5,0



Na podstawie 5 opinii
Nawóz do rozchodników i zielonych dachów - 5 kg na 100 m2 - Organifer
Zaoszczędź 20 zł
Zarejestruj się, wyraź zgodę na otrzymywanie wiadomości z informacjami handlowymi i zaoszczędź 20 zł przy zamówieniach powyżej 200 zł.
146,99 zł
29,40 zł / 1kg
Darmowa wysyłka
Prosto do Twojego domu
Nasze najlepszeoferty
Nawozy i nie tylko
Podane ceny zawierają podatek VAT.
Informacje na temat bezpieczeństwa produktów:
Podobne oferty

Więcej informacji o reklamie
Nicienie – Koncentrat na Nicienie Glebowe – 5 l na 5000 m2 - Organifer112,00 zł/1l
559,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Więcej informacji o reklamie
Nawóz Ogrodowy Wszystko w jednym (20 kg – na 200 m2) - Organifer8,17 zł/1l
244,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Więcej informacji o reklamie
Bentonit – Poprawiacz Gleby Piaszczystej (20 kg – na 200 m2) - Organifer10,75 zł/1l
214,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Więcej informacji o reklamie
Nawóz Pastwiskowy Wszystko w jednym (5 kg – na 100 m2) - Organifer19,07 zł/1l
142,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz Jesienny Wszystko w jednym (20 kg – na 400 m2) - Organifer
8,63 zł/1l
258,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do trawnika (10 kg – na 200 m2) - Organifer
11,53 zł/1l
172,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do rododendronów i roślin kwasolubnych 0,35 kg
38,74 zł/1kg
15,11 zł
Sprzedawca: DABSTER_PL

Granulki z Obornika Kurczęcego (20 kg – na 200 m2) - Organifer
9,50 zł/1l
189,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do iglaków Hortifoska 1 kg
12,50 zł/1kg
16,25 zł
Sprzedawca: DABSTER_PL

Nawóz do rododendronów Hortifoska 3 kg
12,81 zł/1l
38,42 zł
Sprzedawca: DABSTER_PL

Nawóz Wapniowy z Magnezem (10 kg – na 200 m2) - Organifer
15,00 zł/1l
149,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do rododendronów Hortifoska 1 kg
10,83 zł/1kg
16,25 zł
Sprzedawca: DABSTER_PL

Nawóz do borówek i roślin kwasolubnych Hortifoska 1 kg
13,54 zł/1kg
16,25 zł
Sprzedawca: DABSTER_PL

SUBSTRAL® 86931 SUBSTRAL® Vertikutiermix 4,0 kg
49,98 zł/1kg
199,90 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: everybuy_at

Nawóz do winorośli Hortifoska 1 kg
16,25 zł/1l
16,25 zł
Sprzedawca: DABSTER_PL

SUBSTRAL® Naturen® 83940 SUBSTRAL® Naturen®Hornspäne 5,0 kg
34,74 zł/1kg
173,71 zł
Sprzedawca: somnia24

Nawóz do roślin kwasolubnych Planta 3 kg
11,00 zł/1kg
32,99 zł
Sprzedawca: MPsklepKROPKA

AGRO NPK 5 kg
9,83 zł/1kg
49,15 zł
Sprzedawca: LAVONIO

SUBSTRAL® Naturen® 84030 SUBSTRAL® Naturen® Gemüsedünger 1,2 kg
59,34 zł/1kg
74,18 zł
Sprzedawca: somnia24

SUBSTRAL® Długodziałający nawóz do rododendronów i hortensji 750 g
70,07 zł/1kg
52,55 zł
Sprzedawca: Lacnepostreky
Więcej o produkcie


Opis i dane produktu
Zachowanie żyzności nawet w trudnych warunkach
Zielone dachy często narażone są na intensywny drenaż i mają zwykle cienką warstwę podłoża, co utrudnia utrzymanie jego żyzności. Ten specjalnie opracowany nawóz doskonale rozwiązuje ten problem, wspierając równowagę składników odżywczych i podtrzymując zdrowe życie glebowe, nawet w płytkich warstwach podłoża z regularnym odpływem wody. Dzięki temu Twój zielony dach pozostaje w doskonałej kondycji przez cały rok.
Dodatkowo nawóz ten idealnie nadaje się do regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowany wiosną lub jesienią, doskonale wpisuje się w każdy harmonogram konserwacji. Dzięki efektywnemu, kontrolowanemu uwalnianiu składników i zrównoważonemu składowi dostarcza rozchodnikom i innym roślinom dachowym odpowiedni zastrzyk energii w odpowiednim momencie – bez ryzyka przenawożenia lub niedoboru.
Wszechstronne i wydajne odżywianie
Ten nawóz do zielonych dachów nadaje się zarówno do dachów ekstensywnych, jak i intensywnych. Niezależnie od tego, czy Twój dach pokrywa niska warstwa rozchodników, czy też mieszanka traw ozdobnych, ziół, bylin, krzewów lub niewielkich drzew, formuła ta zapewnia właściwą równowagę składników odżywczych. Starannie opracowany skład odżywia szeroką gamę roślin jednocześnie, pomagając utrzymać zdrowy, zróżnicowany i dobrze ukorzeniony zielony dach.
Dzięki kontrolowanemu uwalnianiu składników pokarmowych zminimalizowano ich wypłukiwanie. Nawóz dostarcza roślinom stały dopływ składników odżywczych przez długi czas, dzięki czemu pozostają one dobrze odżywione, bez obciążania środowiska. Efektem jest trwała witalność przy minimalnych potrzebach pielęgnacyjnych. Nic dziwnego, że ten nawóz jest szeroko stosowany przez profesjonalnych specjalistów od zielonych dachów.
Właściwości
Nawóz do zielonych dachów o kontrolowanym uwalnianiu składników, zapewniający długotrwały i równomierny wzrost rozchodników
Szybko zamykająca się warstwa rozchodników zapobiega powstawaniu pustych miejsc i ogranicza potrzebę pielęgnacji
Formuła bogata w potas zwiększa odporność roślin na suszę, upał i obfite opady deszczu
Niskie wypłukiwanie składników i wysoka przyswajalność zapewniają wydajne i przyjazne dla środowiska odżywianie
Silne formowanie korzeni i aktywne życie glebowe, nawet w cienkich warstwach podłoża o dużym drenażu
Wspiera bioróżnorodność – przyciąga pszczoły i motyle, jednocześnie ograniczając chwasty
Poprawia retencję wody i izolację termiczną, wspierając stabilny mikroklimat wewnętrzny
Równomierne pokrycie roślinne chroni i wydłuża żywotność membrany dachowej
Organiczno-mineralna równowaga NPK opracowana specjalnie dla dachów z rozchodnikami, gwarantująca niezawodne rezultaty
Odpowiedni do dachów ekstensywnych i intensywnych, w tym z matami rozchodnikowymi, trawami ozdobnymi, ziołami i krzewami
Łatwy w aplikacji zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników prywatnych, zapewniający równomierne pokrycie i spójne rezultaty
Skład
Ten organiczno-mineralny nawóz charakteryzuje się zrównoważoną formulacją NPK 9-2-7 z 3% magnezu, opracowaną specjalnie z myślą o potrzebach rozchodników i innych roślin dachowych.
Azot (N) – 9%
Fosfor (P) – 2%
Potas (K) – 7%
Magnez (Mg) – 3%
Połączenie składników organicznych i mineralnych zapewnia stopniowe, długotrwałe uwalnianie składników odżywczych przy minimalnym wypłukiwaniu. Ta stabilna wydajność sprawia, że nawóz jest szczególnie odpowiedni do dachów z ograniczoną głębokością podłoża i wysoką przepuszczalnością wody.
Sposób użycia
Rozprowadź zalecaną ilość nawozu równomiernie po powierzchni dachu. W przypadku nowych nasadzeń lekko wymieszaj granulat z wierzchnią warstwą podłoża. Najlepiej stosować tuż przed deszczem lub w momencie, gdy możliwe jest nawadnianie. Odpowiedni do wszystkich rodzajów zielonych dachów i systemów, w każdej porze roku, z wyjątkiem okresu, gdy podłoże jest zamarznięte.
Dawkowanie
Aby uzyskać optymalne działanie i trwałe rezultaty, stosuj odpowiednią ilość nawozu w zależności od potrzeb Twojego zielonego dachu.
Nawożenie pielęgnacyjne: 0,5 kg na 10 m²
Stosować dwa razy w roku (wiosną i jesienią), aby utrzymać dach w zdrowej, gęstej i odpornej kondycji.
Nawożenie wzrostowe lub regeneracyjne: 1 kg na 10 m²
Stosować na puste miejsca, po długotrwałej suszy lub przy słabym wzroście, aby pobudzić szybki odrost i przywrócić pełne pokrycie.
* W przypadku nowo założonych lub intensywnie obsadzonych dachów (np. z trawami ozdobnymi lub krzewami) zastosuj wyższą dawkę, aby zapewnić silny start.
Przechowywanie
Nawóz ten można przechowywać przez ponad dwa lata bez utraty jakości, jeśli jest trzymany w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
- Waga
- 5 kg
- Liczba sztuk
- 1
- EAN
- 8719958990043
- Producent
- Organifer
- Waga
- 5 kg
- Liczba sztuk
- 1
- EAN
- 8719958990043
- Producent
- Organifer
Dodatkowe uwagi i pliki do pobrania
Pasuje również do tego

Nawóz do rozchodników i zielonych dachów - 10 kg na 200 m2 - Organifer
17,30 zł/1kg
172,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do rozchodników i zielonych dachów - 20 kg na 400 m2 - Organifer
11,25 zł/1kg
224,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

FUXTEC nawóz wiosenno-letni do trawnika FX-RDFS10 | wysoki azot | 10 kg na 500 m² | dlugie dzialanie | Germany
16,77 zł/1kg
169,00 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: FUXTEC

Mieszanka do Wertykulacji – Nasiona Trawy – Nawóz – Kondycjoner Gleby (10 kg – na 300 m2) - Organifer
21,20 zł/1kg
211,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Sedum – nawozy do dachów zielonych 240 kg = 4800 m² – nawozy do dachów zielonych przeznaczone do upraw ekstensywnych, specjalistyczny nawóz bogaty w składniki odżywcze dla roślin dachowych – Organifer
15,23 zł/1l
3 654,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Gartenbauperlit 20l spulchnia podłoże siewne
1,31 zł/1l
26,15 zł
Sprzedawca: DomoDomo

XXL Drzewo oliwne, wiek 25–30 lat, Olea Europaea, wysoka odmiana, wysokość 160–200 cm, formowane. Obwód pnia ok. 20 cm. Drzewo oliwne pochodzące z regionu śródziemnomorskiego
732,86 zł
Sprzedawca: Blumen-Senf

Pakiet lasu żywnościowego - Egzotyczne i odporne - 13 roślin owocowych - Dzikie zbiory na 20m2 - Permakulturowy ogród warzywny
780,24 zł
Sprzedawca: Schramas

Palma konopna - roslina ogrodowa, srednica 45cm, wysokosc 240cm - roslina
2 075,14 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: OasisofLife

Wapno Algowe w Proszku – Czyste Lithothamnium Calcareum (Duża torba 1000 kg na 5 ha) - Organifer
5,73 zł/1l
8 599,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Wapno Algowe Granulat – Czyste Lithothamnium Calcareum (Duża torba 1000 kg na 5 ha) - Organifer
6,02 zł/1l
9 029,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Granulki z Obornika Kurczęcego (5 kg – na 50 m2) - Organifer
27,80 zł/1l
138,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Ziemia Okrzemkowa – 100% Czysta – Ultra Drobny Proszek (worek 25 litrów – 10 kg) - Organifer
6,40 zł/1l
159,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Amerykańska trawa pampasowa 1 sztuka P9 20-50 cm Cortaderia selloana Rosea
10,92 zł
Sprzedawca: Blumen-Senf

Nawóz Wapniowy z Magnezem (20 kg – na 400 m2) - Organifer
8,00 zł/1l
159,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

COSTWAY zestaw 4 szt. sztaplowanych krzeseł ogrodowych, krzesła balkonowe krzesła tarasowe sztaplowane krzesła z podłokietnikami do 150kg 56x70x84cm szare
396,00 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: FDSGmbH

Wapno Algowe w Proszku – Czyste Lithothamnium Calcareum (5 kg na 250 m2) - Organifer
34,60 zł/1l
172,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz Wapniowy z Magnezem (40x = 800 kg – na 16000 m2) - Organifer
14,41 zł/1l
2 997,99 zł
-116,00 złNajniższa cena z 30 dni przed obniżką na kaufland.pl
2 881,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz Wapniowy z Magnezem (Duża torba 1200 kg – na 24000 m2) - Organifer
6,49 zł/1l
7 783,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do trawnika (10 kg – na 200 m2) - Organifer
11,53 zł/1l
172,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do trawnika (1000 kg – na 20000 m2) - Organifer
6,23 zł/1kg
6 234,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz Ogrodowy Wszystko w jednym (20 kg – na 200 m2) - Organifer
8,17 zł/1l
244,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Wiśnia laurowa 'Novita' 30-50 cm - 1 Pflanze - Prunus laurocerasus 'Novita' - Topfgewachsen
7,38 zł
Sprzedawca: Blumen-Senf

Akumulatorowa Kosiarka Do Trawy Na Kołach,6" (15 Cm) Podkaszarka Do Trawy Z 6 Ostrzami, 12000obr./Min,Teleskopowa (100–135 Cm), 2 Aku I Ładowarka
255,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Brandsstore

Nawóz Wapniowy z Magnezem (10 kg – na 200 m2) - Organifer
15,00 zł/1l
149,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Poprawiacz Gleby – Mieszanka Aktywująca (50 l – na 50 m2) - Organifer
3,70 zł/1l
184,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Paczka Nasion Roślin Doniczkowych – 13 Odmian - Organifer
232,99 zł/1kg
232,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Wapno Algowe w Proszku – Czyste Lithothamnium Calcareum (10 kg na 500 m2) - Organifer
24,50 zł/1l
244,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Mieszanka do Wertykulacji – Nasiona Trawy – Nawóz – Kondycjoner Gleby (5 kg – na 150 m2) - Organifer
32,80 zł/1kg
163,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer

Nawóz do trawnika (20 kg – na 400 m2) - Organifer
8,63 zł/1l
258,99 zł
Darmowa wysyłka
Sprzedawca: Organifer
Rozkład ocenLista ocenZdjęcie produktu od klienta
























Recenzje klientów
Oceny 5-gwiazdkowe stanowią 100% wszystkich recenzji. Pokaż tylko oceny 5-gwiazdkowe.
5
100%Oceny 4-gwiazdkowe stanowią 0% wszystkich recenzji. Pokaż tylko oceny 4-gwiazdkowe.
4
0%Oceny 3-gwiazdkowe stanowią 0% wszystkich recenzji. Pokaż tylko oceny 3-gwiazdkowe.
3
0%Oceny 2-gwiazdkowe stanowią 0% wszystkich recenzji. Pokaż tylko oceny 2-gwiazdkowe.
2
0%Oceny 1-gwiazdkowe stanowią 0% wszystkich recenzji. Pokaż tylko oceny 1-gwiazdkowe.
1
0%Sortuj według:
Sortuj według:Oceniono dnia 26 kwietnia 2026 na
Zakupione na
Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.cz i automatycznie przetłumaczona. Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.cz i automatycznie przetłumaczona.
Zweryfikowany zakup
Oznacz tę opinię jako pomocną.
Zgłoś tę recenzję.Zgłoś
Szybki efekt
Waga 10 kg
Nasze dywany staghorn w ogrodzie były całkowicie pozbawione koloru i życia. Po kilku dniach deszczu i prostym wysiewie ręcznym zazieleniły się bardzo szybko i pięknie. Następnym razem kupię ponownie.
Oceniono dnia 18 lipca 2026 na
Zakupione na
Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.sk i automatycznie przetłumaczona. Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.sk i automatycznie przetłumaczona.
Zweryfikowany zakup
Oznacz tę opinię jako pomocną.
Zgłoś tę recenzję.Zgłoś
Zielony dach
Waga 20 kg
Doskonały produkt – już po tygodniu widać było, jak rośliny ożyły!
Oceniono dnia 25 czerwca 2026 na
Zakupione na
Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.de. Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.de.
Zweryfikowany zakup
Waga 20 kg
Oceniono dnia 7 kwietnia 2026 na
Zakupione na
Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.de. Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.de.
Zweryfikowany zakup
Waga 20 kg
Oceniono dnia 4 marca 2026 na
Zakupione na
Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.cz. Ta recenzja została napisana po zakupie na Kaufland.cz.
Zweryfikowany zakup
Waga 20 kg
Polecane dla Ciebie
Więcej informacji o reklamie

Topdressing Trawników – Mieszanka z Mykoryzą i Rhizobakteriami (2500 Litrow – na 2500m2) - Organifer
6 321,99 zł
Sprzedawca: Organifer
2,53 zł/1l

Granulki z Obornika Krowiego 3w1 (Duża torba 750 kg – na 7500 m2) - Organifer
5 031,99 zł
Sprzedawca: Organifer
6,71 zł/1l

Granulki z Obornika Krowiego 3w1 (500 kg – na 5000 m2) - Organifer
4 601,99 zł
Sprzedawca: Organifer
6,14 zł/1l

Bentonit – Poprawiacz Gleby Piaszczystej (24x = 480 kg – na 4800 m2) - Organifer



4,7Średnia ocena: 4,7 z 5(3)Liczba wystawionych ocen: 3
4 514,99 zł
Sprzedawca: Organifer
9,41 zł/1l

Topdressing Trawników – Mieszanka z Mykoryzą i Rhizobakteriami (Duża torba 1500 Litrow – na 1500m2) - Organifer
4 084,99 zł
Sprzedawca: Organifer
2,72 zł/1l

Koncentrat na Owady Trawnikowe – 10 l na 2500 m2 - Organifer



5,0Średnia ocena: 5,0 z 5(7)Liczba wystawionych ocen: 7
989,99 zł
Sprzedawca: Organifer
99,00 zł/1l

Koncentrat na Choroby Liści – 10 l na 10000 m2 - Organifer



4,5Średnia ocena: 4,5 z 5(4)Liczba wystawionych ocen: 4
859,99 zł
Sprzedawca: Organifer
86,00 zł/1l

Koncentrat na Ślimaki 10 l – na 10000 m2 - Organifer
859,99 zł
Sprzedawca: Organifer
86,00 zł/1l

Grzyby Glebowe Koncentrat Grzyba Glebowego – 5 l na 5000 m2 - Organifer



5,0Średnia ocena: 5,0 z 5(6)Liczba wystawionych ocen: 6
559,99 zł
Sprzedawca: Organifer
112,00 zł/1l

Nicienie – Koncentrat na Nicienie Glebowe – 5 l na 5000 m2 - Organifer



4,0Średnia ocena: 4,0 z 5(4)Liczba wystawionych ocen: 4
559,99 zł
Sprzedawca: Organifer
112,00 zł/1l

Koncentrat na Ślimaki 5 l – na 5000 m2 - Organifer
559,99 zł
Sprzedawca: Organifer
112,00 zł/1l

Wapno Algowe w Proszku – Czyste Lithothamnium Calcareum (20 kg na 1000 m2) - Organifer
443,99 zł
Sprzedawca: Organifer
22,20 zł/1l

Nawóz organiczny z wełny owczej – granulat (10 kg na 100 m2) - Organifer
279,99 zł
Sprzedawca: Organifer
28,00 zł/1l

Nawóz do trawnika (20 kg – na 400 m2) - Organifer
258,99 zł
Sprzedawca: Organifer
8,63 zł/1l

Nawóz Ogrodowy Wszystko w jednym (20 kg – na 200 m2) - Organifer



5,0Średnia ocena: 5,0 z 5(2)Liczba wystawionych ocen: 2
244,99 zł
Sprzedawca: Organifer
8,17 zł/1l

Wapno Algowe w Proszku – Czyste Lithothamnium Calcareum (10 kg na 500 m2) - Organifer
244,99 zł
Sprzedawca: Organifer
24,50 zł/1l

Nawóz Pastwiskowy Wszystko w jednym (20 kg – na 400 m2) - Organifer
244,99 zł
Sprzedawca: Organifer
8,17 zł/1l

Nawóz Siarczan Żelaza – Usuwacz Mchu – 20 kg – Na 1000 m2 - Organifer



5,0Średnia ocena: 5,0 z 5(1)Liczba wystawionych ocen: 1
236,99 zł
Sprzedawca: Organifer
11,85 zł/1l

Nawóz do rozchodników i zielonych dachów - 20 kg na 400 m2 - Organifer



5,0Średnia ocena: 5,0 z 5(5)Liczba wystawionych ocen: 5
224,99 zł
Sprzedawca: Organifer
11,25 zł/1kg

Poprawiacz Gleby Mączka Bazaltowa dla Gleb Gliniastych (20 kg – na 200 m2) - Organifer



5,0Średnia ocena: 5,0 z 5(4)Liczba wystawionych ocen: 4
214,99 zł
Sprzedawca: Organifer
10,75 zł/1l