Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Dzieci przyniosły coś ze szkoły. I tym czymś jest… przeziębienie

Drapiące gardło, katar i lekka gorączka – oto najczęstsze objawy klasycznego przeziębienia, na które każdy z nas zapada średnio przynajmniej dwa razy w roku. A dzieci przeważnie jeszcze częściej.

Gdy przeziębienie dopada najmłodszych, również dorośli mają problem, nawet jeśli nie ulegną wirusom. Chore dzieci wymagają bowiem szczególnie dużo uwagi, opieki i starań, aby jak najszybciej  wróciły do zdrowia.

Ale co dokładnie pomaga w przeziębieniu? Jak mu przeciwdziałać w naturalny sposób? Wiadomo bowiem, że szczególnie w przypadku dzieci niechętnie sięgamy po lekarstwa. Oczywiście możemy zapobiegać przeziębieniom, ubierając się w odpowiedni sposób i zdrowo odżywiając. Jednak gdy wirusy pojawią się w szkole, najczęściej zarażają się wszystkie dzieci. W takiej sytuacji pomaga przede wszystkim spokój, ciepło oraz podawanie dużej ilości ciepłych napojów. W swoim sklepie Kaufland możesz znaleźć wiele przydatnych produktów, które pomogą Ci uporać się z przeziębieniem. Również sprawdzone domowe metody, takie jak płukanie gardła i kąpiele parowe, przyspieszają proces zdrowienia. Szczególnie zioła, które zebraliśmy w naszym małym leksykonie zielarstwa, uśmierzają ból, mają działanie przeciwzapalne i relaksujące. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Produkty 

Wszystko do Twojej domowej apteczki

Gorąca kąpiel, herbata na przeziębienie, termofor, chusteczki higieniczne, imbir, miód, cytryna, zioła, herbata

Tricki

Mały leksykon zielarstwa: uzdrawiająca moc natury

1. Przy kaszlu pomaga inhalacja z rumianku; ma działanie przeciwzapalne i rozluźniające. 3 łyżki kwiatów rumianku włożyć do miski i zalać 3 l wrzątku. Pochylić nad miską głowę i nakryć ją ręcznikiem. Głęboko wdychać i wydychać powietrze.

2. Przy kaszlu napar z tymianku działa rozluźniająco i wykrztuśnie. 1 łyżeczkę tymianku zalać 150 ml  gorącej wody i zaparzać ok. 5 minut. Następnie przelać przez sito i pić napar rozcieńczony gorącą wodą wielokrotnie (w ciągu dnia).

3. Przy bólu gardła i chrypce pomocna może okazać się szałwia; działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Przygotować wywar z ½ łyżki liści szałwii i 150 ml wrzątku. Następnie zaparzać 10 minut, przelać przez sito i wielokrotnie płukać nim gardło.

4. Przy gorączce kora wierzby działa przeciwbólowo i napotnie. 1 łyżeczkę kwiatów lipy lub czarnego bzu wymieszać z 1 łyżeczką kory wierzby i zalać 200 ml gorącej, ale niewrzącej wody. 10 minut zaparzać, przelać przez sito i pić do 3 razy dziennie. Ale uwaga: nie pić tego naparu w czasie ciąży i pamiętać, że przy zbyt dużej dawce może dojść do podrażnienia żołądka.