Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Regionalne produkty - to, co dobre, jest blisko!

Wejdź do świata tradycyjnych smaków, zakochaj się w regionalnych recepturach, wybierz jakość i świeżość… które masz na wyciągnięcie ręki, tutaj, w Kauflandzie! Mamy dla Ciebie najpyszniejsze produkty regionalne z każdego zakątka Polski, od morza do gór, od Wielkopolski do Małopolski, z lokalnych sadów, mleczarni i masarni.

Produkty regionalne, które znajdziesz w naszej ofercie, swój smak zawdzięczają lokalnym, starannie wyselekcjonowanym składnikom, recepturom znanym i lubianym od pokoleń, i kulinarnej tradycji, którą warto pielęgnować każdego dnia.

To, co dobre, jest blisko. W Kauflandzie!

Regionalne. Dla nas najlepsze!

Produkty regionalne w Kauflandzie

Wybieramy produkty regionalne, wspieramy lokalnych producentów i dbamy o zrównoważony rozwój – wierzymy, że każdy region Polski ma swój wyjątkowy, niepowtarzalny smak.

Współpracujemy z wybranymi, regionalnymi dostawcami, którzy zaopatrują nasze sklepy w 4000 lokalnych produktów – owoce, warzywa, produkty nabiałowe, sery, wędliny i mięsa – zawsze świeże, zawsze pyszne, zawsze pełne jakości. 

Z gruntu lokalne, z gruntu pyszne!

Lokalni producenci, z którymi współpracujemy, pod gruszą… nie tylko odpoczywają, ale również zbierają owoce (i warzywa!) swojej pracy. Owoce i warzywa które smakują tak, jak dawniej i tak, jak lubisz! Poczuj prawdziwy smak… życia, wyobraź sobie, że zrywasz słodkie, soczyste jabłko z przydomowej jabłoni i przyjdź  po nie do Kauflandu.

Regionalne produkty nabiałowe, których… muuuuusisz spróbować!

Mleko, sery, kefiry, maślanki, jogurty, masło, jajka i wiele, wiele więcej produktów nabiałowych od lokalnych dostawców znajdziesz blisko siebie, w Kauflandzie! Wystarczy kilka kroków, by wejść do świata, w którym wszystko smakuje naturalnie, jest świeże i pełne regionalnej jakości.

Produkty z naszej lady, lokalne przysmaki!

Zasmakuj w kulinarnych tradycjach regionalnej Polski, spróbuj pysznych serów, wędlin i mięs od lokalnych dostawców i przekonaj się, że wszędzie dobrze, ale lokalnie najlepiej! Poczuj smak i aromat, który przypomni Ci, jak pyszna może być tradycja.


Smaki regionów

Każdy region ma swój smak

Regionalne tradycje kulinarne inspirują nas każdego dnia! Uwielbiamy odkrywać nowe, lokalne smaki i przekonywać się, że łączy nas miłość do pysznych, naturalnych produktów, które zawsze smakują pysznie.

Sprawdź, czym Ciebie zaskoczą… regionalne przysmaki z całej Polski!

Pomorze i Kaszuby

Zauważalne są tu wpływy kuchni niemiecko-pruskiej. Królują tu przede wszystkim ryby pod wszelkimi postaciami: marynowane, suszone, gotowane i solone, ale także ziemniaki i kapusta. Kulinarne hity to tort ze szprotek, ruchanki, czyli placki z ciasta chlebowego serwowane na ciepło, oraz klitundplumen - zupa śliwkowa z kluskami. Obecnie w regionie uprawia się głównie rzepak, żyto i kukurydzę, a hoduje trzodę chlewną i owce. 

Małopolska

Kuchnia małopolska pozostawała pod wpływem kuchni austriackiej i węgierskiej. Na co dzień jadano jednak potrawy z ziemniaków i kapusty (kwaśnica, kapuśniak). Regionalne przysmaki to m.in. kaczka z kaszą i grzybami oraz zupa kminkowa. Lubelszczyzna i Podkarpacie pozostawały pod wpływem kuchni ukraińskiej, łemkowskiej i żydowskiej. Podstawą były potrawy mączne, np. zawijas nasutowski czy proziaki (sodziaki prosioki). W południowo-wschodniej Polsce dominują uprawy pszenicy i ziemniaków, warzyw, jabłek i roślin strączkowych, a także hodowla drobiu i owiec.

Cows

Mazowsze i Podlasie

Na Mazowszu silne były wpływy kuchni francuskiej i włoskiej (głównie w Warszawie) oraz rosyjskiej i żydowskiej. Najczęściej jadano tutaj kasze, pieczony faszerowany drób i zupy. Jednym z symboli regionu są fafernuchy - ciasteczka marchewkowo-miodowe. W kuchni podlaskiej królują potrawy z ziemniaków i różnego rodzaju pierogi. Symbole regionu to m.in. kartacze, sękacze, kindziuk i pierekaczewnik. Na tym obszarze dominuje hodowla bydła i drobiu, a samo Mazowsze to polskie centrum sadownictwa.

 

apple trees in a row, before harvest

Wielkopolska i Kujawy

Wpływy kuchni niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej i żydowskiej. Na stołach królują potrawy mączne i ziemniaczane, dania jednogarnkowe, kasze oraz drób, a na Kujawach i w obecnym woj. lubuskim także ryby. Wśród potraw regionalnych są pyry z gzikiem, zupa niebecz z kapustą, zupa gruszkowa i czernina (zupa z krwi kaczej). Wiodącym działem lokalnej gospodarki jest obecnie hodowla trzody chlewnej oraz uprawy zbóż i buraków cukrowych.

Warmia i Mazury

Wpływy kuchni niemieckiej, litewskiej i ukraińskiej. Niegdyś na stołach gościły głównie ryby słodkowodne i raki, ale także kapusta, groch, pierogi i zupy: rosół, czernina i żurek. Interesujące przysmaki regionalne to: dzyndzałki warmińskie, czyli rodzaj pierogów, zupa warmińska z klopsikami oraz biała kiełbasa w piwie. Region stawia na hodowlę bydła, drobiu i trzody chlewnej oraz na uprawy zbóż.

Śląsk

Wpływy kuchni niemieckiej, czeskiej i austriackiej, a na Dolnym Śląsku także kuchni kresowej. Podstawę kuchni śląskiej stanowiły niegdyś potrawy mączne, nabiał, ale też mięso.
Najbardziej znane dania to rolada wołowa z kluskami śląskimi i modrą kapustą, karminadle (kotlety mielone) i wodzianka (kawałki suchego chleba, smalcu i czosnku zalane wrzątkiem). Śląsk to przede wszystkim uprawy zbóż i rzepaku, a także hodowla drobiu.


Lokalnie

Nasi dostawcy, Twoi sąsiedzi

Kupowanie produktów regionalnych to nie tylko kultywowanie tradycji, ale przede wszystkim promowanie i wspieranie lokalnych producentów. Ich sukces będzie sukcesem całego regionu, a w konsekwencji nas wszystkich, również mieszkańców innych części Polski. 

Kaufland wspiera polskich dostawców i zachęca do podjęcia współpracy.

Chcesz sprzedawać swoje produkty w Kauflandzie? Wejdź na stronę regionalnykaufland.pl i wypełnij wniosek.

„Kupowanie produktów regionalnych to nie tylko kultywowanie tradycji, ale przede wszystkim promowanie i wspieranie lokalnych producentów.“

Kaufland
Portraitfoto Simon Schulze-Musiol
Produkowana przez Nas Kiełbasa Lisiecka jest produktem o chronionym oznaczeniu geograficznym w całej Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni, że jej niepowtarzalny smak i aromat doceniła także sieć sklepów Kaufland , z którą już ponad 10 lat rozwijamy sprzedaż Naszych wyrobów. Wyrób Wędlin Lisieckich Barbara Czekaj | Michał Dziwak
Z siecią Kaufland współpracujemy od wielu lat. Jest to dobra i partnerska współpraca. Dostarczamy kilka produktów marki JANA a także jesteśmy producentem marki własnej K-Classic. Nasze produkty to w szczególności lubiane i doceniane przez konsumentów twarogi solankowe w różnych wersjach smakowych: wędzony, z czosnkiem czy też z czerwonym pieprzem. Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie się rozszerzać Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA w Środzie Wielkopolskiej | Michał Wojciechowski
Portraitfoto Olaf Höhn
Współpraca z siecią Kaufland od wielu lat daje nam możliwość dystrybucji  świeżych warzyw i owoców z rodzinnego gospodarstwa rolnego oraz z firmy FHU HAWEKS dzięki której prowadzona jest dystrybucja produktów rolnych od lokalnych producentów. Bardzo wysoko cenimy sobie współpracę z siecią Kaufland, dzięki której nasze lokalne produkty mają szansę trafić do szerokiej liczby konsumentów.  F.H.U. Haweks Sławomir Kubiak| Sławomir Kubiak