Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

W końcu wyprałaś/-łeś wszystkie białe koszule... z jedną czerwoną bluzką

Bądźmy szczerzy, chyba każdemu z nas już się to zdarzyło. Najpierw starannie posortowaliśmy według kolorów rzeczy do prania, tak aby nasze białe koszule i bluzki nadal były lśniąco białe. Jednak przy wyciąganiu z pralki okazało się, że wprawdzie wszystko jest bardzo czyste i pachnące, ale niestety również  zafarbowane na różowo, jasnoniebiesko lub liliowo. Prawdopodobnie przeoczyliśmy gdzieś jakąś kolorową skarpetkę lub element bielizny. Najgorsze jednak jest to, że te rzeczy potrzebne są nam już na jutro. Co robić w takiej sytuacji?

Na pewno zachować spokój: nie musisz nagle wszystkiego rzucać i pędzić, aby kupić nowe ubrania. W Kauflandzie znajdziesz bowiem duży wybór odbarwiaczy do tkanin, wywabiaczy plam i chusteczek wyłapujących kolor. Wszystko to pomoże Ci uratować sytuację! Nowe ubranie najlepiej zaś prać najpierw osobno, a nawet ręcznie, aby szybciej pozbyć się rozpuszczalnych barwników. Zdradzimy Ci również domowe sposoby na wybielanie zafarbowanych ubrań za pomocą środków, takich jak ocet i proszek do pieczenia. Najbardziej skuteczną metodą na uniknięcie tego typu sytuacji jest jednak wkładanie do pralki każdej rzeczy osobno, tak aby do białego prania nie dostała się przypadkowo żadna kolorowa rzecz.

Produkty 

Jak pozbyć się zbędnego koloru?

Pomogą Ci w tym chusteczki wyłapujące kolor i wspomagające usuwanie brudu, odplamiacz, odbarwiacz do tkanin, uniwersalny proszek do prania, płyn do płukania tkanin.

Do it yourself 

Trick

4  tabletki do zmywarek należy rozpuścić w ok. 5 l wody (min. 30°C) i namoczyć w niej zafarbowane elementy garderoby. Później wypłukać je w możliwie gorącej wodzie.


Jeżeli nie posiadasz zmywarki, może uda Ci się zdobyć niewielką ilość środka do czyszczenia protez. Postępuj z nim dokładnie tak samo jak z tabletkami do zmywarek.


Kilka kropel octu rozpuszczonych w gorącej wodzie również może zadziałać odbarwiająco. Ze względu na mocny zapach nie wystarczy jednak samo płukanie. Ubranie należy jeszcze raz porządnie wyprać. Kwas cytrynowy daje podobny efekt, a pachnie ładniej. Na 5 l wody potrzebny jest sok z 2 cytryn.


Proszek do pieczenia lub soda oczyszczona (do pieczenia) są dalszymi zamiennikami. W tym wypadku wystarczy włożyć dwa opakowania proszku do pieczenia do pralki i ubranie wyprać jak zwykle.