Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy
kaufland.pl/przepisy

Tarta tatin z jabłkami i solonym karmelem

zajmuje trochę czasu (do 60 minut)
nieskomplikowany
Zeskanuj kod QR, a przejdziesz do strony tego przepisu na swoim smartfonie lub na tablecie.. Wtedy za pomocą jednego kliknięcia dodasz wszystkie składniki do swojej listy zakupów!

Składniki (1 kawałek)

składniki:

ok. 5 kwaskowatych jabłek średniej wielkości
180 g cukru
50 ml wody
70 g masła K-Classic
1 laska wanilii, przekrojona wzdłuż na pół
1 łyżeczka gruboziarnistej soli morskiej
1 opakowanie maślanego ciasta francuskiego
dodatkowo, do podania lody waniliowe K-Classic

Przygotowanie:

    1

Jabłka obrać, przekroić na pół, wydrążyć nasiona. Jabłka pokroić w „ósemki”. Na patelnię (o średnicy ok. 24 cm, przeznaczonej do używania również w piekarniku) wsypać cukier i wlać wodę. Podgrzewać na średniej mocy palnika, aż cukier całkowicie się rozpuści i zacznie karmelizować. Do gorącego karmelu ostrożnie dodać masło, laskę wanilii przekrojoną na pół, bardzo szybko mieszać, posolić i wyłożyć jabłka tak, aby ściśle wypełniły całą powierzchnię. Dusić jabłka w karmelu na średniej mocy palnika przez 5-7 minut, a następnie pozostawić do wystudzenia.

    2

Wierzch patelni przykryć arkuszem ciasta francuskiego, delikatnie wsunąć ciasto pomiędzy krawędź patelni i jabłek. Ciasto naciąć na środku. Całość wstawić do rozgrzanego do 200°C piekarnika i piec ok. 30 minut. Po tym czasie ostrożnie wyjąć z piekarnika, odczekać kilka minut, przykryć patelnię okrągłą deską (większą od średnicy patelni) i przewrócić ciasto tak, aby na wierzchu były jabłka, a francuskie ciasto na spodzie.