Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy
kaufland.pl/przepisy

Smoothie jednorożec-zombie

szybko (do 30 minut)
wyrafinowany
Zeskanuj kod QR, a przejdziesz do strony tego przepisu na swoim smartfonie lub na tablecie.. Wtedy za pomocą jednego kliknięcia dodasz wszystkie składniki do swojej listy zakupów!

Wartości odżywcze:

(Na jedną porcję)
 • 1688/​7032
  kcal / kJ
 • 179 g
  węglo- wodanów
 • 20 g
  białka
 • 94 g
  tłuszczu
 • 15
  WW

Wartości odżywcze:

(Na jedną porcję)
  1688/7032 kcal/kJ, 179 g węglo- wodanów, 20 g białka, 94 g tłuszczu, 15 WW

Składniki (2 porcje)

2 banany
500 g mrożonych truskawek
200 ml soku pomarańczowego
200 g śmietany
niebieski barwnik spożywczy
1 opakowanie śmietanki fix
200 g czekolady deserowej
kolorowe perełki z cukru
2 duże pączki amerykańskie czekoladowe (donuty)
zielony pisak spożywczy
2 małe pączki amerykańskie różowe (donuty)
40 g masy cukrowej
2 łyżeczki wiórków czekoladowych
2 łyżeczki wiórków kokosowych K-Classic

Przygotowanie:

  1

Banany, truskawki i sok pomarańczowy umieścić w wysokim naczyniu i zblendować na jednolitą masą. Odstawić do lodówki do schłodzenia.

  2

Połączyć śmietanę i 2 szczypty niebieskiego barwnika spożywczego, ubijać na sztywną pianę. Miksując, małymi porcjami dodawać śmietankę fix. Przełożyć do rękawa cukierniczego.

  3

Czekoladę połamać na mniejsze kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej. W roztopionej czekoladzie zanurzyć krawędzie szklanek, a resztą udekorować brzegi, po czym obsypać cukrowymi perełkami. U góry ułożyć czekoladowe donuty.

  4

Na różowych pączkach zielonym pisakiem namalować jedno oko. W miejscu drugiego oka wydrążyć w donucie dziurkę o wielkości ok. 1 cm. Z lukru uformować drugie oko, nawlec na sznurek i przewiesić przez dziurkę, tak by zwisało. Oderwać kawałek pączka po lewej stronie.

  5

Z lukru uformować pasek o wymiarach 1 x 5 cm, owinąć go wokół wykałaczki do połowy wysokości, ostrożnie wbić w pączek, aby uzyskać róg. Z pozostałego lukru uformować uszy, nakłuć na wykałaczki i przymocować do donuta.

  6

Smoothie wlać do szklanek. Na pączki czekoladowe z rękawa cukierniczego wycisnąć niebieską bitą śmietanę. Całość udekorować wiórkami czekoladowymi i kokosowymi. Różowe pączki nabić na drewniane patyczki, a następnie przymocować do donutów czekoladowych.


Wideoprzepis