Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Jarmark bożonarodzeniowy w domu? To możliwe!

Lubisz spacerować po jarmarku świątecznym w Adwencie, popijając grzane wino i podjadając pyszne prażone migdały? Jednak dzień pełen wrażeń może być męczący dla dziecka. Dzięki odpowiednim dekoracjom i smakołykom w mgnieniu oka zamienisz swój dom w jarmark świąteczny, który na długo zapadnie w pamięć całej rodzinie.

Grupa ludzi, na pierwszym planie młody mężczyzna, kobieta i małe dziecko, są w świątecznym nastroju. Mężczyzna ma na sobie czapkę mikołaja, kobieta ma na włosach opaskę ze świątecznym motywem, w tle widać udekorowaną choinkę.
© chika_milan – stock.adobe.com

Informacje w skrócie

  • Marzy Ci się jarmark świąteczny w domu? Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
  • Przygotowanie wyjątkowego jedzenia to nieodłączny element Bożego Narodzenia. W tym artykule znajdziesz sprawdzone przepisy na świąteczne przysmaki. 
  • Śpiewanie kolęd i robienie ozdób choinkowych wprawia w gwiazdkowy nastrój. Adwent to ekscytujący czas dla dzieci i dorosłych. 
Nastrój

Dlatego dzieci kochają Boże Narodzenie

Jarmark bożonarodzeniowy w adwencie to ulubiona tradycja dorosłych i dzieci. Pięknie oświetlone stragany i świąteczna muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę. Jarmark oferuje niezliczone atrakcje – niepowtarzalne, ręcznie robione ozdoby choinkowe czy bożonarodzeniowe specjały, takie jak grzane wino albo wytrawne i słodkie przekąski. Jeśli jednak nie masz czasu albo nie dopisuje pogoda, z łatwością stworzysz klimat jarmarku świątecznego w domu. To będzie radosny okres oczekiwania na Boże Narodzenie dla całej rodziny. W tym artykule znajdziesz kreatywne pomysły na wyczarowanie magicznej, świątecznej atmosfery.


W domu i na dworze

Tak zrobisz jarmark świąteczny w domu

Chcesz stworzyć atmosferę jarmarku świątecznego w domu? To dobry pomysł! Zacznij od planowania. Najpierw wybierz miejsce, w którym chcesz wyeksponować świąteczne dekoracje i podawać specjalnie przygotowane na tę okazję jedzenie i napoje. Doskonale nadaje się do tego ogród lub balkon. W mroźne popołudnie, gdy już zapada zmrok, podane na dworze grzane wino, prażone migdały czy kandyzowane jabłka smakują dużo lepiej. Ciepłego blasku dodadzą świetlne girlandy lub palenisko. Ale atmosferę jarmarku bożonarodzeniowego możesz również przenieść do domu. Po prostu zamień swoją kuchnię w przytulny kramik z piernikami i grzanym winem. W salonie ułóż prezenty dla bliskich. Na konsoli w przedpokoju możesz postawić miseczki z prażonymi migdałami. A w pokoju dziecięcym niech zagoszczą wigilijne opowieści. To jak spacer po prawdziwym świątecznym jarmarku. A jeśli brakuje Ci rozgwieżdżonego, mroźnego nieba, rozgrzej się ciepłym korzennym winem i wyjdź na krótki wieczorny spacer.


dekoracja

Pomysły na dekoracje świąteczne

Świąteczną atmosferę w domu stworzą dekoracje. Dlatego do listy zakupów dodaj świetlne girlandy i świece. Nie może też zabraknąć bombek choinkowych czy gwiazdek ze słomy. Alternatywnie: Jeśli chcesz zamienić swoje cztery ściany w małą bożonarodzeniową krainę, zorganizuj dla dzieci wieczór rękodzieła. Ręcznie wykonane ozdoby stworzą niepowtarzany klimat. Dobrym pomysłem na dekoracje są tabliczki z opisem świątecznych atrakcji, na przykład „Grzane wino” albo „Komnata elfów”. Można również przygotować karty z menu, w którym będą wymienione przygotowane świąteczne specjały, takie jak grzane wino lub pieczone jabłka.


Świąteczne jedzenie

Najlepsze przepisy na przekąski i napoje

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z intensywnym aromatem korzennych przypraw. Aby poczuć atmosferę świątecznego jarmarku, przygotuj odpowiednie przysmaki i napoje. Mogą to być ciasteczka z bakaliami, pierniki, grzane wino czy gorąca czekolada. Przypomnij sobie, na co zwykle masz ochotę na świątecznym jarmarku. Zastanów się, co wybrałyby Twoje pociechy. Tutaj znajdziesz przepisy zarówno na klasyczne, jak i nietypowe przekąski na adwent.

Szukasz przepisów na świąteczny jarmark w domu? Tu znajdziesz duży wybór!


Świąteczne atrakcje

Klimat Bożego Narodzenia: Inspiracje

Masz już wybrane miejsce na jarmark świąteczny w domu? Rozgrzewające napoje i smakołyki są gotowe? Czy dom przepełnia blask Adwentu? Brakuje więc tylko typowych dla świątecznego jarmarku atrakcji. Inspiracje: Mamy ciekawe pomysły, jak wprawić w bożonarodzeniowy nastrój nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Oto kilka z nich. 

  • Świąteczny koncert: Pragniesz prawdziwej magii świąt we własnych czterech ścianach? Czas na muzyczną oprawę. Masz w domu jakiś instrument – flet, gitarę, a może saksofon? Jeśli nie, na pewno znajdą się chętni do chóru. Wspólne śpiewanie kolęd czy takich klasyków jak „Last Christmas” wprowadzi świąteczny klimat. 
  • Wigilijne opowieści: Usiądź wygodnie z dziećmi w przytulnym kąciku i przeczytaj im świąteczną opowieść albo pełną magii baśń. Przy pysznych ciasteczkach i gorącej czekoladzie to będą niezapomniane chwile. 
  • Lista życzeń: Adwent to czas oczekiwania i marzeń. Przygotuj kilka karteczek, na których Twoje pociechy napiszą, co chciałyby dostać pod choinkę. Młodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać, mogą narysować swój wymarzony prezent. Możesz przygotować skrzyneczkę na karteczki z zapisanymi życzeniami.
  • Prezenty od serca: Na świątecznym jarmarku zawsze znajdzie się coś wyjątkowego na podarki. Ale w Twoim domu też z pewnością masz materiały, z których można samodzielnie zrobić prezenty pod choinkę. Na jarmarku świątecznym w domu nie może zabraknąć ciasteczek. Praktyczna wskazówka: Ty przygotuj ciastka, a ich dekorowaniem z radością zajmą się dzieci. 
  • Czas z rodziną: Czasami wystarczy po prostu spędzić razem czas, delektując się dobrym jedzeniem i wspaniałą atmosferą. Każdy może powiedzieć, co najbardziej mu się podoba na Twoim jarmarku bożonarodzeniowym. Być może stanie się to waszą rodzinną tradycją. Z pewnością zainspirujesz znajomych do zorganizowania rodzinnego jarmarku bożonarodzeniowego w kolejnym roku.