Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy
kaufland.pl/przepisy
Zdjęcie przepisu Bagietki z ziołami z ogródka

Bagietki z ziołami z ogródka

długo (powyżej 60 minut)
nieskomplikowany
Zeskanuj kod QR, a przejdziesz do strony tego przepisu na swoim smartfonie lub na tablecie.. Wtedy za pomocą jednego kliknięcia dodasz wszystkie składniki do swojej listy zakupów!

Wartości odżywcze:

(Na jedną porcję)
 • 123/​515
  kcal / kJ
 • 12.6 g
  węglo- wodanów
 • 2.1 g
  białka
 • 7.1 g
  tłuszczu

Wartości odżywcze:

(Na jedną porcję)
  123/515 kcal/kJ, 12.6 g węglo- wodanów, 2.1 g białka, 7.1 g tłuszczu

Składniki (15 porcji)

0.5 kostki świeżych drożdży (= 21 g)
250 g mąki typ 550 + mąka do posypania i zagniatania ciasta
sól
125 g miękkiego masła
2 łyżki siekanych ziół (np. pietruszka, szczypiorek, bazylia, koper)

Przygotowanie:

  1

Ok. 160 ml letniej wody, drożdże, mąkę i 1/2 łyżeczki soli wymieszać ze sobą drewnianą łyżką, aby uzyskać ciasto. Z ciasta uformować kulę, oprószyć mąką i odstawić do wyrośnięcia na ok. 20 minut. Ciasto jeszcze dobrze zagnieść, uformować z niego czworokąt, a każdy róg złożyć do środka czworokąta. Następnie ciasto odwrócić i odstawić na kolejne ok. 20 minut do wyrośnięcia. Ciasto jeszcze dwa razy złożyć jak poprzednio i odstawić na kolejne ok. 20 minut do wyrośnięcia.

  2

Z ciasta uformować podłużny wałek, ponacinać ukośnie nożyczkami lub nożem i odstawić na kolejne ok. 20 minut do wyrośnięcia. Bagietkę włożyć do ziemnego piekarnika, w temperaturze 240 °C piec przez ok. 20 minut na kolor złoto-brązowy, a na czas pieczenia do piekarnika wstawić miseczkę z wodą.

  3

Masło utrzeć na pianę, dodać zioła i doprawić sokiem z cytryny oraz solą. Po upieczeniu chleb umieścić na kratce kuchennej, by trochę ostygnął, nacięcia wypełnić masłem i podawać.