Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Australia... i sztuka gry w piłkę nożną

Reprezentacja Australii nazywana „socceroos” (od „soccer” – piłka nożna i „roos” – kangury) po raz pierwszy wystąpiła na Mistrzostwach Świata w 1974 roku, zdobywając jeden punkt (0:2 z NRD, 0:3 z RFN i 0:0 z Chile) i nie zdobywając ani jednego gola. Kolejny występ drużyny na tym turnieju miał miejsce dopiero po 32 latach w Niemczech w 2006 roku. Australijczycy zajęli wówczas drugie miejsce w swojej grupie i awansowali do 1/8 finału, w którym polegli w meczu z Włochami, przegrywając 0:1 i odpadając z turnieju. Australia zajmuje 45. miejsce w światowym rankingu.

Australia… i  sztuka kulinarna 

  • Anna Creek Station to największe na świecie ranczo bydła. Znajduje się ono w australijskim stanie South Australia, a jego powierzchnia wynosi  34 000 km² i jest większa niż np. Belgia!                                                                                      
  • Były australijski premier Bob Hawke widnieje od 1954 r. w Księdze Rekordów Guinessa w kategorii picia piwa (2,5 pinty w 11 sekund)!                                                                                                                                                                                                                                                                   
  • W Australii istnieje wiele restauracji „BYO”, czyli „bring your own“ , do których goście mogą wnosić swój alkohol, bo miejsca nie posiadają licencji