wysokiej jakości materiałów i wykonania ubrań, jak również do przestrzegania wymagań w zakresie ich cech chemicznych i fizycznych. Nasze wymagania są przez cały czas aktualizowane, ponieważ regularnie obserwujemy zmiany przepisów prawnych. Realizację naszych standardów weryfikujemy poprzez pracę naszych menedżerów ds. jakości, którzy zwykle są obecni podczas procesu produkcji w zakładzie produkcyjnym, z drugiej strony podczas ciągłej kontroli naszych produktów korzystamy z ekspertyz opracowywanych przez niezależne instytuty. Zaletami wszystkich produktów Townland® są starannie dobrane materiały, świetne wykonanie, trwałość i doskonały krój. Poza tym wszystkie użyte do ich produkcji włókna naturalne mają certyfikat GOTS. Z naszej strony skupiamy się na tym, aby do produkcji używać bawełny ekologicznej.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji artykułów oferowanych pod marką Townland® jest zawsze podany na etykiecie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi producentami i regularnie kontrolujemy wszystkie artykuły, stosując nasze własne, wysokie kryteria oceny jakości. Nasi menedżerowie ds. jakości nadzorują w większości produkcję bezpośrednio w zakładach produkcyjnych, a dodatkowo nasze produkty są badane przez niezależne instytuty badawcze.

Dlaczego na produktach Townland® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland“?

Kaufland sam określa koncepcję marki Townland®, definiując wysokie wymagania nie tylko wobec produktów, ale również ich jakości i opakowaniom. Tym samym przejmuje za nie pełną odpowiedzialność prawną i może podawać się na produktach jako ich producent.

Co mogę zrobić, gdy nie jestem zadowolony z produktu Townland®?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z konkretnego artykułu, to - podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Kauflandu - uznajemy naszą gwarancję: „Bez zbędnego gadania - zwrot pieniędzy!“. Opłata za produkt zostanie Ci zwrócona przy najbliższych zakupach w Punkcie Informacyjnym w Twoim markecie.

Czym wyróżnia się bawełna ekologiczna?

Bawełna ekologiczna jest produkowana zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, według których surowo zabronione jest stosowanie substancji szkodliwych, takich jak chemiczne pestycydy i nawozy. Bawełna ekologiczna jest zbierana ręcznie, tym samym rezygnuje się ze stosowania chemicznych środków do usuwania liści, wykorzystywanych przy maszynowych zbiorach. Dzięki zmiennej uprawie różnych gatunków roślin na tym samym obszarze, producenci ekologiczni przyczyniają się do zwiększenia naturalnej żyzności gleby i równocześnie obniżają podatność roślin na choroby i występowanie szkodników.

Jakie standardy obowiązują w przypadku ekologicznej uprawy bawełny?

Do certyfikowania bawełny ekologicznej wykorzystuje się oficjalne standardy lub certyfikaty takie jak Organic Content Standard (OCS), Der Blaue Engel lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Wśród wszystkich systemów certyfikacji najbardziej znanym jest GOTS, który stosuje się do certyfikacji materiałów naturalnych, a tym samym również do bawełny ekologicznej. W Kauflandzie współpracujemy z GOTS, aby zapewnić przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej.

Co oznacza symbol GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest obowiązującym na całym świecie standardem przemysłu tekstylnego, który potwierdza przyjazny dla środowiska oraz odpowiedzialny społecznie charakter produkcji tekstylnej. Ten standard definiuje wymagania wzdłuż całego procesu produkcji tekstylnej i egzekwuje przestrzeganie kryteriów społecznych. Tym symbolem oznaczane są produkty tekstylne, które przynajmniej w 70% wyprodukowano z biologicznie pozyskanych włókien naturalnych, a wszystkie zastosowane dodatki chemiczne takie jak barwniki i środki dodatkowe spełniają określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Część zasad stanowią również minimalne standardy socjalne i te również są poddawane kontrolom. 

Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.global-standard.org

Co oznacza symbol OEKO-TEX®?

STANDARD 100 by OEKO-TEX® oznacza jednolity na całym świecie, niezależny system certyfikowania produktów tekstylnych na wszystkich etapach ich produkcji. Kontrole występowania substancji szkodliwych, środków chemicznych stwarzających obawy dla zdrowia oraz wiele parametrów z zakresu profilaktyki zdrowotnej prowadzone są wedle ważnych regulacji prawnych. Zastosowane kryteria wykraczają poza obowiązujące wytyczne krajowe i międzynarodowe. Warunkiem uzyskania certyfikatu STANDARD 100-Label jest to, aby wszystkie elementy danego artykułu, a więc również elementy nietekstylne. takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, spełniały wysokie wymagania obowiązujące na całym świecie. Dalsze informacje znajdziesz na stronie internetowej: www.oeko-tex.com

Skąd czerpiemy inspiracje wzornicze dla naszych produktów?

Nasi wewnętrzni menedżerowie produktów oraz projektanci stale poszukują nowych inspiracji, m.in.: na targach specjalistycznych, szkoleniach dotyczących nowych trendów, podczas kontroli sklepów w modowych metropoliach czy poprzez obserwację działań konkurencji. Jednym słowem wykorzystujemy każdą opcję, by czerpać nowe pomysły. Łączymy naturalne materiały z modnym wzornictwem i równocześnie zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty były wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Jak należy prać produkty Townland®?

Ponieważ większość artykułów Townland® wyprodukowano z bawełny, ich pranie czy czyszczenie nie sprawia większych trudności. W celu zapewnienia jakości materiały przed produkcją są poddawane wielokrotnym testom prania. Wszelkie wskazówki dotyczące prania danego produktu są podane na etykiecie.

Czy rozmiary produktów Townland® są zgodne z rozmiarami innych producentów?

Podstawę informacji o rozmiarach stanowią ustandaryzowane tabele rozmiarów. Poza tym można polegać również na kroju odzieży: jeżeli ubranie w danym rozmiarze i kupione w Kauflandzie pasuje, to znaczy, że inne produkty w tym samym rozmiarze również będą odpowiednie.

Talentus®

Czym jest Talentus®?

Talentus® jest marką własną Kauflandu, która obejmuje przybory szkolne, biurowe i kreatywne. W dużym asortymencie wysokiej jakości produktów w dobrej cenie znajdziesz wszystko to, co jest potrzebne do nauki, pisania, porządkowania czy pracy kreatywnej – od ołówka po niszczarkę dokumentów.

Dlaczego produkty marki Talentus® są w różnych opakowaniach?

Talentus® oferuje artykuły dla każdej grupy wiekowej – przybory szkolne, produkty biurowe, do kreatywnych projektów i majsterkowania. Różny design opakowań ułatwia rozróżnienie trzech powyższych kategorii, dzięki czemu podczas zakupów możesz szybko znaleźć to, czego szukasz

W jaki sposób dbamy o jakość artykułów?

Produkty marki Talentus® muszą spełniać nie tylko wszystkie normy prawne, ale także nasze własne kryteria wysokiej jakości i wykonania. Te z kolei sprawdzane są systematycznie przez testy niezależnych instytutów, a także przez naszych menedżerów do spraw jakości.

Gdzie są produkowane nasze artykuły?

Kraj produkcji każdego z produktów Talentus® znajdziesz na etykiecie. Pracujemy razem z doświadczonymi, międzynarodowymi producentami, którzy przygotowują artykuły według naszych ścisłych wytycznych. Nasi menedżerowie do spraw jakości i niezależne instytuty zajmują się systematyczną kontrolą wszystkich produktów.

Dlaczego na produktach marki Talentus® zamieszczono informację „Exclusively by Kaufland”?

Artykuły marki Talentus® tworzone są specjalnie dla firmy Kaufland i są dostępne wyłącznie w naszych sklepach. Jako producent mamy pełną kontrolę nad wykonaniem – od wyboru jakości materiału do rodzaju opakowania – i dzięki temu możemy zagwarantować wysoką jakość w przystępnej cenie.

Co mogę zrobić, jeśli nie jestem zadowolony/a z produktu marki Talentus®?

W Kauflandzie realizujemy naszą obietnicę: „Zwrot gotówki bez zbędnych słów!”. Jeśli nie będziesz zadowolony z kupionego produktu, możesz go oddać w Punkcie Informacyjnym naszego marketu, gdzie zwrócimy Ci kwotę zakupu.