Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Winogrona Cotton Candy: Słodkie jak wata cukrowa

Wata cukrowa – prawdziwy smak dzieciństwa. Teraz możesz zapomnieć o słodyczach z cukierni: Dzięki winogronom Cotton Candy! Nazwa mówi sama za siebie, ponieważ te jędrne owoce przypominają swoim słodkim, łagodnym aromatem smak waty cukrowej. Dowiedz się, jak powstał ten owoc, co się w nim kryje i jakie pyszne przepisy można z niego wyczarować.

Na zdjęciu są winogrona w misce.
© nolonely – stock.adobe.com

Informacje w skrócie

  • Winogrona Cotton Candy to trend, który podbija półki z owocami na całym świecie.
  • Ta słodka odmiana pochodzi z USA.
  • To, co je wyróżnia, to niepowtarzalny smak, który przypomina watę cukrową. 
Definicja

Definicja: Co to są winogrona Cotton Candy? 

Odmiana Cotton Candy ma duże, owalne, dojrzewające w pełnym słońcu owoce. Dostępne są zarówno winogrona bezpestkowe, jak i z miękką pestką. Firma „Grapery” z Kalifornii wyhodowała tę wyjątkowo słodką odmianę z winorośli Concord i Vitis Vinifera – jednego z najbardziej znanych szczepów w USA. Concord znamy głównie z soków winogronowych i dżemów. Dziś ta specjalna odmiana rośnie również we Włoszech, w regionie Apulii.


Smak

Smak: Jak smakują winogrona o aromacie waty cukrowej? 

Talerz winogron na pasiastym obrusie.
© Liudmyla – stock.adobe.com Odmiana Cotton Candy zawiera więcej cukru niż klasyczne winogrona stołowe. Pod względem zawartości składników odżywczych jest jednak podobna do swoich mniej słodkich krewniaków.

W przypadku szczepu Cotton Candy nazwa mówi sama za siebie! Dzięki naturalnej krzyżówce te wyjątkowo słodkie owoce mają unikalny, niepowtarzalny smak. Podobnie jak zwykłe winogrona są bardzo jędrne. Dostępne są owoce z miękką pestką, ale najczęściej spotykana jest odmiana bezpestkowa. Winogrona Cotton Candy mają bardzo niski stopień kwasowości, co nadaje im wyjątkowo słodki smak. Karmelowa słodycz z nutą wanilii przenosi nas wprost do świata różowej waty cukrowej. Gdy bierzesz je do ust, czujesz natychmiast słodki aromat, który jest zapowiedzią łagodnego, soczystego smaku.


Zdrowie

Czy winogrona Cotton Candy są zdrowe?

Słodycz tej odmiany jest nieprawdopodobnie intensywna. Nie dzieje się to jednak za sprawą modyfikacji genetycznych czy sztucznych aromatów! Te wyjątkowe owoce zawierają wprawdzie więcej cukru niż klasyczne winogrona stołowe, ale ich składniki odżywcze są podobne do ich mniej słodkich krewnych. Jedyna istotna różnica tkwi w smaku. Dzięki niemu doskonale nadają się jako dodatek do jogurtu lub przekąska między posiłkami. W 100 gramach odmiany Cotton Candy jest około 70 kalorii i 15 gramów cukru. Zwolennicy zdrowego odżywiania nie muszą rezygnować z tych pysznych owoców. Trzeba tylko zachować umiar.  


Dostępność

Gdzie kupić winogrona o smaku waty cukrowej?

Winogrona Cotton Candy są zwykle dostępne w sklepach Kaufland od połowy lipca do połowy września. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowych trendach żywieniowych, zamów nasz newsletter Kaufland. Będziemy cię informować o nowych produktach i ofertach.