Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Pomysł na prezent dla przyjaciółki – 6 inspiracji DIY

Niezależnie od tego, czy okazją są urodziny, święta czy inne wyjątkowe wydarzenie: Zawsze miło jest wywołać uśmiech na twarzy swojej najlepszej przyjaciółki. Jak to zrobić? Poznaj sześć kreatywnych pomysłów na prezent od serca.

Kwadratowy, pomarańczowy pakunek, na którym leży gałązka eukaliptusa. Widać dłonie, które dołączają ją do pakunku.
© Yummy pic – stock.adobe.com

Informacje w skrócie

 • Podaruj swojej najlepszej przyjaciółce mikroprzygodę w stylu Alastaira Humphreysa – i niezapomniane wrażenia.
 • Kreatywnym pomysłem na prezent jest pieczołowicie wyhodowana szczepka z twojej domowej rośliny.
 • Przypomnij przyjaciółce, jak ważny jest przyjemny relaks i podaruj jej własnoręcznie wykonaną kulę do kąpieli. 
Mikroprzygoda

1. Zaskocz najlepszą przyjaciółkę mikroprzygodą

Czy znasz już postać Alastaira Humphreysa? Jeśli nie, to najwyższy czas ją poznać! Ten brytyjski podróżnik jest twórcą koncepcji mikroprzygody. Zgodnie z nią, aby przeżyć przygodę, nie zawsze trzeba przemierzyć pół świata. Wręcz przeciwnie: Niezapomniane wrażenia można łatwo wpleść w codzienne życie, ponieważ czekają tuż za progiem. To całkiem proste: Chodzi o aktywności poza domem, które zajmują maksymalnie 72 godziny. Muszą one być dostępne środkami transportu publicznego. Można również zorganizować nocleg.

Idealny sposób na oczyszczenie umysłu – i wyjątkowy pomysł na prezent, który z pewnością wzbogaci waszą przyjaźń. Teraz potrzebna jest twoja kreatywność: Czy jest jakieś miejsce w pobliżu domu, które Twoja przyjaciółka zawsze chciała odwiedzić? Jezioro, las, okolica? Jeśli nie, zaskocz ją własnym pomysłem. Można też zacząć bez planu – niech zdecyduje rzut monetą przy każdym skrzyżowaniu: Wyrzucisz orzełka, idziecie w prawo, a jeśli reszkę, w lewo. Intrygujące jest, gdzie znajdziecie się po 30 minutach. Wystarczy ciepło się ubrać i przeżyć wspaniałe mikroprzygody nawet w chłodne dni. Naprawdę!


Podróże kulinarne

2. Zabierz swoją najlepszą przyjaciółkę w kulinarną podróż

Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym czy doświadczonym kucharzem: Podaruj swojej przyjaciółce zaproszenie na wspólne gotowanie. Możesz wykorzystać tę okazję do kulinarnych podróży w różne rejony świata. Inspiracje znajdziesz w naszym dziale Taste Travelers. W końcu odkrywanie nowych przepisów i smaków jest jeszcze przyjemniejsze, gdy robimy to wspólnie. Zastanów się nad tematem imprezy kulinarnej. Wybierz ciekawą kuchnię regionalną, poszukaj odpowiednich przepisów na przystawki, dania główne i desery. Kup wszystkie potrzebne składniki i udekoruj dom w stylu oddającym klimat danego zakątka świata. Aby zapewnić dodatkową porcję przyjemności i ekscytującego oczekiwania: Zapakuj prezent w pudełko z trzema elementami charakterystycznymi dla wybranego kraju. Czy twoja przyjaciółka odgadnie, dokąd ją zabierasz?


Rośliny doniczkowe

3. Uszczęśliw swoją najlepszą przyjaciółkę samodzielnie wyhodowaną rośliną

Epipremnum złociste, monstera, czy aloes: Liczne badania potwierdzają, że rośliny doniczkowe są chętnie hodowane w wielu domach. Z pewnością też u twojej przyjaciółki. A jeśli nie, to teraz jest właściwy moment, aby wypełnić jej serce miłością do kwiatów. Jak to zrobić? Podaruj kupioną lub samodzielnie zasadzoną roślinę. Ta druga opcja będzie mieć bardziej osobisty charakter. Możesz ją wyhodować na przykład ze szczepki. W zależności od jej rodzaju można odciąć pędy od rośliny matecznej, zasadzić w glebie ubogiej w składniki odżywcze i regularnie podlewać. Dopóki roślina nie ma korzeni, ważne jest, aby zapewnić jej wystarczającą ilość wody. Jeśli po kilku tygodniach pojawią się nowe pędy, jest ona gotowa do przeniesienia do większej doniczki z bogatą w składniki odżywcze ziemią. Dołączając piękną dedykację, z pewnością wzbudzisz wielką radość u swojej przyjaciółki.


Kule do kąpieli

4. Podaruj swojej najlepszej przyjaciółce chwilę rozkoszy dzięki własnoręcznie wykonanym kulom do kąpieli

W sferze samopoczucia i relaksacji istnieje wiele sposobów na uszczęśliwienie twojej przyjaciółki. Nie zawsze musi to być dzień w spa z profesjonalnym masażem. Często mniej znaczy więcej – nawet małe przyjemności mogą dać wielką radość. Przypomnij swojej najlepszej przyjaciółce w dniu jej urodzin lub w czasie świąt Bożego Narodzenia, jak ważne, jest aby zatroszczyć się o własne samopoczucie. Można o nie zadbać na przykład w domowym spa, biorąc długą kąpiel w wannie z samodzielnie wykonanymi kulami zapachowymi, peelingiem lub żelem do mycia. Zamiast syntetycznych aromatów i barwników własne receptury zawierają naturalne składniki. Dzięki temu wykonane na ich bazie kosmetyki są przyjazne dla skóry i środowiska. Ten pomysł na prezent z pewnością oczaruje twoją przyjaciółkę. 

Wskazówki, jak wykonać prezent DIY – kule do kąpieli

Lista składników potrzebnych do wykonania bomb do kąpieli:

 • 250 g sody oczyszczonej
 • 125 g kwasku cytrynowego
 • 60 g skrobi kukurydzianej
 • Barwnik spożywczy według potrzeb
 • 60 g organicznego oleju kokosowego lub innego tłuszczu
 • Olejek eteryczny 

Zrób własne kule do kąpieli – krok po kroku:

 1. Wymieszaj w misce sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy i skrobię kukurydzianą. Chcesz stworzyć kolorowe kule do kąpieli? Na przykład niebieskie, żółte lub czerwone – na tym etapie dodaj spożywczy barwnik w proszku.
 2. Teraz rozpuść olej kokosowy, aby miał płynną konsystencję. Wlej go do drugiej miseczki z olejkiem eterycznym. Wymieszaj składniki.  
 3. Powoli wlewaj płynne składniki do suchych, które podano w kroku 1. Po wymieszaniu konsystencja powinna przypominać mokry piasek.
 4. Ręcznie uformuj małe kulki z masy. Możesz też użyć foremek, aby ją równomiernie rozprowadzić.
 5. Włóż domowe kule do kąpieli do lodówki na kilka godzin, a następnie ostrożnie wyjmij je z foremek, jeśli zostały użyte. 
 6. Po kilku dniach schnięcia kul kąpielowych można je pięknie opakować. Wyraź, co czujesz: Na przykład włóż kule do małego woreczka lub pudełka na prezenty, a na etykiecie napisz imię przyjaciółki i kilka miłych, osobistych słów. 

Zdjęcia na prezent

5. To na pewno ucieszy twoją najlepszą przyjaciółkę: Chwile, które warto zapamiętać

Ujęcie od tyłu – dwie kobiety z długimi ciemnymi włosami. Trzymają się za ręce.
© loreanto – stock.adobe.com Uwiecznić wyjątkowe chwile i podarować najlepszej przyjaciółce? To zawsze się sprawdza!

Niezależnie od tego, czy okazją są urodziny, Boże Narodzenie czy inne wyjątkowe wydarzenie: Zdjęcia zawsze były i nadal są pamiątką na wieczność – i dlatego stanowią wyjątkowy, osobisty prezent. Do dzieła: Zaplanuj dzień z przyjaciółką, np. zakupy, tańce lub odkrywanie przyrody.

Aparatem fotograficznym uwiecznij wszystkie piękne, zabawne i wyjątkowe momenty waszej przyjaźni. Następnie zastanów się, w jaki sposób zaprezentować te zdjęcia swojej przyjaciółce. Możesz też dołączyć fotki wykonane w przeszłości. Podaruj pudełko pełne wspomnień, oprawioną w ramkę fotografię albo kalendarz.  Istnieje wiele możliwości! Uwolnij swoją kreatywność – zanim się obejrzysz, prezent dla najlepszej przyjaciółki będzie gotowy! 


Suszone kwiaty

6. Prezent na zawsze? Zaskocz swoją najlepszą przyjaciółkę kwiatami, które nie przemijają

Twoja najlepsza przyjaciółka z pewnością ucieszy się z kolorowego bukietu kwiatów. Ponieważ jednak zachowują świeżość tylko przez kilka dni, możesz jej podarować kompozycję z kwiatów suszonych. Łatwo wykonasz ją samodzielnie. A oto rezultat: Ujęty w ramkę bukiet suszonych kwiatów. To wyjątkowy kreatywny prezent dla przyjaciółki. Do sprasowania kwiatów, najlepiej o małych i płaskich płatkach, takich jak bratki, wystarczy gruba książka i odpowiedni papier. 

Wskazówki, jak wykonać prezent DIY – kompozycja z suszonych kwiatów

 1. Umieść kwiaty między dwoma arkuszami chłonnego papieru. Nadają się do tego gazeta i bibuła.
 2. Połóż na nich grubą książkę. Całość przechowaj w suchym, ciepłym miejscu.
 3. Po tygodniu zmień papier. 
 4. Po trzech lub czterech tygodniach kwiaty będą wystarczająco suche, aby można je było wyjąć.
 5. Sprawdź: Jak wyglądają kwiaty, gdy trzymasz je pod światło? Jeśli są znacznie cieńsze i bardziej przezroczyste, umieść je w ramce na zdjęcia i zapakuj na prezent.