Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

K-Bio - żywność ekologiczna

Wiemy, że świadomy wybór ekologicznej żywności to dobry wybór! Dlatego zachęcamy do sięgnięcia po markę K-Bio, czyli artykuły ekologiczne dobrej jakości. Asortyment oznaczony unijnym logo produktów ekologicznych został wyprodukowany zgodnie z surowymi normami, a jego produkcja jest objęta rygorystycznym systemem kontroli. Dlatego możesz być pewny: jeśli na opakowaniu znajduje się unijne logo produkcji ekologicznej, to i wewnątrz znajduje się ekologiczny produkt BIO! Odkryj różnorodny asortyment produktów K-Bio i rozkoszuj się wyjątkowym smakiem artykułów ekologicznych.

Asortyment

Marka K-Bio

Staramy się stale zwiększać ofertę ekologicznych produktów K-Bio z różnych grup towarowych, aby spełnić Wasze oczekiwania. By łatwo było znaleźć artykuły K-Bio na naszych półkach sklepowych, oznakowane są naszym logo K-Bio, a także unijnym logo produkcji ekologicznej. Każdy produkt K-Bio umiejscowiony jest również w odpowiednich grupach asortymentowych. Sok jabłkowy K-Bio znajdziesz na regałach z pozostałymi sokami. Praktyczne, prawda?

Odkryj szeroki wybór przepysznych produktów K-Bio!

Wszystkie artykuły marki K-Bio są nie tylko produkowane zgodnie z surowymi normami wymaganymi przez prawo Unii Europejskiej, ale spełniają również wysokie wymagania jakościowe obowiązujące w naszej firmie. 

W jaki sposób rozpoznać produkty K-Bio podczas następnych zakupów w Kauflandzie? Bardzo łatwo - po zielonym logo K-Bio naszej nowej marki. Ponadto każdy artykuł K-Bio stojący na regałach będzie oznaczony dodatkową plakietką z zielonym logo marki K-Bio.

Oto K-Bio

Kusząca jakość i cena

Staramy się stale zwiększać ofertę ekologicznych produktów K-Bio z różnych grup towarowych, aby spełnić Wasze oczekiwania. Zachęcamy do sięgnięcia po markę K-Bio, czyli artykuły ekologiczne dobrej jakości, wyprodukowane bez modyfikacji genetycznej. Proces wytwarzania takiej żywności nie jest szkodliwy dla środowiska. A przy tym produkty ekologiczne wcale nie muszą być drogie, choć trzeba pamiętać, że są warte swojej ceny.

Prowadzenie ekologicznego gospodarstwa rolnego, wiąże się ze znacznie większym nakładem pracy. Wielu metod stosowanych w konwencjonalnej uprawie ziemi, które są łatwiejsze i tańsze, nie wolno stosować przy produkcji żywności ekologicznej. Do produkcji tej żywności nie używa się ograniczonej ilości chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, do nawożenia dopuszczone są m.in. nawozy zielone, kompost, obornik, minerały dostępne w przyrodzie. W żywieniu zwierząt stosuje się przede wszystkim pasze z własnego, ekologicznego gospodarstwa lub też dokupuje się pasze ekologiczne z dopuszczalną domieszką pasz konwencjonalnych. Wszystko to powoduje, że zazwyczaj wydajność gospodarstw ekologicznych jest niższa niż tych uprawianych konwencjonalnie.

Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że produkty BIO są warte swojej ceny. Jednakże nie muszą być one wcale aż tak drogie, jak by się mogło wydawać. Porównaj ceny artykułów K-Bio z artykułami ekologicznymi innych producentów. Przekonaj się, że artykuły ekologiczne mogą być również dostępne w dyskontowych cenach.

Nasze gwarancje

Wypróbuj zalety marki K-Bio!

  • Gwarantowana, sprawdzona jakość
    Wysokie wymagania dotyczące produkcji i regularne kontrole oraz  inspekcje niezależnych instytutów badawczych gwarantują najwyższą jakość produktów ekologicznych K-Bio.
  • Gwarantowane niskie ceny, na długo!
    Niskie ceny produktów K-Bio obowiązują stale! Porównaj ceny K-Bio z artykułami innych producentów i przekonaj się sam!
  • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy!
    Artykuły marki K-Bio posiadają gwarancję jakości! Gdybyś mimo wszystko nie był z nich zadowolony, bez zbędnych formalności zwrócimy Ci pieniądze!

Potwierdzona jakość

Wartość marki K-Bio

Możesz być pewny: kupując artykuł marki K-Bio, kupujesz prawdziwy produkt rolnictwa ekologicznego. Jeśli bowiem na opakowaniu znajduje się unijne logo produkcji ekologicznej, to i wewnątrz znajduje się produkt ekologiczny!

Artykuły oznaczone unijnym logo produkcji ekologicznej zostały wyprodukowane zgodnie z surowymi normami, a ich produkcja jest objęta nadzwyczaj rygorystycznym systemem kontroli.

Oznaczenie unijnym logo produkcji ekologicznej

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej każdy artykuł BIO jest oznaczany widocznym unijnym logo produkcji ekologicznej. Odnosi się to do wszystkich krajów Wspólnoty Europejskiej, dotyczy więc również produktów naszej marki K-Bio.

Unijne logo produkcji ekologicznej przedstawia dwanaście gwiazd ułożonych w kształcie liścia na zielonym tle. Unijne logo produkcji ekologicznej umieszczone na artykule to pewność, że dany produkt został wytworzony zgodnie ze ścisłymi wytycznymi rozporządzenia Komisji Europejskiej. Wszystkie produkty, na których opakowaniach widnieje wspomniane logo, są wnikliwie sprawdzane przez odpowiednie jednostki certyfikujące.

Numer identyfikacyjny jednostki certyfikującej, która dokonała kontroli produktu, można znaleźć na każdym opakowaniu wszystkich produktów ekologicznych, w tym artykułów marki K-Bio.

Dwie pierwsze litery oznaczają kraj, w którym dokonano kontroli. Dla Polski będą to więc odpowiednio litery PL, dla Niemiec DE, dla Włoch IT. Następne cyfry oznaczają konkretny numer jednostki certyfikującej.

Ponadto na produktach rolnictwa ekologicznego powinna znaleźć się informacja dotycząca oznaczenia miejsca produkcji nieprzetworzonych produktów rolniczych, z których wytworzono końcowy produkt. Zapis „Rolnictwo Polska” oznacza, że wszystkie surowce, z których wytworzono artykuł, zostały wyprodukowane w Polsce.

Co jest w środku

K-Bio – wiesz, co jesz!

Eticheta

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych naszych marek własnych, tak i w przypadku K-Bio na każdym artykule znajduje się szczegółowe zestawienie składników i wartości odżywczych (np. tłuszczu, węglowodanów czy soli) w nim zawartych. Jest tutaj odnotowana zawartość kalorii i składników odżywczych w 100 g lub 100 ml produktu. W ten sposób możesz w bardzo prosty sposób sprawdzić swoje dzienne spożycie składników.

Szczegółowe informacje o wartościach odżywczych znajdują się w przypadku produktów K-Bio na odwrocie lub na bokach opakowania. W sposób zwarty i przejrzysty przedstawiona jest tutaj tabela wartości odżywczych, wykaz wszystkich istotnych składników oraz specjalne informacje dla alergików.

FAQ

Wszystko jasne?

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych produktów K-Bio lub masz jakieś pytania? W zakładce „Dla Klienta” zebraliśmy najczęściej zadawane pytania oraz nasze odpowiedzi na nie.


Ankieta

Szanowni Państwo,

mając na uwadze zadowolenie naszych Klientów, chcielibyśmy się dowiedzieć, czy podczas zakupów w naszych sklepach byliby Państwo zainteresowani aplikacją, która pokieruje Państwa do konkretnej kategorii produktów?