Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Tak smakuje Ameryka.

Zapraszamy na wspólną podróż przez USA, pełną kulinarnych przygód i zaskakujących odkryć. Nowy Jork, Teksas, Los Angeles: w każdym z tych miejsc będziemy próbować czegoś oryginalnego i wzmacniać nasze siły przed największym wydarzeniem sportowym świata - wielkim finałem ligi futbolu amerykańskiego w Atlancie. Nie przegap tej wielkiej imprezy. Wszystko to, czego potrzebujesz, aby zorganizować imprezę przed telewizorem i bawić się w tę noc pełną wrażeń, dostaniesz u nas – i to po cenach, których po prostu nie da się przebić.


Wielki finał ligi futbolu amerykańskiego

3 lutego, już po raz 53, rozegrany zostanie finał ligi futbolu amerykańskiego. Miejscem rozgrywek będzie stadion Mercedes Benz w Atlancie, na którym miejsce znajdzie ponad 71 000 kibiców. To największe wydarzenie sportowe roku będzie śledzić przed telewizorami ponad miliard osób na całym świecie. Czym jest touchdown, a czym quarterback? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz tutaj – w naszym trochę innym materiale wideo.


800 milionów

Wielki finał ligi futbolu amerykańskiego ogląda na całym świecie ponad 800 milionów widzów.

18 500 ton

W niedzielę, kiedy rozgrywany jest wielki finał ligi futbolu amerykańskiego, widzowie zjadają 14 500 ton chipsów i 4000 ton popcornu.

1,3 miliarda

Tego dnia Amerykanie zjadają równe 1,3 miliarda sztuk skrzydełek z kurczaka.


Stadion pełen... przekąsek

Świętowanie finału rozgrywek futbolu amerykańskiego nie może obejść się bez przepysznych przekąsek. A dlaczego nie podać ich w formie stadionu? Przepis? Nieco kreatywności, kilka pudełek, naczyń i oczywiście smaczne dania przygotowane według naszych przepisów.Nowy Jork

To najbardziej zaludnione miasto USA, liczące 8,5 miliona mieszkańców, jest miejscem, gdzie codziennie spełnia się amerykański sen i wyznacza się nowe trendy  - takie jak np. cronut. Podniebienia nowojorczyków już jakiś czas temu zawojowało coś, co jest  połączeniem croissanta i pączka, a co u nas jest jeszcze prawie zupełnie nieznane. Chrupiącą bazę stanowi ciasto francuskie. Najpierw należy dać mu dobrze „odpocząć”, następnie smaży się je we fryturze, obtacza w cukrze i napełnia pysznym kremem.  Czas spróbować. To jest pyszne!


Teksas

Stada wołów, rodeo i BBQ:  Teksańczycy kochają mięso – i na dodatek na ostro. Obowiązkowo z chili. Kuchnia tego amerykańskiego stanu położonego na środkowym południu USA znajduje się pod silnym wpływem graniczącego z nim Meksyku. W miejscowości Taylor, położonej na północny wschód od Austin, co roku odbywa się International Barbecue Cook-Off. W tym konkursie grillowania prawie 100 uczestników walczy o główną nagrodę i uznanie gości. Highlight naszej podróży: chili cheeseburger, najlepiej z grilla.


Los Angeles

Trzecim przystankiem naszej kulinarnej podróży przez USA jest Miasto Aniołów oraz gwiazd większego i mniejszego kalibru. Jeśli ktoś chce tu zostać zauważony, musi być kimś szczególnym. Gwiazdę na Alei Gwiazd przyznajemy natomiast smacznym chicken wings z frytkami z batatów. One są naprawdę na miarę Oskara - wypróbuj przepis i przekonaj się sam!


Filadelfia

Filadelfia, polożona na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w stanie Pensylwania, to jedno z najstarszych miast USA. To tam 4 lipca 1776 roku uchwalono i ogłoszono Deklarację Niepodległości. Trzeba ją zobaczyć, podobnie jak poznać smak naszego philly cheese steak.

San Francisco

Gdy myśli się o tym pagórkowatym mieście nad Pacyfikiem, przychodzi na myśl Golden Gate Bridge spowity mgłą, tramwaje, kolorowe kamieniczki, więzienie Alcatraz… oraz chrupiąca pizza mac and cheese. Nie znasz? To najwyższy czas spróbować.

Las Vegas

To pełne barw miasto, położone w stanie Nevada na pustyni Mojave, jest uosobieniem niesamowitych show, szybkich ślubów i legalnego hazardu. Wielką wygraną okazało się dla nas odkrycie muffinkowych hot dogów. Do zrobienia bez wielkiego ryzyka czy wysiłku.


Komunikat dot. rozsyłania fałszywych wiadomości

Szanowni Państwo,

w związku z bezprawnym rozsyłaniem wiadomości mailowych i SMS zawierających nieprawdziwe informacje o możliwości otrzymania benefitów (m.in. kart podarunkowych, nagród, kredytów zakupowych) rzekomo oferowanych przez sieć Kaufland, informujemy że...