Trwa wczytywanie danych

Trwa przesyłanie danych.
To nie Twój sklep?
Zmień
Twój sklep Kaufland

Dotychczas wybrane sklepy

Bądźcie zdrowi i pogodni - w domu!

Masz teraz więcej czasu, siedząc w domu? Wykorzystaj go na wspólne zajęcia z najbliższymi! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ciekawe pomysły, przepisy kulinarne i gry, dzięki którym Wasze codzienne domowe życie nabierze rumieńców. By wciąż  pozostawać w dobrej formie, skorzystajcie z pomysłów na ćwiczenia, które każdy może wykonać w domu.

Na sportowo w domu

Wskazówki i porady, jak prowadzić aktywny tryb życia w domu

Jeśli chcesz pozostać w dobrej kondycji, ćwicz z nami! Szybki trening z wykorzystaniem nietypowego sprzętu fitness przyda się każdemu.

Kto nie lubi się przemęczać, może ćwiczyć także myjąc zęby, przygotowując posiłki lub oglądając telewizję. Pytasz jak? To proste. Zaraz Ci powiemy.

Nasza domowa siłownia

Rezygnacja z ćwiczeń fizycznych z powodu koronawirusa? Ta wymówka nie działa! Od dziś będziemy dostarczać Ci różne propozycje ćwiczeń fitness, które z łatwością wykonasz w domu – wszystko, czego potrzebujesz, jest w Twojej… spiżarni. 

 

 

Mycie zębów na palcach

Mycie zębów

Myjąc zęby, stań na palcach najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj chwilę i stań znów na całych stopach. Powtórz ćwiczenie. Ćwiczenie to pomaga spalić kilka kalorii i wpływa na piękno łydek.

Oglądanie telewizji w ruchu

Oglądanie telewizji

Zamiast siedzieć nieruchomo w fotelu, połóż się na plecy i rób przez minutę rowerek. Po krótkim odpoczynku możesz zacząć robić brzuszki! 

Rozmowa przez telefon - w ruchu

Rozmawianie przez telefon

Podczas rozmowy telefonicznej wstań i przechadzaj się po pokoju. Jeśli korzystasz z telefonu bezprzewodowego lub komórkowego, masz większą swobodę ruchów. Możesz wyjść na balkon, taras lub do ogródka. Jeśli pracujesz w biurze, zamiast dzwonić, możesz przekazać swoją wiadomość osobiście. W ten sposób i zadbasz o ruch, i załatwisz sprawę.

prace domowe w ruchu

Prace domowe

Odkurzanie, mycie okien, grabienie starych liści czy wynoszenie śmieci było dla Ciebie zwykle irytujące? Spróbuj zmienić swój sposób myślenia i zacznij świadomie wykonywać każdy ruch podczas prac domowych. To ożywi Twoje ciało – i pomoże zrzucić jeden czy dwa kilogramy.


Dla dzieci

Kolorowa i smaczna odmiana dla dzieci

Dom to wspaniałe miejsce na zabawy i przeżywanie niezwykłych przygód. I oczywiście na przygotowywanie smakowitych dań! Co powiesz na oryginalny stół do piłkarzyków? A może wolisz przygotować kanapkę-sówkę? 

Piłkarzyki... z pudełka po butach

Potrzebujesz:

 • pudełko po butach
 • zielone farbki akrylowe lub wodne
 • biały flamaster
 • nożyczki lub nożyk
 • siatkę po owocach lub warzywach (np. po cytrynach)
 • taśmę klejącą lub zszywacz
 • ołówek
 • 6 długich patyczków do szaszłyków
 • 12 korków do wina
 • kawałek cienkiego drutu (najlepiej florystycznego)
 • 20 ozdobnych koralików
 • 12 klamerek
 • piłeczkę pingpongową 

Dno pudełka pomaluj zielonymi farbkami. Aby kolor był ładny i intensywny, po wyschnięciu nałóż kolejną warstwę. 

Narysuj białym flamastrem linie pola karnego oraz koła środkowego i linię środkową. Na krótszych bokach pudełka narysuj kontury bramek i starannie wytnij je nożyczkami lub nożykiem – na tym etapie będzie potrzebna pomoc osoby dorosłej.

Siatkę po owocach lub warzywach przetnij na pół i każdą połówkę dopasuj do otworów na bramki. Następnie przymocuj siatki od zewnątrz pudełka za pomocą taśmy lub zszywacza.

Na dłuższych bokach pudełka oznacz ołówkiem miejsca na otwory na patyczki do szaszłyków. Następnie włóż patyczki w powstałe otwory. Na końcach patyczków przymocuj korki – będą stanowić uchwyty.

Aby zrobić „tablicę wyników”, przetnij drut na dwie części o długości ok. 3 cm i nawlecz na nie po 10 koralików. Tak uzyskany łańcuszek przymocuj nad każdą bramką. 

Czas na zawodników! Na każdej klamerce namaluj „twarz” piłkarza i „koszulki” w tym samym kolorze dla jednej drużyny. Dla ułatwienia można użyć dwóch zestawów klamerek w dwóch różnych kolorach.

Na koniec ustaw piłkarzy na boisku: patrząc od strony bramek, zamocuj po jednej klamerce na środku pierwszego patyczka – to będą bramkarze, następnie przymocuj po dwie klamerki na drugim patyczku i po trzy klamerki na trzecim. Możesz dodatkowo ozdobić boki pudełka np. „banerami reklamowymi”, dodać takie szczegóły, jak „flagi państwowe”, „ławki rezerwowych” czy „trybuny”. I już – można zaczynać grę!


ZASADY W SKLEPACH

Ograniczona liczba osób w sklepach

Przypominamy, że związku z wprowadzonymi ograniczeniami, w naszych sklepach może przebywać maksymalnie 1 osoba na 15m2 powierzchni sklepu. 

Kroko-złap kulkę

Potrzebujesz:

 • plastikową butelkę z uchwytem (np. po płynie do prania)
 • opakowanie po zabawce z jajka niespodzianki
 • czarny i biały flamaster
 • sznurek lub wstążkę
 • nożyczki lub nożyk do tapet
 • klej
 • biały i zielony papier A4

Butelkę wypłucz gorącą wodą i usuń etykiety. Na spodzie butelki narysuj otwartą paszczę krokodyla i kontury zębów. Ostrożnie wytnij niepotrzebną część butelki nożykiem lub nożyczkami. 

Zrób otwór w opakowaniu po zabawce z jajka niespodzianki i włóż w niego zwinięty kawałek zielonego papieru, tak by przypominał liście ananasa.

 Następnie na spodzie powstałego „ananasa“ zrób otwór, przeciągnij sznurek i wykonaj supełek na końcu. Sznurek nie powinien być dłuższy niż wyciągnięte ramię.

Czas na zabawę! Spróbuj złapać „ananasa” do „paszczy krokodyla” poprzez zręczne ruchy. Wygrywa ten, kto w wyznaczonym czasie złapie „ananasa” najwięcej razy. 


Ringo

Potrzebujesz:

 • rolkę po ręczniku kuchennym
 • 10 papierowych talerzyków
 • farbki akrylowe lub akwarelowe
 • pędzelek
 • nożyczki
 • klej
 • kolorowy papier

Wytnij okręgi na środku sześciu talerzyków, by powstały pierścienie. 

Pomaluj pierścienie na dowolne kolory i zostaw do wyschnięcia.

Wytnij cienkie paski z kolorowego papieru i przyklej wokół zewnętrznych krawędzi pierścieni. Następnie posmaruj klejem wewnętrzne części talerzyków i przyklej je do siebie.

Przygotuj dwa kolejne talerzyki i rolkę, aby wykonać stojak. Pomaluj rolkę na dowolny kolor lub motyw i zostaw do wyschnięcia.

W kolejnym talerzyku wytnij środek o średnicy rolki. Przyklej do niego drugi talerzyk. Włóż do środka rolkę. Gotowe! 

Przebieg gry:

 1. Rozdziel papierowe krążki pomiędzy graczy, po trzy dla każdego.
 2. Wyznacz miejsce rzucania w pewnej odległości od stojaka.
 3. Gracze po kolei rzucają swoimi krążkami
 4. Gracz, który wrzuci najwięcej krążków na stojak, wygrywa.

Gotowanie i pieczenie z dziećmiKomunikat dot. rozsyłania fałszywych wiadomości

Szanowni Państwo,

w związku z bezprawnym rozsyłaniem wiadomości mailowych i SMS zawierających nieprawdziwe informacje o możliwości otrzymania benefitów (m.in. kart podarunkowych, nagród, kredytów zakupowych) rzekomo oferowanych przez sieć Kaufland, informujemy że...