Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Urugwaj... i sztuka gry w piłkę nożną

Urugwaj zdobył jak dotąd dwa złote medale na Igrzyskach Olimpijskich – i to oba w piłce nożnej – w 1924 i 1928 roku! Nic więc dziwnego, że w tym małym kraju w Ameryce Południowej odbyły się również pierwsze MŚ w piłce nożnej (1930 rok), a na podium stanęli gospodarze. Dopiero 20 lat później Urugwajczycy ponownie wzięli udział w turnieju, który znowu odbywał się w Ameryce Południowej, tym razem w Brazylii, ponownie zdobywając tytuł mistrzów świata. Tamtych osiągnięć przez ostatnie lata kraj już nie powtórzył, choć trzykrotnie zajmował 4. miejsce (w 1954, 1970 i 2010 roku). Urugwaj, będący na 17. miejscu w światowym rankingu jest niekwestionowanym faworytem do wyjścia z grupy.  

Urugwaj… i  sztuka kulinarna 

  • Największe na świecie święto grilla odbyło się na południu Urugwaju w mieście Minas – na grillu usmażono wtedy 16,5 ton mięsa, spalono 60 ton drewna i przygotowano 4 tony sałatki ziemniaczanej!
  • W Urugwaju jest trzy razy więcej owiec i trzy razy więcej sztuk bydła niż mieszkańców tego kraju
  • 29. dnia każdego miesiąca tradyjnie je się gnocci
  • W Urugwaju nie znajdziemy solniczki na stole w restauracji; jeżeli ktoś potrzebuje dosolić potrawę, musi poprosić o sól kelnera (podobnie jak o keczup i majonez), co ma na celu walkę z problemem nadwagi w kraju
  • Daniem narodowym Urugwaju jest chivito – kanapka ze stekiem i dodatkami
  • Najbardziej popularnym napojem jest grappamiel, czyli grappa z miodem.


Twój sklep Kaufland:
,

Oferta ważna od 11.06.2018 do 01.07.2018 lub do wyczerpania zapasów.


Zostaw swoją opinię

Wypełnij ankietę i powiedz co sądzisz o naszej stronie internetowej. Dzięki Twojej opinii będziemy mogli poprawić jakość naszych usług.

Zostaw swoją opinię