Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy
kaufland.pl/przepisy
Zdjęcie przepisu Pączki z musem z gorzkiej czekolady
© Beata Śniechowska

Pączki z musem z gorzkiej czekolady

długo (powyżej 60 minut)
wyrafinowany
Zeskanuj kod QR, a przejdziesz do strony tego przepisu na swoim smartfonie lub na tablecie.. Wtedy za pomocą jednego kliknięcia dodasz wszystkie składniki do swojej listy zakupów!

Składniki (10 kawałków)

Pączki:

600 g mąki pszennej
240 g mleka K-Classic
50 g cukru
20 g świeżych drożdży
1 jajko
4 żółtka
3 g soli
100 g masła w temperaturze pokojowej
1.5 l olej do smażenia

Mus z gorzkiej czekolady:

200 g śmietanki 36 %
125 g gorzkiej czekolady K-Favourites
2 żółtka
50 g cukru
20 g wody

Dodatkowo:

konfitura wiśniowa K-Favourites
40 g startej gorzkiej czekolady

Przygotowanie:

    1

Mus:

    2

Zagotować 100 g śmietanki, rozpuścić w niej połamaną na mniejsze kawałki czekoladę. Z cukru i wody zrobić syrop cukrowy (ok. 118°C). Żółtka ubić za pomocą miksera i cały czas mieszając, wlewać syrop cukrowy do żółtek. Ubijać ok. 3 minut. Do rozpuszczonej gorzkiej czekolady dodać zaparzone żółtka i wymieszać. Następnie do czystej misy miksera wlać drugie 100 g śmietanki i ubić, aż będzie puszysta. Na koniec ubitą śmietankę dodać do ostudzonej masy czekoladowej i wymieszać do połączenia składników. Mus przełożyć do rękawa cukierniczego. Odłożyć na ok. 4 godziny do lodówki, aby stężał.

    3

Pączki:

    4

Do misy miksera przesypać mąkę, dodać mleko, jajko oraz żółtka. Wkruszyć świeże drożdże, dodać sól oraz cukier. Miksować na średnich obrotach ok. 12 minut. Pod koniec, w trzech partiach, dodawać masło, miksować ok. 5 minut. Ciasto przełożyć do miski, przykryć bawełnianą ściereczką, odłożyć do wyrośnięcia na ok. 1,5 godziny. Ciasto wyłożyć na stolnicę, podzielić na 10-12 części, uformować równe kulki, spłaszczyć dłonią. Pączki przykryć bawełnianą ściereczką i odłożyć na 30 minut, aby jeszcze podrosły. Do garnka wlać olej. Smażyć pączki z dwóch stron na złotobrązowy kolor. Wyciągnąć i poczekać, aż wystygną. Nadziewać musem z gorzkiej czekolady oraz konfiturą. Wierzch można posmarować musem czekoladowym i posypać dodatkowo startą, gorzką czekoladą.