Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy
kaufland.pl/przepisy
Zdjęcie przepisu Swineapple: nadziewany i grillowany ananas

Swineapple: nadziewany i grillowany ananas

długo (powyżej 60 minut)
wyrafinowany
Zeskanuj kod QR, a przejdziesz do strony tego przepisu na swoim smartfonie lub na tablecie.. Wtedy za pomocą jednego kliknięcia dodasz wszystkie składniki do swojej listy zakupów!

Wartości odżywcze:

(Na jedną porcję)
 • 459/​1925
  kcal / kJ
 • 22 g
  węglo- wodanów
 • 52 g
  białka
 • 17 g
  tłuszczu

Wartości odżywcze:

(Na jedną porcję)
  459/1925 kcal/kJ, 22 g węglo- wodanów, 52 g białka, 17 g tłuszczu

Składniki (4 porcje)

1 ananas
400 g polędwicy wieprzowej
1 łyżka oleju roślinnego
sól
pieprz
1 łyżka ostrej papryki w proszku
18 plastrów boczku
100 ml sosu Let’s BBQ Barbecue Sauce

Cenna rada

 • W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu, wydrążone połówki ananasa można najpierw blanszować przez 2-3 minuty, aby spowolnić działanie bromeliny – enzymu zawartego w owocu. Dzięki temu bekon będzie odpowiednio chrupiący.


Przygotowanie:

  1

Przygotować grill do grillowania pośredniego (ok. 225°C).

  2

Odciąć końce ananasa. Następnie obrać go, przekroić wzdłuż na dwie części i z dużym naddatkiem usunąć twardą, wewnętrzną część, tak aby polędwica wieprzowa zmieściła się do środka. Polędwicę wieprzową opłukać pod zimną wodą i osuszyć ręcznikiem papierowym. Na patelni na mocnym ogniu rozgrzać olej i przez 2-3 minuty z każdej strony obsmażać na nim mięso. Następnie doprawić solą, pieprzem i papryką w proszku. Przełożyć do zagłębienia w jednej połówce ananasa i zamknąć drugą połówką.

  3

Wykałaczki namoczyć w wodzie, aby nie spaliły się podczas grillowania. Poszczególne pasy bekonu rozwinąć, a następnie ułożyć z nich płaską pierzynkę. Bekon owinąć wokół ananasa i przymocować go wykałaczkami. W dalszej kolejności ananasa umieścić na ruszcie i piec z funkcją grillowania pośredniego przez ok. 1 godzinę pod zamkniętą pokrywą. Następnie usunąć wykałaczki i podawać z sosem BBQ.