Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Zrób to sam – kartka świąteczna: Trzy proste pomysły

Oryginalna kartka świąteczna to nie tylko osobisty prezent, ale także popularna ozdoba w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego nasi bliscy są zachwyceni, gdy robimy dla nich personalizowane kartki świąteczne. Nie musisz być ekspertem, aby wykonać samodzielnie kartkę bożonarodzeniową z życzeniami. Dzięki kilku sztuczkom i odpowiednim instrukcjom sam możesz wykonać je błyskawicznie.

Kontur gwiazdy rysowany za pomocą nożyka. Obok leży prezent i wstążka.
© s_karau – stock.adobe.com

Informacje w skrócie

  • Personalizowana kartka świąteczna to coś bardzo wyjątkowego. Przecież jest niepowtarzalna! 
  • Nie trzeba być wielkim artystą, aby samodzielnie wykonać ładną kartkę.
  • Wspaniały efekt możesz osiągnąć dzięki naszym najprostszym pomysłom na kartki świąteczne.
  • Oto cztery nasze propozycje – naprawdę łatwe do wykonania. Potrzebne materiały prawdopodobnie już leżą w Twojej szufladzie. 
Pomysły dla majsterkowiczów

Prezent i ozdoba w jednym

Biała kartka papieru, a pod nią czerwona. Na zdjęciu: dekoracje świąteczne.
© juliasudnitskaya – stock.adobe.com Czysta kartka papieru? Można ją szybko i łatwo przekształcić w pięknie i kreatywnie zaprojektowaną kartkę świąteczną.

Oryginalna kartka świąteczna to nie tylko osobisty prezent, ale także popularna ozdoba w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego nasi bliscy są zachwyceni, gdy robimy dla nich kreatywne kartki świąteczne. Dzięki kilku sztuczkom i odpowiednim instrukcjom wykonasz je błyskawicznie sam. 

Czego potrzebujesz?

Nie musisz być ekspertem, aby wykonać samodzielnie kartkę świąteczną. Samodzielne wykonanie oryginalnej kartki świątecznej jest prostsze niż myślisz. Dzięki odpowiednim instrukcjom w krótkim czasie wykonasz personalizowane kartki świąteczne z życzeniami. Wyjaśniamy krok po kroku, jak zrobić kartę z życzeniami świątecznymi – uda Ci się, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w pracach ręcznych. Nie potrzebujesz zbyt wielu materiałów. Potrzebny jest papier kolorowy, klej w sztyfcie lub w płynie i pisaki. Do dzieła!


1. Kartka świąteczna z motywem choinki z konfetti 

Korzystając z tej prostej instrukcji, również dzieci mogą wykonać kartki samodzielnie. Do wykonania kartki świątecznej z choinką potrzebna jest zwykła kartka lub arkusz papieru w jasnym kolorze, klej, konfetti lub kolorowe cekiny oraz flamaster.

1

Krok 1

Jeśli używasz arkusza, zacznij od wycięcia kartki z papieru. Jeśli zamierzasz wysłać tę kartkę, powinieneś zwrócić uwagę na jej wymiary. Standardowe rozmiary pocztówki to 10,5 x 14,8 cm (DIN A6). 

2

Krok 2

Teraz „namaluj” choinkę na przedniej stronie kartki za pomocą sztyftu do kleju lub cienkiej warstwy płynnego kleju. Następnie wysyp na klej konfetti lub cekiny w wybranym kolorze (złotym, srebrnym lub kolorowym). Następnie ostrożnie dociśnij konfetti lub cekiny i pozostaw kartkę do wyschnięcia. 

3

Krok 3

Na koniec możesz dodać jeszcze inne szczegóły. Na przykład flamastrem można narysować pień drzewa lub prezenty leżące pod choinką. Twoja spersonalizowana kartka świąteczna z choinką jest już gotowa!


2. Kartka świąteczna z motywem gwiazdki z serwetki

Czerwony i zielony to kolory świąt Bożego Narodzenia. Może więc masz jeszcze jakieś serwetki w tych kolorach, które pozostały z zeszłorocznych świąt – możliwe, że nawet ze wspaniałymi świątecznymi wzorami? Pokażemy Ci, jak w krótkim czasie możesz zmienić serwetki, a nawet stary, papierowy ręcznik kuchenny w kreatywną kartkę świąteczną. Tak to działa:

1

Krok 1

Aby wykonać tę prostą kartkę świąteczną, wytnij kartkę z kolorowego kartonu. Jeśli zamierzasz ją wysłać, upewnij się, że ma ona wymiary 10,5 x 14,8 cm.

2

Krok 2

Wytnij gwiazdę z serwetki lub ręcznika kuchennego, tak aby pasowała do środka przedniej części kartki. Jeśli nie chcesz samodzielnie rysować gwiazdy, możesz wydrukować gotowy szablon. W tym celu możesz również użyć foremki do wycinania ciastek.

3

Krok 3

Teraz przyklej wyciętą gwiazdę na przedniej stronie kartki świątecznej. Do motywów wyciętych z serwetek lepszy jest klej w sztyfcie, ale do motywów wyciętych z tkaniny lepszy będzie klej w płynie.  


3. Kartka świąteczna z motywem bombki z papieru ozdobnego

Pakując prezenty świąteczne, rzadko zużywamy całą rolkę papieru ozdobnego. Zazwyczaj zostają małe skrawki, które nie są wystarczająco duże, aby zapakować w nie kolejny prezent. Nie oznacza to jednak, że masz je zmarnować. Będą one doskonałym dodatkiem do Twoich kartek świątecznych! Możesz je wykorzystać do wykonania pięknych, trwałych, a przede wszystkim niedrogich kartek świątecznych ręcznie robionych. Jest to bardzo proste:

1

Krok 1

Również w przypadku tej kartki świątecznej należy najpierw wyciąć prostokąt z kartonu. Jeśli zamierzasz ją wysłać, upewnij się, że ma ona wymiary 10,5 x 14,8 cm.

2

Krok 2

Jako wzoru użyjemy bombki świątecznej. Z papieru ozdobnego wytnij okrągły krążek. Odpowiednia jest średnica około siedmiu centymetrów – można też zrobić kilka krążków o mniejszej średnicy. 

3

Krok 3

Krok 3: Przyklej krążek na przedniej stronie kartki świątecznej. Teraz poprowadź flamastrem linię od górnej krawędzi kartki do krążka.

Alternatywa: Motyw świecy

Używając papieru ozdobnego, można też łatwo wykonać kartkę świąteczną z motywem świecy: Zamiast kółka wytnij podłużny prostokąt (około 10 x 4 centymetry) i przyklej go pionowo w dolnej części pierwszej strony kartki. Następnie naszkicuj flamastrem knot i płomień. Możesz również zamiast jednej, umieścić obok siebie kilka świec o różnych wysokościach i szerokościach, jeśli masz ochotę zrobić coś bardziej kreatywnego! Główny motyw jest gotowy. Z resztek papieru możesz wykonać niezliczoną ilość innych motywów. Puść wodze swojej fantazji!