Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Stylowe ozdoby świąteczne: Kreatywne pomysły na rękodzieło dla dzieci

Wspólne wykonywanie ozdób choinkowych to nie tylko dobra okazja do spędzenia czasu z dziećmi. Samodzielnie zaprojektowane dekoracje wprowadzają prawdziwie świąteczny klimat. Szukasz inspiracji? Tutaj znajdziesz proste pomysły na bożonarodzeniowe ozdoby.

Na różowej ścianie świeci łańcuch świetlny LED ozdobiony choinkami wykonanymi z gumy piankowej i spinaczy do bielizny. Po lewej stronie ustawiony jest biały wazon z gałązkami.
© Kaufland

Informacje w skrócie

 • Ręcznie zrobione dekoracje tworzą świąteczną atmosferę.
 • Szukasz stylowych ozdób na choinkę, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym? Tutaj znajdziesz ciekawe pomysły i praktyczne wskazówki.
 • Lampion, girlanda świetlna, ozdoby choinkowe: To efektowne ozdoby, które wykonasz łatwo i szybko.
Czas Bożego Narodzenia

Świąteczne dekoracje tworzą nastrój

Adwent to ekscytujący czas dla dzieci. Panuje świąteczny nastrój i radość oczekiwania na wielki dzień. W domu pachnie korzennymi przyprawami, stół zdobi wieniec adwentowy, a w niektórych salonach już stoi choinka. Zanim nadejdzie Boże Narodzenie masz czas, aby wykazać się z dziećmi kreatywnością i zaprojektować świąteczne dekoracje, którymi ozdobisz wnętrze. Stylowe ozdoby na Boże Narodzenie zrobisz dosłownie w kilka chwil. W tym artykule znajdziesz pomysły, które są tak proste, że możesz je zrealizować z dziećmi.


Lampion

Proste pomysły, duży efekt: Lampiony DIY

Lampiony to zawsze dobry pomysł na Adwent. Nie tylko pięknie wyglądają, ale dodatkowo wypełniają dom ciepłym światłem. Efektownie się prezentują na parapecie, jako dekoracja stołu, a także na świątecznie przystrojonym tarasie. To bożonarodzeniowa dekoracja w eleganckim stylu.

Potrzebne materiały:

 • duży słoik, na przykład po dżemie lub marynacie
 • klajster
 • zakręcany słoiczek na klajster
 • łyżka stołowa
 • papier śniadaniowy albo kalka kreślarska
 • różne foremki do ciastek
 • ołówek
 • nożyczki
 • pędzel
 • sznurek jutowy i czerwono-biała wełna
 • mała świeczka lub tealight

Do dzieła:

 1. Przed przystąpieniem do pracy namocz słoiki w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń i po około dziesięciu minutach usuń etykiety. W tym czasie przygotuj klajster. Wymieszaj łyżkę klajstru z 250 ml wody i pozostaw do spęcznienia. Jeśli chcesz zachować klajster do wykorzystania w innych projektach, przechowaj go w słoiku z zakrętką. Ułóż foremki do ciastek, np. w kształcie gwiazdek, na papierze i obrysuj ołówkiem.
 2. Po wycięciu motywów nałóż na nie klajster i przyklej do słoika. Poczekaj, aż masa wyschnie.
 3. Teraz zawiąż sznurek jutowy wokół otworu i udekoruj słoik gałązkami. Umieść świecę w słoiku – świąteczna dekoracja jest gotowa.

Pomysł dla wymagających: Przed włożeniem świeczki na dno słoika wsyp kilka kamyczków lub piasek. Dzięki temu dekoracja będzie bardziej efektowna.

Krok 1
Papier śniadaniowy, foremki do ciastek i nożyczki leżą na różowym tle.
© Kaufland
Krok 2
Dwie dłonie na różowym tle przykleją za pomocą klajstra niebieskie i białe papierowe gwiazdki do przezroczystego słoika.
© Kaufland
Krok 3
Ręcznie wykonane lampiony świąteczne leżą na złotym talerzu na różowym tle. Wokół więcej ozdób choinkowych z gałązek jodły i dekoracyjnego śniegu.
© Kaufland

Dekoracja świąteczna z szyszek

Udekoruj dom kolorowymi szyszkami

Naturalne skarby, które zbierasz z dziećmi podczas spacerów, idealnie nadają się na modne ozdoby świąteczne. Ten rodzaj rękodzieła zaakcentuje styl wnętrza. Korzystanie z darów natury jest kreatywne i ekologiczne. Oto oryginalny pomysł na kolorowe zawieszki z małych szyszek sosnowych. Można nimi ozdobić choinkę, drzwi wejściowe lub wieniec adwentowy.

Potrzebne materiały:

 • małe szyszki sosnowe
 • kolorowe kulki filcowe
 • biała farba
 • drut florystyczny
 • sznurek
 • pędzel
 • klej

Do dzieła:

 1. Pomaluj każdą szyszkę odrobiną białej farby, aby wyglądała, jakby oprószył ją śnieg.
 2. Po wyschnięciu zawiń drucik na wierzchołkach szyszek. Skręć końce drucika florystycznego w pętelkę i odetnij nożyczkami.
 3. Dekoracje świąteczne są już prawie gotowe. Wystarczy, że tak przygotowane szyszki udekorujesz filcowymi kulkami za pomocą kleju. Będą wyjątkową ozdobą bożonarodzeniowej choinki. Inny wariant: Zrób efektowną girlandę z szyszek, przewlekając sznurek przez pętelki z drutu florystycznego.
Krok 1
Dwie dłonie na fioletowym tle malują szyszkę białą farbą.
© Kaufland
Krok 2
Dwie dłonie na fioletowym tle przyczepiają pętelkę ze złotego druciku do pomalowanej na biało szyszki.
© Kaufland
Krok 3
Dwie dłonie na fioletowym tle przyczepiają pętelkę ze złotego druciku do pomalowanej na biało szyszki z kolorowymi filcowymi kulkami.
© Kaufland

Łańcuch świetlny

Ta dekoracja wypełni dom ciepłym blaskiem

Ciepłe światło zimową porą stworzy przytulną atmosferę. Ogród, balkon i okna pięknie ozdobię lampki choinkowe. Ich bardziej kreatywną wersję wykonasz z gumy piankowej. Ponieważ ten materiał jest bardzo trwały i wszechstronny, wykonana z niego dekoracja posłuży na dłużej.

Potrzebne materiały:

 • łańcuch świetlny (wskazówka: wybierz energooszczędny łańcuch świetlny LED)
 • zielona guma piankowa, najlepiej w dwóch odcieniach
 • drewniane spinacze do bielizny

Do dzieła:

 1. Zacznij od drzew. Najpierw narysuj trójkąt w kształcie jodły. Upewnij się, że twoja choinka jest o co najmniej centymetr krótsza niż spinacze do bielizny, aby „pień drzewa” był widoczny. Następnie przetnij wycięte trójkąty na trzy części, tak aby poszczególne części jodły składały się z wierzchołka drzewa, czyli trójkąta i dwóch trapezów o wysokości około jednego centymetra.
 2. Teraz przyklej elementy jodły do spinacza do bielizny, pozostawiając między nimi odstęp 1–2 mm – w ten sposób małe choinki będą lepiej widoczne.
 3. Dekoracja będzie bardziej efektowna, jeśli użyjesz dwóch odcieni zieleni.
 4. Świąteczna ozdoba jest już prawie gotowa. Naprzemiennie przypinaj różnokolorowe drzewka do lampek i udekoruj nimi dom.
Krok 1
Dwie dłonie na różowym tle wycinają coś z zielonej gumy piankowej.
© Kaufland
Krok 2
Dwie dłonie na różowym tle przyklejają zielone kawałki piankowej gumy do spinaczy do bielizny, tworząc małe choinki.
© Kaufland
Krok 3
Sześć choinek wykonanych z gumy piankowej i spinaczy do bielizny w dwóch różnych odcieniach zieleni na różowym tle.
© Kaufland
Krok 4
Choinki wykonane z piankowej gumy i spinaczy do bielizny zostały przymocowane do świetlnego łańcucha LED, który jasno świeci na różowej ścianie.
© Kaufland